Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
ваков наовчаник немора најк да биде поспортски и потенок
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
значи вака,треба да идам на интервју за работа мораам да бидам облечена во класични панталони,кошула и сако...е сеа за на нозе,не носам штикли поточно незнам да одам на штикли несакам да изгледам како ретардирана гледав некои комбинации на интернет,сите се со штикли...незнам дали можам да искомбинирам со балетанки обични црни или нешто друго ама ниско ако има некој некаква идеа :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Не е баш соодветно, ама да не отварам нова тема. Ја имам јакната од сликата. Ја купив пред околу 2 месеци. Не се разбирам многу во материјали, делува како еко кожа. Проблемот е следен: материјалот почнува да менува боја. Претпоставувам дека привлекува прашина и слично. На почетокот на ракавите посебно е изразено црнило... Не сум се пикал насекаде, едноставно ова како само од себе се појави... Пробав да ја исчистам, ја исправ, џабе. Валканото си стои. Најизразено е кај рабовите на материјалот. Во линија со патентот, на рабовите од џебовите и на ракавите. Дали сум се заебал што сум купил ваков материјал или има некое средство што ќе ми помогне да ја исчистам?
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
Ми треба препорака за добар фризерски салон во Влае
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Ми треба мислење дали овие се оригинал Адидас шорцеви за капење, и дали Адидас користи ваков вид на амблем.

Ако знае некој нека пише ве молам:)
 

Attachments

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не е баш соодветно, ама да не отварам нова тема. Ја имам јакната од сликата. Ја купив пред околу 2 месеци. Не се разбирам многу во материјали, делува како еко кожа. Проблемот е следен: материјалот почнува да менува боја. Претпоставувам дека привлекува прашина и слично. На почетокот на ракавите посебно е изразено црнило... Не сум се пикал насекаде, едноставно ова како само од себе се појави... Пробав да ја исчистам, ја исправ, џабе. Валканото си стои. Најизразено е кај рабовите на материјалот. Во линија со патентот, на рабовите од џебовите и на ракавите. Дали сум се заебал што сум купил ваков материјал или има некое средство што ќе ми помогне да ја исчистам?
Не е проблемот еко-кожата, можно е да е лош квалитетот на таа конкретно што си ја купил, а некогаш од перење може да се расипе и да излезе така.



Ми треба мислење дали овие се оригинал Адидас шорцеви за капење, и дали Адидас користи ваков вид на амблем.

Ако знае некој нека пише ве молам:)
Па што не ја отвориш веб страната на Адидас и побарај го моделот. :) Вака никој не може да ти каже дали е оригинал од полу-слика. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
ваков наовчаник немора најк да биде поспортски и потенок

600 den od bilokoja nike prodavnica. Teget i siv i bez kockava okolu znakot. Isti i vnatre, bez transparetnen dzeb za sliki i sl.
Go dobiv na poklon. Bas kako so teras, sportski, tenok, cool.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Па што не ја отвориш веб страната на Адидас и побарај го моделот. :) Вака никој не може да ти каже дали е оригинал од полу-слика. :)
Барав али неможам ништо слично да најдам со ваков амблем.. Позади на купачата во горниот дел пишува со мали букви "climalite" како нешто од новиве серии.. али ни така ништо слично со ваков амблем на официјалната страна не видов.

Ми мириса мене на фалц чим го нема на нивната страна.. али ме чуди тоа што стварно е квалитетен материјалт така да уште сум на мисла...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Барав али неможам ништо слично да најдам со ваков амблем.. Позади на купачата во горниот дел пишува со мали букви "climalite" како нешто од новиве серии.. али ни така ништо слично со ваков амблем на официјалната страна не видов.

Ми мириса мене на фалц чим го нема на нивната страна.. али ме чуди тоа што стварно е квалитетен материјалт така да уште сум на мисла...
Од каде ги купи?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Од каде ги купи?
Еден човек што ги увезува во Македонија и си има мало дуќанче во Ченто син му си го држи. Од што ги извади све си беа запакувани во адидас кеса све тоа...мене само амблемов ме буни.

Инаку 800 беа :)

шо викаш?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еден човек што ги увезува во Македонија и си има мало дуќанче во Ченто син му си го држи. Од што ги извади све си беа запакувани во адидас кеса све тоа...мене само амблемов ме буни.

Инаку 800 беа :)

шо викаш?

Малце ми е чудно оригинал Адидас тренерки да чинат 800 денари, особено што не се од официјална Адидас продавница, ама сега да не грешам душа, не можам да обвинувам никого.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom