Мите Лукоил донира 30 карти за во Литванија!!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Мите,сопственикот на Лукоил,и Рибникот во Велес донира 30 карти за 30 најсреќни во Литванија.Батето вчера му кажал на тато дека во план е да донира пари,за 30 најсреќни,и дека вечерта е во план на НашаТв да се јави и да го даде неговиот предлог.Ја сум шупак најголем,немам пасош и ќе си седам дома..Дури сега ми кажа татко ми мене.Вчера се јавил во емисија и му рекол на Јанко све шо треба,само дали ќе најдат карти,и за летот нешто евентуално да не има проблем.
Списокот е напраен веќе,од НашаТв одма 5 души се пријавиле,а на другите 25 среќници што се јавиле одма им биле запишани имињата и телефонските броеви. Па ако биде се снајдат за карти,лет едно друго..да се надеваме дека ќе бидеме по бројни таму..

П.С Секоја чест на човеков,камо ли сите со долги џебови да платеа по некоа карта :cuc:
 
М

Мартин`

Гостин
Ех да знаев дека дава и газдата на рибникот ќе сум фанел врска преку другар да одиме цела екипа ама ништо.. инаку браво за нив :cuc:
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Апел до сите батиња со подлабоки џебови како Мите Лукоил, да отворат тоа ќесето за некоја карта, да ги има навивачиве во Литванија што поголем број, како морална поддршка за нашиве!!!
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Само картите да не се за во финалето :D инаку секоја чест. Е сега, си прави и реклама на Лукоил ама ќе те прати во Литванија, aко не друго, заслужува една мала реклама :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Баш гледав додека се јави и се зачудив ептен, онака од нигде никаде некој човек нуди да плати на 30 лица карти за кошаркава. Се обидував да ѕвонам, ама нема шанси да добиеш линија.
Нормално прво у телевизија си поделија карти, ајде гагаа фатија:mad: и оние шо имаа срека си добија:(.
Без разлика кој и да оди нека си помине убаво, само овој потег е за огромен поздрав, нека се огледаат на него и други што имаат некој денар плус, и поголемо срце и душа за Македонија, па нека се организираат со Владата. Карти има, ама пари нема:D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
За во Нежилово рибникот ваљда кажува авторот ако добро разбрав, инаку и најголем во Македонија е ..
Не не ...пред Нежилово ако си видел има рибник + мало езерце заградено,и други животинки чува,пауни триста чуда..
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Не не ...пред Нежилово ако си видел има рибник + мало езерце заградено,и други животинки чува,пауни триста чуда..
Пред Нежилово имало друг рибник??....де бре толку ли е нов рибников па прв пат да слушаме??
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Пред Нежилово имало друг рибник??....де бре толку ли е нов рибников па прв пат да слушаме??
бато,незнам колку време го има,ќе го прашам тато утре ќе ти кажам,битно ова е цела парцела..огромен простор е
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Koj Лукоил бе?:ROFLMAO:
Не е руски тој?
бато,незнам колку време го има,ќе го прашам тато утре ќе ти кажам,битно ова е цела парцела..огромен простор е
Хахах стварно барајте нека сменат наслов,греота е човекот 30карти даде,а ја изрекламиравте Лукоил бесплатно.

Значи МакОИЛ...да нема забуна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom