Мобилен телефон до 10-12 000 денари

Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Некој да ми препорача мобилен телефон до 10-12 000 денари во готово (не врзан со договор со оператор).
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Член од
3 март 2021
Мислења
567
Поени од реакции
975
Што и да купуваш само земи Xiaomi, верувај ми нема да најдеш уред што вреди повеќе за парите. Го користам година ипол и сум презадоволен, а порано бев на Apple и Самсунг.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Земи си Xiaomi.Во моментов price/performance пазарот е милина, така да имаш избор. Дали сакаш AMOLED дисплеј, дали ти е поважно чипсетот да е побрз, дали ти е поважно да е лесен телефонот (лесен е се испод 170-180 грама), итн. Разгледај ревјуа на YouTube и ќе си одбереш тоа што ти треба.

Во Ледиком имаш најдобри цени.

За парите што ги спомна имаш Poco X3 NFC, тоа што мене ме натера да го продадам е што нема AMOLED и ми беше тежок. Али се е до вкус, така да затоа ти реков најдобро сам да си разгледаш.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Земи нешто со 6gb рам, јас со 4 не би земал. Huawei p40 или Redmi note 8/9 pro, Poco x3 е добар ама мислам е нешто над твојот буџет. На phones.mk можеш да разгледаш цени.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Некој да ми препорача мобилен телефон до 10-12 000 денари во готово (не врзан со договор со оператор).
+1
Од ми стор е малку повеќе од твојот ценовен ранг моделот со 6/128. Во Ледиком гледам е поефтин ама ми се сумливи како продавница и го купивме дома од ми стор. Цена/перформанси мислам ти е најдобар избор во моментов (е троа голем и тежок за во џеб, ако работиш физичка работа може тоа да ти биде пречка).
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
14
НИКОГАШ не купувајте од ледиком, тие се сомнителна албанска компанија кои носат производи наменети за Индиски, Пакистански и Турски пазар, а не за Европски. Исто така има голема можност да ти се погоди чкарт или расипан уред така што не ја правете таа грешка.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Само за LG ќе ти кажам бегај подалеку, да не те излаже големиот попуст во Нептун со Хепи цена. Веројатно им е толку пошто последни изложени модели им се останати, ама и да не им се, не зимај. Едноставно не ги бива за телефони како за телевизори што се добри. Овој од линковите на најубав горе, прави слики ко со пластелин да е светот, Ми од истиот ценовен ранг прават 10 пати подобри слики, Хуавеј исто. Потоа звучникот на телефонот е нереално тивок, х3 е потивок од сите други телефони кои сум ги имал досега, фрустрира кога трчаш со телефон и не можеш песна да си пуштиш пошто буквално секој звук од околината е погласен од телефонот. Точак да возите двајца еден до друг, другиот нема да слуша музиката од телефонот, до толку е тивко. Така да, гледај ги другите предлози, овој избегни го.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе најдеш и зачуван Mix 2S по огласи за 120-150 евра.


Samsung A20E 32g i 3g ram 4000
Сериозно ова го препорачуваш?

НИКОГАШ не купувајте од ледиком, тие се сомнителна албанска компанија кои носат производи наменети за Индиски, Пакистански и Турски пазар, а не за Европски. Исто така има голема можност да ти се погоди чкарт или расипан уред така што не ја правете таа грешка.
Имаат и мобилни откупени од некои што ги има земено од оператор, така да секако ќе си провери.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Колега има Samsung A12 и е презадоволен. Во Анхоч го имаш за 10000 ден. Го видов и лично, квалитетно телефонче, прави и добри слики. Оди на сигурно мој совет. Можда некој редми ќе ти даде нешто подобар хардвер за тие пари ама не е се до хардверот ако често те зеза софтверот ;) get it? Друга алтернатива ти е Моторола, имаш G9 Play и G9 Plus за 8-10000 ден. Ако ништо друго барем ќе имаш стабилен скоро сток андроид. Сопругата користеше G6 Play година и пол и беше доста задоволна.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom