Модни трендови

Член од
29 декември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
31
Лошо. Штиклата треба да е тенка и напред тој делот да не е поткренат. Ова е ептен ко од 95’ најкасно 2000та година. Тоа може да е за едно 10 години модерно, сеа не.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Има случаи и кога модата се враќа.....
--- надополнето: 2 јануари 2014 во 23:52 ---


Денес ми го донесоа капутов(ѓубретарец)... еден од подобрите што сум ги видел,многу ми се свиѓа...од ZARA
:love: обожавам вакви петлици
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Лошо. Штиклата треба да е тенка и напред тој делот да не е поткренат. Ова е ептен ко од 95’ најкасно 2000та година. Тоа може да е за едно 10 години модерно, сеа не.
Ne znaev dali ova da go stavam :tapp: ili ova :pos:

A zosto da ne nosime toa sto nas licno ni se dopaga? Zosto mora da sledime moda i site da bideme obleceni vo edno isto sekoja sezona, kako bozem roboti sme? Ke si nosam samo mene toa sto mi se dopaga, bez razlika bilo moderno sega ili pred 10 - 15 godini! Pa vamu oti ke bidam oblecena vo posledna moda, ke bidam nesto posebno. Licno, modnata industrija i nejziniot nacin na dirigiranje sto da nosam i oblecam nekoja odredena sezona mi e glupavo. Bas naprotiv obozavam da nosam parcinja obleka na koi im "pominala" modata. :noze:

Izvinete za off topik i za latinicava.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Уште малку Манго...



Е овај тренд со блузи од ваков материјал е преплавен... Во сите продавници го има...
Ама лични ми се само темносините и лилавите блузи од овај материјал и тие реските да се поретки.....
Си купив лилаво пончо од ваков материјал...го обожавам:love:
--- надополнето: 3 јануари 2014 во 00:04 ---
Колекцијата на Манго, чие заштитно лице е Миранда Кер.









бооооооо грда ципела
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Лошо. Штиклата треба да е тенка и напред тој делот да не е поткренат. Ова е ептен ко од 95’ најкасно 2000та година. Тоа може да е за едно 10 години модерно, сеа не.
Јас не следам мода и појма немам од која година е овој модел. Ги ставив зашто за нив велат дека се единствените кондури на штикла кои може да ги носиш цел ден, а да не те болат нозете или да не бараш да се пресоблечеш у ниски после првиот саат.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Лошо. Штиклата треба да е тенка и напред тој делот да не е поткренат. Ова е ептен ко од 95’ најкасно 2000та година. Тоа може да е за едно 10 години модерно, сеа не.
Што зборуваш, па во последнава година и пол, овој модел на чевли се меѓу најпопуларните. Ги има на речиси секој моден блог, секаде ги фалат како нов бум. Модата се враќа.

Јас не следам мода и појма немам од која година е овој модел. Ги ставив зашто за нив велат дека се единствените кондури на штикла кои може да ги носиш цел ден, а да не те болат нозете или да не бараш да се пресоблечеш у ниски после првиот саат.
Не е ништо точно од тоа што го кажа членот што те цитираше, баш во последните година и пол, овие го имаа својот пробив како моден бум.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Лошо. Штиклата треба да е тенка и напред тој делот да не е поткренат. Ова е ептен ко од 95’ најкасно 2000та година. Тоа може да е за едно 10 години модерно, сеа не.
Моментот кога машко ти кажува кои штикли се модерни...

Ултра геј.:свиркам:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Што зборуваш, па во последнава година и пол, овој модел на чевли се меѓу најпопуларните. Ги има на речиси секој моден блог, секаде ги фалат како нов бум. Модата се враќа.


Не е ништо точно од тоа што го кажа членот што те цитираше, баш во последните година и пол, овие го имаа својот пробив како моден бум.
Види, точно е дека во деведесеттите беа модерни такви кондури, ама еве, модерни се и сега, т.е. од 2011.
Нешто ми е мерак да носам штикли :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom