Ми треба совет !

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ragazza напиша:
Толку чини , е сега башка што малце мачи , не е трајна , не гарантираат дека повеќе од некоја година трае , ти што работиш со ова , трае или не и колку од прилика , сваќам зависи од боја на коса , на тен и дебелина на влакна , ама ај кажи некој си просек и колку се плаќа мк за то?
Гледам погрешно сум сфатена. Не работам со тие работи ги немам ни годините, знам за нив од на пракса од на училиште што сум одела. Знам за тоа што го работат во козметичките салони и кажувам дека после еден третман не се губат веднаш влакната туку требаат 4-5 третмани за целосно да се изгубат. Е сега кога си веќе толку заинтересиран/а за цените ќе ти кажам утре али се ми се чини дека не чинат повеќе од 1000 денари а можеби и помалку, ама не фаќај за збор. Значи утре подетално
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Mi treba uzasno nov piling za telo, a navistina neznam kakov da zemam! Bi mi preporacale li nesto ?
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Каков пилинг, сакаш со некоја намена за намалување/зголемување на нешто ова она, или обичен некој?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ПрИтИ_гРл напиша:
Каков пилинг, сакаш со некоја намена за намалување/зголемување на нешто ова она, или обичен некој?
Piling za otstranuvanje na mrtvi kletki?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
eci^^^ напиша:
Mi treba uzasno nov piling za telo, a navistina neznam kakov da zemam! Bi mi preporacale li nesto ?
Намачкај го телото со маслиново масло и стави сол. Потоа знаеш што треба да правиш. Откако ќе завршиш со пилингот, измиј ја кожата од солта и само со сува крпа тапкај ја кожата (не се труди да го отстраниш маслото). Намачкај го на крај телото со крем и облечи постари пижами. Еднаш или два пати неделно и ќе видиш какви резултати ќе има.
Маслиновото масло ја прави кожата мека, нежна, сјајна, еластична.
И за лицето е супер.

Потребно ти е само да си купиш маслиново масло и мети си.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
И јас имам слушнато за ова со маслото дека е супер али не со сол ами со шеќер :toe: . И исто така една другарка си прави пилинг со мед изрендани бадеми и млеко.
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
NeMiRnA напиша:
Za strii eeeeeeeee imase edna asalna krema vekje izlezenite sto gi namaluva,ama pak se poznavaat malkucka dosta efikasna e,aj ke zirnam pa ke pisam,a kako preventiva pak ke kazal PAVLOVICEVA RULEZZ za da stane po meka i poelasticna kozata i ova e 100% uspesno
hmmm...koja e taa?:raz:
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
MI TREBA SOVET!
Kosata mn lesno mi se mrsi!2 dena od koga ke ja izmijam e mrsna!Veke vtoriot den e "Brilijant"(maslo) :( Neznam stvarno so da pram...sum probala polno samponi-pak e istiot rezultat!Sum probala serumi,maski so li ne i pak!Sega mi e ostetena od peglanje ama i da se istrizam ne vervam deka ke smeni nesto... Kazete sovet so da pram stvarno me nervira!
 

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
M@Ce напиша:
MI TREBA SOVET!
Kosata mn lesno mi se mrsi!2 dena od koga ke ja izmijam e mrsna!Veke vtoriot den e "Brilijant"(maslo) :( Neznam stvarno so da pram...sum probala polno samponi-pak e istiot rezultat!Sum probala serumi,maski so li ne i pak!Sega mi e ostetena od peglanje ama i da se istrizam ne vervam deka ke smeni nesto... Kazete sovet so da pram stvarno me nervira!
Сум слушала дека после миење на косата да ја „исплакнеш“ со оцет растворен во вода,и да не ја плакнеш после пак,малце - дур да ти се исуши ке ти мириса на оцет,ама после ке се изгуби миризбата. Поретко ке ти се мрзи + ке ти биде таква цела, што би се рекло - како свила :):)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
M@Ce напиша:
MI TREBA SOVET!
Kosata mn lesno mi se mrsi!2 dena od koga ke ja izmijam e mrsna!Veke vtoriot den e "Brilijant"(maslo) :( Neznam stvarno so da pram...sum probala polno samponi-pak e istiot rezultat!Sum probala serumi,maski so li ne i pak!Sega mi e ostetena od peglanje ama i da se istrizam ne vervam deka ke smeni nesto... Kazete sovet so da pram stvarno me nervira!
Не знам баш оцет дали е решение , но во фризерските салони има ефикасни шампони во прав , и го триеш вкорен , така косата се држи мијана и свежа барем неколку дена. Не знам колку пари се мк , тука чинат негде 20 еу
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Сум слушала дека после миење на косата да ја „исплакнеш” со оцет растворен во вода,и да не ја плакнеш после пак,малце - дур да ти се исуши ке ти мириса на оцет,ама после ке се изгуби миризбата. Поретко ке ти се мрзи + ке ти биде таква цела, што би се рекло - како свила
Занемари ова, глупости се!

Мрсната коса, е како резултат вопубертет, не само ти верувај, туку и сите други на твоја возраст, биди сигурна дека го имаат овој проблем!
Косата, која и ти се мрси, па и ја пеглаш, оставија нека се мрси! Врзувај ја во репче, носи капче.... Со секое миење, на ден два само уште полошо правиш... И не менувај шампони брзо, или маски, силиконски капки... Бидејки косата треба да се привикни на она кое и е потребно и убаво за неа! Така да реши се за оној шампон кој најмногу ке одговара за твојата коса (не гледај цени, фирми-важно е да одговара) и користи го тој подолго време! Миј ја на два пати неделно-и е сосема доволно! На почеток ке биди потечко но верувај дека проблемот на крај ке се реши!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ПрИтИ_гРл напиша:
Занемари ова, глупости се!

Мрсната коса, е како резултат вопубертет, не само ти верувај, туку и сите други на твоја возраст, биди сигурна дека го имаат овој проблем!
Косата, која и ти се мрси, па и ја пеглаш, оставија нека се мрси! Врзувај ја во репче, носи капче.... Со секое миење, на ден два само уште полошо правиш... И не менувај шампони брзо, или маски, силиконски капки... Бидејки косата треба да се привикни на она кое и е потребно и убаво за неа! Така да реши се за оној шампон кој најмногу ке одговара за твојата коса (не гледај цени, фирми-важно е да одговара) и користи го тој подолго време! Миј ја на два пати неделно-и е сосема доволно! На почеток ке биди потечко но верувај дека проблемот на крај ке се реши!
Исто така и се глупости да ја оставиш косата да стои мрсна, остај тоа што свети и е разделена почнува да мириса (не лошо сепак грдо). Како прво замисли гледаш некоја со мрсна коса и првото што го помислуваш да го прокоментираш е: ЛЕЛЕ ВИДИЈА ОНАА ВАКА ОНАА ТАКА. Додека пак навистина не треба многу да се експеримнтира заради појава на прфут. Мислам најдобро е девојката да си ја мие косата на секој втор ден. Ете и јас го имам истиот проблем па успевам некако да и го најдам крајот
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
ја иам мрсна кожа и незнам како би ти помогнала. Само знам дека мајка ми користи нивеа за сува кожа или така нешто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom