Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
E da ne sum ekstremist.Po casual rabotite sum. Kaj nas za ova da nosis treba d apatis od zelba da te primetat. BTW licno ne e loso sakoto samo i kosulata ista-ubiva se.
Ali to je POGBA i svaka njemu cast :)
Види, немој да мислиш дека јас се облекувам вака :D И јас се носам кежуал, иако приметив дека у последно време имам желба за нешто по екстремно, меѓутоа ништо нападно. Таква комбинација прв пат да ми се допадне во животот :D
Инаку, не сум тип што сака да биде центар внимание, напротив, ги избегавам таквите ситуации.
(а со тоа знам дека ќе сум) :вонзем:
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Дали некој можеби знае каде може да се најдат производи од house 99 брендот на Дејвид Бекам?
Барам online ама нема достава за кај нас ...
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Тегет костим, бела кошула, црни чевли и каиш, дали оди со бордо вратоврска? Или со која боја?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Тегет костим, бела кошула, црни чевли и каиш, дали оди со бордо вратоврска? Или со која боја?
Оди со бордо, инаку тегет ти е подобро со потемни кафеави кондури и кафеав каиш
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Оди со бордо, инаку тегет ти е подобро со потемни кафеави кондури и кафеав каиш
Знам за тоа, ама не купив кафени туку црни... Штом и црни одат, тогаш на црни ќе останам овај пат. Фала за инфото
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Какви чорапи би оделе на кремасти панталони и кафеави (не темно-кафеави) кондури?
 
A

andrea85

Гостин
Какви чорапи би оделе на кремасти панталони и кафеави (не темно-кафеави) кондури?
Зависи од пригодата, а и што носиш нагоре. Од еднобојни крем, кафени, бордо.
Јас типувам на карирани светло/темно кафено или бордо/кафено со точкици да разбие монотонија, лондон стајл :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Горен дел светло сина кошула со сино сако (нешто потемно од кошулата).
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Незнам дали прашањето е на место, ама ќе прашам....
Ова важи исклучиво за мажи кои носат брада, односно имаат таков стил....
Веќе одреден период под устата на долната вилица имам чешање на брадата и ми паѓа како првут, како бели ситни парчиња, се имав избричано и на месото каде што ме чешаше имав црвенило и дури како истанчена да е кожата па ставав масло од кантарион и се повлече, сега откако поранса пак брадата ме чеша и повторно паѓа како првут....
Па ме интересира да прашам, вие што носите брада, да не користите некој препарати против иритација на кожата пример масла, креми и др ?
 
Член од
25 јули 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Screenshot_2019-07-25-11-48-57-792_com.lbe.parallel.intl.jpg

Каде може да најдам зелена кошула налик на оваа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom