Мобилен телефон до 10-12 000 денари

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
НИКОГАШ не купувајте од ледиком, тие се сомнителна албанска компанија кои носат производи наменети за Индиски, Пакистански и Турски пазар, а не за Европски. Исто така има голема можност да ти се погоди чкарт или расипан уред така што не ја правете таа грешка.
Пред 4 години земав Galaxy S8+
Годинава земав Mi 11 Lite

Никаков проблем со телефоните.

Пред 6 години, А1 (тогашно VIP) ми продаде дефектен Galaxy A5 и не сакаа/не знаеа да ми го поправат/заменат

Сите се исти к... Како ќе ти се погоди е финтата.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
+1
Од ми стор е малку повеќе од твојот ценовен ранг моделот со 6/128. Во Ледиком гледам е поефтин ама ми се сумливи како продавница и го купивме дома од ми стор. Цена/перформанси мислам ти е најдобар избор во моментов (е троа голем и тежок за во џеб, ако работиш физичка работа може тоа да ти биде пречка).
Што е разликата од Ледиком и овие ми стор?

И јас дојдов за истово прашање од темава. Неам среќа со телефониве и решив веќе да не давам поише од 150 200 евра.
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.584
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат
Xiaomi се најдобра варијанта ако сакаш мобилен до кај 200 евра. Јас го земав мојот за 10.000, презадоволен сум (за тие пари нормално)
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Што е разликата од Ледиком и овие ми стор?

И јас дојдов за истово прашање од темава. Неам среќа со телефониве и решив веќе да не давам поише од 150 200 евра.
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат.
Ми стор се официјални увозници, ама имаат поголеми цени. Брат ми зема од Анхоч телефон, имаше документ и од ми стор внатре, а во Анхоч беше најефтин тој модел. И да не земеш од кај нив, немој ни од Ледиком, зашто се хоштаплери и не дај боже нешто да не е ок.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Што е разликата од Ледиком и овие ми стор?

И јас дојдов за истово прашање од темава. Неам среќа со телефониве и решив веќе да не давам поише од 150 200 евра.
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат.
Немам проверено инфо, сум слушал различни муабети, познавам луѓе што имаат купено и некои се задоволни/некои не.

Овие ми-стор се фалат нешо као овластени, иако последно кога проверив, немаше таква информација на страната од xiaomi.

Покото досега е топ, за таа цена супер машинче.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што е разликата од Ледиком и овие ми стор?

И јас дојдов за истово прашање од темава. Неам среќа со телефониве и решив веќе да не давам поише од 150 200 евра.
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат.
Затоа немаш среќа дека користиш Самсунг.
Висока цена за просеци и не вредат.

Со тој буџет нов може само 4/128 Xiaomi модели да најдеш, ама барем јас ако бирам да е најмалку 6/128.
Дај зголеми на 250-300 евра и собери си некој Поко или Note 10 Pro.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што е разликата од Ледиком и овие ми стор?

И јас дојдов за истово прашање од темава. Неам среќа со телефониве и решив веќе да не давам поише од 150 200 евра.
До сеа обично Самсунзи користам а има такви просеци за 7 8 9 илјади ама сакам Xiaomi да пробам, доста луѓе ги фалат.
Кој модел го гледаш?
Сакаш Redmi note 10 so 128/4GB со гаранција скоро 2 години како нов за 9500
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Што и да одбереш од Xiaomi нема да згрешиш...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Јас имам Redmi Note 8 Pro, купен од Ледиком пред 2 години и сум презадоволен. Не би препорачал да се купува од Ледиком бидејќи буквално може да биде коцка каков ќе ти се погоди, може дефектен, може скроз расипан, а може и ништо да не му фали.

Го купив од ледиком тогаш за 11.000, а беше 16.000 во МИ стор. Обично пошо не ги пазам телефоните, ми траеле максимум по 2 години, ама овој гајле нема. Ако ми се расипе/скрши или го украдат, би си купил пак Redmi, ваљда Note 10 Pro е сега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
@Джонтра Вохохолта Не знам дали веќе си купил, ако не чувај пари, не зимај ништо под Snapadragon 860/778/780 чипсет, поготово важно за Xiaomi затоа што знаат да имаат сериозни успорувања на буџет уреди, додај некои 50-60 евра и земи барем Poco X3 Pro/Mi 11 Lite 5g уреди на кои и да има лаг нема да биде многу лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom