Млеко и млечни производи

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Обичното благо млеко неможам да го пијам без некој додаток во него, неможам да го поднесам кајмакот. Ама млеко со еурокрем или растопена чоколада мммм :)
Го сакам и јогуртот, ама со помала масленост. Сирењето не го обожавам многу иако неможам да кажам дека не го ни поднесувам.
Конзумирам млечни производи ни помалку ни повеќе од доволното.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sirenje vo Sopska
Mozarella so domati i basilika
Jogurt vo taratur
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Jas mleko ic ne pijam.. bljak. Ama pak zato jogurt ...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ма овчо сирење можам и без ниѓто да го јадам од што ми е вкусно, мешан или кравји кашкавал или гауда или Едамер е ок за во сендвичи , пица и сл кај што треба да се стопи, ама убав сув овчи кашкавал исто така има неверејатно убав вкус, на моменти ме потсеќа на Пармезан , ако не сте јаделе пармезан во парче.
Јогурт, кисела павлака и кисело млеко нема шанси да помирисам а па не пак да пробам, ми се дигаат црева секундарно, млеко немам навика да пијам некогаш со мусли или корнфлекс, ама ако се јаде леб и еурокрем или со путер од кикирики ондак обавезно.
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Биено сирење, добар кашкавал, млеко кисело, пресно ...се сакам.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
млеко многу многу не пијам али кисело млеко и јогурт, ооооо. кога ќе седнам да си правам попара со кисело млеко од сабајле(зш предходната вечер си цврцнал повечко од што треба) ми е закон , едно канче го јадам ко ништо,абе перверзии
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Јогурт, мммммм
Сирења од сите типови и врсти ммммммм
Кајмак ммммммммммм

Просто не можам да и одолема на вакви работи:zlo:
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
:cheeky2: jogurt, sirenje, mleko(so neskvik), kaskaval...mjami...:cuc:
 
N

Nen@d

Гостин
Се`, (само доколку е кравјо)....Млеко(без кајмак), сирење, јогурти, павлаки, кашкавали, кисело млеко....мммммммм....:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Mleko ( kravjo , cedeno , so instant kakao ) i jogurt pijam, jadam kaskaval...ama sirenje...BLJAK
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
доста бе ми се јаде!!!! обожавам сирења, јогурти, кисело млеко, кајмак, кашкавал, ммммммммммм..........
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
љубам јогурт...млекце(алпско)...сирење...кашкавал...сфе млечно си сакам...и чоколади наравно:)):)):))
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Без сирење не седнуам да јадам ништо
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Пијам млеко,јогурт.Јадам кисело млеко и павлака.Се давам во сирење и кашкавал. И не ги мешам со чоколади и бомбони.Никако.:)
Кравјо сирење јадам со се,а млеко пијам со сите тестенини.Со сендвичи најмногу сакам јогурт,со спанаќ,сарма и остало-кисело млеко.
Но,со бејкролс (со вкус на лук),јадам кајмак како недоветна.:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Се млечно обожувам.
Од крава, коза, офца, камила, кобила...а бе се млечно.
Сирење секакво, ајран, кумис, кефир, јогурт, мацони, павлака, матеница, лабан, кајмак, кисело млеко, а бе се, немам збор, да умрам во млеко или јогурт да се удавам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom