Ми доцни...

Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Pa ima golema verojatnost zatoa sto sekoja promena vo nacinoy na ishrana, stres, fizicka rabota vlijae vrz ciklusot cim si imala simptomi bez griza ke bide za brzo
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Вака... веќе 5 дена ми доцни и незнам што може да биди. Правам нутриционистичка диета веќе 2 месеци и првиот пат кога правев диета, кога ја почнав ми задоцни 4 дена. А сега имав симптоми како пред да ми дојде значи подуеност на стомакот и болни гради но сега веќе тоа исчезна а јас уште не добив :/ од диетата е или нешто друго може да биде? ве молам за помош :/
Многу често диета може да влијае на таков начин, дури и најчесто така влијае. Може да се случи да ти дојде порано неколку дена, а може и да ти доцни неколку дена. Не паничи. :) Кога држиш диета, телото ја осеќа промената, па вакви мали пореметувања се сосема нормални. Почекај уште неколку дена.
 
Член од
14 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pa ima golema verojatnost zatoa sto sekoja promena vo nacinoy na ishrana, stres, fizicka rabota vlijae vrz ciklusot cim si imala simptomi bez griza ke bide za brzo
A mene mi kasnese dve nedeli pred toa pravev test bese negativen i dobiv posle dva dena ama sega pak imam nekoj nemir vo mene stomakot mi e naduen uste se tesam deka e od menstruacijata ama neznam sto da pravam...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A mene mi kasnese dve nedeli pred toa pravev test bese negativen i dobiv posle dva dena ama sega pak imam nekoj nemir vo mene stomakot mi e naduen uste se tesam deka e od menstruacijata ama neznam sto da pravam...
Истото што си направила кога си сумњала првиот пат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom