Ми треба некој приватен превозник доколку вози месецов за Фиренца

Член од
18 март 2015
Мислења
388
Поени од реакции
529
поребно е да ми пратат едно пакетче ,,со пошта би ме чинело 20 еу ,,па ако вози некој натака би му ги дал париве него наместо по пошти зашто не ми е сигурно баш..
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.863
Поени од реакции
1.203
поребно е да ми пратат едно пакетче ,,со пошта би ме чинело 20 еу ,,па ако вози некој натака би му ги дал париве него наместо по пошти зашто не ми е сигурно баш..
се заебаваш ?
 
F

Flatter

Гостин
поребно е да ми пратат едно пакетче ,,со пошта би ме чинело 20 еу ,,па ако вози некој натака би му ги дал париве него наместо по пошти зашто не ми е сигурно баш..
Зошто не ти е сигурно преку пошта ? Сум порачал преку 200 пратки досега само еднаш сум имал проблем со поштата.

Поголема веројатност е приватен превозник да те заебе отколку државна пошта..
 
G

guestMK

Гостин
па имаш и тука пакетчиња ама по 50ЕУР се, едино ако е од таму подобра робата :cool:
 
На врв Bottom