Ми доцни...

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Za devojkite...


Ajde da zboruvame za mementite koga...ni docni! Ni na kraj pamet ne vi paga da imate dete vo toj moment od zivotot, imate/nemate decko ( ne e vazno), i vi docni! Sto pravite? Pomisluvate vednas na
1.vas,
2.na deckoto,
3. na familijata,
- na abortus (pregolem rizik e da go zadrzite)
- na deteto, ( majcinski instinkti?)

Sto?

I najvaznoto:Kolku e lesen/tezok patot do apteka kade ke kupite test za bremenost?

Za momcite: Kade ste vie vo ovaa situacija?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
hmm..ja sum naviknata na toa...mi docni,ne mi ide po 2-3 meseci,ama na krajot sepak mi doaga:)taka da,niso strasno ne mi e ona:MI KAZNI!!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не кревам паника, пошто често ми се случва да ми закасни по некој ден, а немам никаква „белја” напраено.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
I eve ke pocnam:

Prviot pat koga otidov da kupam test, mislev deka ke se onesvestam pred apteka:)

Gi izvrtev site filmovi, momenti, da vidam kolkava e verojatnosta? A veke 2 meseca mi docnese!

Najprvo pomisliv na moite. Ako nesto mozese da me pomesti vo tie momenti, bese pomislata na niv. Posle taka si se ufilmav deka-ke da sum trudna, pa resiv revolucija da dignam protiv site predrasudi za devojka koja e trudna na 21 god:) Toa bea dobri scenarija sto mi se vrtea niv glava!

Edvaj kupiv testce, i posle ne mi izleguvase kako sto treba, i trcav do apteka so nego, skandal napraviv tamu, i na krajot- negativen:) Posle se, dobro si se pocastiv.

A covekot...ni edna edinstvena misla za nego...Samo jas bev vazna. Zenata go bira mazot, i zenata podaruva zivot. Nejzina odluka, ne?:)

P.S. Osven vo eptem seriozna vrska. Togas moze i nemu da mu se dade zbor:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Interesna tema...
pa vaka,mene u sushtina nikogas ne mi docni taka da koga mi docni stvarno e vreme za alarm.
Koga ne bev mazena samo ednas imam kupeno test i bese lazna trevoga,pred apteka veke si pravev filmovi se zamisluvav so dete,i bla bla..ali posle sve toa mi bese smesno.
Sea mi docni celi 6 meseci...i ke mi docni uste 3:pos2:milina.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
JASMIN напиша:
I eve ke pocnam:

Prviot pat koga otidov da kupam test, mislev deka ke se onesvestam pred apteka:)

Gi izvrtev site filmovi, momenti, da vidam kolkava e verojatnosta? A veke 2 meseca mi docnese!

Najprvo pomisliv na moite. Ako nesto mozese da me pomesti vo tie momenti, bese pomislata na niv. Posle taka si se ufilmav deka-ke da sum trudna, pa resiv revolucija da dignam protiv site predrasudi za devojka koja e trudna na 21 god:) Toa bea dobri scenarija sto mi se vrtea niv glava!

Edvaj kupiv testce, i posle ne mi izleguvase kako sto treba, i trcav do apteka so nego, skandal napraviv tamu, i na krajot- negativen:) Posle se, dobro si se pocastiv.

A covekot...ni edna edinstvena misla za nego...Samo jas bev vazna. Zenata go bira mazot, i zenata podaruva zivot. Nejzina odluka, ne?:)

P.S. Osven vo eptem seriozna vrska. Togas moze i nemu da mu se dade zbor:)
Ок ама да ти кажам нешо!
Ако ти се прцаш со секој втор шо ќе ти стигне и никако не користиш кондоми- Не е ни чудо шо ќе ти се тресат колена пред аптека кога ќе сакаш да купуваш тестови за бременост!!!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
IsidoraD напиша:
Interesna tema...
pa vaka,mene u sushtina nikogas ne mi docni taka da koga mi docni stvarno e vreme za alarm.
Koga ne bev mazena samo ednas imam kupeno test i bese lazna trevoga,pred apteka veke si pravev filmovi se zamisluvav so dete,i bla bla..ali posle sve toa mi bese smesno.
Sea mi docni celi 6 meseci...i ke mi docni uste 3:pos2:milina.
лелеее бебуш ќе имаш...ај со среќа од напред!


Иначе ретко ми касни али и кога ми касни не се замарам! Ваљда дека неам за што,верувам јас во себе!:wink:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
ViRuS напиша:
Ок ама да ти кажам нешо!
Ако ти се прцаш со секој втор шо ќе ти стигне и никако не користиш кондоми- Не е ни чудо шо ќе ти се тресат колена пред аптека кога ќе сакаш да купуваш тестови за бременост!!!
Imas tipicno maski balkanski odgovor, ama ako, najveke gi sakam tie odgovori: me stavaat vo dilema; ne znam dali poveke sakam da da go tresnam "pretstavnikot" po suplivata glava, ili da se iznasmeam kako na dobar vic i da pocnam da go zezam.

Ajde citiraj me kade pisav "so sekoj vtor"?

Devojka ne moze trudna da ostane i ako e samo so eden???

Devojka ne moze trudna da ostane i ako koristi kondomi?

P.S. Sekogas koristam!
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
JeCILaDy напиша:
Не кревам паника, пошто често ми се случва да ми закасни по некој ден, а немам никаква „белја” напраено.
se slagam podobro ni jas nemase da go kazam:bravo:
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
IsidoraD напиша:
Virus ako nemas sto da kazes na temava onda uopste ne se ukljucuvaj ne zamaraj,ima nekoi raboti sto nemozes da gi razberes uste si mal.
Ajt sea putuj.

p.s.Realgirl blagodarime:)
Ок ај сеа да речеме дека сум мал! Ама ај кажи ми ти што можеш да направиш со тоа ако ти касни ? можеш да земеш нож и да прочепкаш внатре и да ти потече крв ? (Немој да помисли некој ова да го направи!!!)
Јас лично се занимавам со медицина веќе 4 години и за тоа што касни претежно на девојките им е од некоја физичка активност или па од имање секс со некого неколку дена пред да добие или пак може да е некоја инфекција или пак некое пореметување на организмот!!!
Ова го знаат сите девојки над 25 години! (BTW машко сум и имам 18)
И ај сеа ќажи ми ти што ќе направиш ако ти касни?
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
ViRuS напиша:
Ок ај сеа да речеме дека сум мал! Ама ај кажи ми ти што можеш да направиш со тоа ако ти касни ? можеш да земеш нож и да прочепкаш внатре и да ти потече крв ? (Немој да помисли некој ова да го направи!!!)
Јас лично се занимавам со медицина веќе 4 години и за тоа што касни претежно на девојките им е од некоја физичка активност или па од имање секс со некого неколку дена пред да добие или пак може да е некоја инфекција или пак некое пореметување на организмот!!!
Ова го знаат сите девојки над 25 години! (BTW машко сум и имам 18)
И ај сеа ќажи ми ти што ќе направиш ако ти касни?
poleka ViRuS ne se nerviraj zenska tema e ova i + ti ne se nerviraj za ova nemas vakvi "problemi".zatoa samo poleka:wink:
i ne go znaat samo devojki nad 25(ja sum 14)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Nie ne zborime sto treba ili mozes da napravis ako ti docni..tuku kako se custvuvame vo tie momenti,sto pravime (znaci prvo kupuvame test) itn..
Site znaeme deka poveke e i na psiholoska baza,stres itn,ne soli pamet ti imas 18 godini i ne se ZANIMAVAS so medicina tuku mozebi ucis sredno medicinsko.
Kolku i da ucis za nekoi raboti treba iskustvo,praksa taka da devojceto otvorilo tema za da razmenime iskustva a ti bese prv sto pocna so navredi,zatoa rekov ako nemas nesto pametno da kazes uopste ne se ukljucuvaj u temata za da ne ja rasipuvas.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
IsidoraD напиша:
Nie ne zborime sto treba ili mozes da napravis ako ti docni..tuku kako se custvuvame vo tie momenti,sto pravime (znaci prvo kupuvame test) itn..
Site znaeme deka poveke e i na psiholoska baza,stres itn,ne soli pamet ti imas 18 godini i ne se ZANIMAVAS so medicina tuku mozebi ucis sredno medicinsko.
Kolku i da ucis za nekoi raboti treba iskustvo,praksa taka da devojceto otvorilo tema za da razmenime iskustva a ti bese prv sto pocna so navredi,zatoa rekov ako nemas nesto pametno da kazes uopste ne se ukljucuvaj u temata za da ne ja rasipuvas.
Учам Електро! А се занимавам со медицина т.е. и болничар (цели 4 години) и професор по прва помош сум(2 години)!!! Сеа јасно ти е?
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
ViRuS напиша:
Ок ај сеа да речеме дека сум мал! Ама ај кажи ми ти што можеш да направиш со тоа ако ти касни ? можеш да земеш нож и да прочепкаш внатре и да ти потече крв ? (Немој да помисли некој ова да го направи!!!)
Јас лично се занимавам со медицина веќе 4 години и за тоа што касни претежно на девојките им е од некоја физичка активност или па од имање секс со некого неколку дена пред да добие или пак може да е некоја инфекција или пак некое пореметување на организмот!!!
Ова го знаат сите девојки над 25 години! (BTW машко сум и имам 18)
И ај сеа ќажи ми ти што ќе направиш ако ти касни?
Poarno ne zapocnuvaj muabet koj ne znaes da go isteras. Ti mozes da teras inaet i da treses, ama ti trebaat asalni argumenti za da diskutiras inteligentno.

Postov go pocna ok, za da se izglupiras na kraj. Povtori pricinsko posledicni logicki vrski. Logika od sredno. I da diskutirame posle.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom