Може ли да земам апчиња за бонер без рецепт?

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.042
Поени од реакции
7.094
Да дадам една препорака од суплементи...што за тестостерон, што за ерекција. Зима оди, ќе треба Д3 по 1000 единици секој ден минимум откако сонцево ќе го снема, ашваганда, boron, цинк, мака, мукуна, шилајит, horny goat weed, креатин, цитрулин малат. Теретана и дигање тегови, кардио тренинзи за издржливост. Пластична амбалажа да не се користи, мрсно по можност да се минимализира исто така рафинирани масла и шекер, многу зеленчук и овошје. Цвекло, лук, боровинки, калинки, зелка, магдонос, црвен пипер, ѓумбир, кечап домашен и т.н. Алкохол и цигари не би препорачал.
Може од време на време да се земе по малку маџунче, јохимбе ако се сака маратон да се тера. :D
Тоа е тоа, тренинзи за издржливост, избегнување токсини, здрава храна....нормализирање на маснотиите, нормализација на телесна тежина, зголемување проток на крв, оптимално функционирање на она што се вика HPG axis, спиење 7 до 8 саати. и т.н.
Автоматски споено мислење:

@Ingvar демантирај ја во ПП со слика, со камера со СВЕ :D
Луси ми е другарка.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.418
Да дадам една препорака од суплементи...што за тестостерон, што за ерекција. Зима оди, ќе треба Д3 по 1000 единици секој ден минимум откако сонцево ќе го снема, ашваганда, boron, цинк, мака, мукуна, шилајит, horny goat weed, креатин, цитрулин малат. Теретана и дигање тегови, кардио тренинзи за издржливост. Пластична амбалажа да не се користи, мрсно по можност да се минимализира исто така рафинирани масла и шекер, многу зеленчук и овошје. Цвекло, лук, боровинки, калинки, зелка, магдонос, црвен пипер, ѓумбир, кечап домашен и т.н. Алкохол и цигари не би препорачал.
Може од време на време да се земе по малку маџунче, јохимбе ако се сака маратон да се тера. :D
Тоа е тоа, тренинзи за издржливост, избегнување токсини, здрава храна....нормализирање на маснотиите, нормализација на телесна тежина, зголемување проток на крв, оптимално функционирање на она што се вика HPG axis и т.н.
Uhhhh,
Me zbunuvash,
Skoro nishto od toa ne pravam ama "Nürburgring" zu izvozuvam so Best Time ;) za situacijata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom