Млади потенцијални репрезентативци на Македонија

Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Дали со Ненад Димитријевич, Андреј Магдевски, Адем Мекич имаме добра иднина во репрезентација? Кој според вас од младиве има потенцијал за во репрезентација? Дали овие дечки поседуваат таков квалитет кој ни дава надеж да за некој 3-4 години повторно ќе имаме успеси како во легендарната 2011 година со чело на командант Бошко Мекелебовски ..
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.002
Можиш тука да ги ставиш и Маслинко,Ефремовски,Петровски ама некако ни фалат дечки шо се високи на пример над 2.08 и ќе бидат квалитет и достојни замени за Тоше,Станко,Перо,Предраг. Бошко би било добро да го вратиме да игра за Македонија ама не ми се верва то да се случи како и то дека во следните 10 години нема ни блиску да бидиме до топ 16 во Европа а не па до 4 место :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Те молам кажи ми дека се заебаваш со овие што ги наброја .. ако се крстиме во Магдевски и Адем Мекич да ни ја водат репрезентацијата завршивме работа, не у Б, у Љ дивизија ке паднеме. Еее какви деца не играат на сметка на овие што ги кажа, тоа е кога свињарот Давитков игра зошто татко му е Јорданчо, Мекич, Патак и да не ги набројувам уште колку ги има. Па у мое друштво иам двајца другари што престанаа да играат само зошто татини синчиња им фаќаа место у тим и репрезентација, зошто немаа пари да платат за да играат. Тоа е спортот и реалноста во нашава државичка, само ќе тонеме и тонеме, едино од Димитријевиќ мислам дека ќе бидне нешто, ама ќе видиме што.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Те молам кажи ми дека се заебаваш со овие што ги наброја
Samo prashav dali so niv imame idnina poshto Andrej i Adem se del od reprezentacija, a Nenad bil vo posirokiot spisok.. zatoa i pishav sakam da slushnam vashi predlozi i mislejna..[DOUBLEPOST=1490138625][/DOUBLEPOST]
Можиш тука да ги ставиш и Маслинко,Ефремовски,Петровски ама некако ни фалат дечки шо се високи на пример над 2.08 и ќе бидат квалитет и достојни замени за Тоше,Станко,Перо,Предраг. Бошко би било добро да го вратиме да игра за Македонија ама не ми се верва то да се случи како и то дека во следните 10 години нема ни блиску да бидиме до топ 16 во Европа а не па до 4 место :)
Tie Maslinko i Efremovski gi imashe po sportskive portali gi falea, a i spored videoto ne se loshi, da se nadevame deka kje gi bidit vo bliska idnina :)
 
Последно уредено:
D

Dejanski

Гостин
Gledajte gi deckite od M18 i M16 moze i od niv ke ispadne nesto ne se znae..;):)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Od Vardar under 16 toj trojkashot me bendisa mn precizen
 
D

Dejanski

Гостин
Мислиш на Наумоски син му на Пеце?

има и други момци од М16,
м 20 тргнаа на Европско, и м18 следната недела ке одат на европско
следната недела 19 и 20.07 М16 имаат натревари во Јане Сандански,
па ќе ги видиме на дело
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Овој игра за Србија.Според презимето ми личи дека има македонски корени
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Да не го урочам ама последните 3 наптревари има добра статистика и доста голема минутажа. Вчера дабл-дабл , а претходните два натпревари им беше најдобар стрелец. Од клупа го пуштаат, не е стартар ама како што напишав последните 3 утакмици е во серија и игра 30тина минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom