Мистична Кафана - За мистици со диплома only

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сеуште во жалост за старите мистични браќа кои храбро загинаа, ја отварам оваа мистична кафанка во нивно сеќавање.
Гледам дека има и други мистични ликови кои досега мудро си ќутеа, а приметувам и некои нови ликови за кои треќето окце ми кажува дека сме се знаеле од прошлите животи.
И така вечер додека целиот форум ќе навива за Македонија ние тука можеме да си правеме мистични маабетчиња, а узпат и ние ке ја пратеме утакмицата праќајки им енергија на хероите македонски.
Ги молам останатите членови да не не читаат. Сакаме ова да остане сејф зона. :sramezliv:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.584
Поени од реакции
11.597
Сите се истите луѓе. Ги банираат за 24/48 часа...
А да не креваат врева и само да си животарат во ЧДА (бидејќи за други теми не знаат сериозно или не сакаат - нема да имаат маки :)

Ако сакаш јас ќе ти зборам за mysTerion :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
(бидејќи за други теми не знаат сериозно или не сакаат - нема да имаат маки :)

Ако сакаш јас ќе ти зборам за mysTerion :D
Хепта бе буразерче , не очекував ти прв да влезеш у кафанчето. Нешо ногу си возбуден ради креветот на Бијонс :vozbud: па не си ја затворил заградата...
...Која е Мис Терион? Тел ас абаут хер.:rolleyes:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.584
Поени од реакции
11.597
Хепта бе буразерче , не очекував ти прв да влезеш у кафанчето. Нешо ногу си возбуден ради креветот на Бијонс :vozbud: па не си ја затворил заградата...
...Која е Мис Терион? Тел ас абаут хер.:rolleyes:
Никогаш ништо не очекувате, затоа е така како што е... :)
Terion е бенд од Шведска, претежно прават песни поврзани со кабала и Телема и општо мистерии... :)

Отвараш теми со наслови чие значение не го знаеш, се ти е смешки...

μυστήριον - misterion
mustérion: a mystery or secret doctrine
Original Word: μυστήριον, ου, τό
Definition: a mystery or secret doctrine

This is from Greek mystērion (usually in plural mysteria) "secret rite or doctrine (known and practiced by certain initiated persons only), consisting of purifications, sacrificial offerings, processions, songs, etc.," from mystēs "one who has been initiated," from myein "to close, shut"; perhaps referring to the lips (in secrecy) or to the eyes (only initiates were allowed to see the sacred rites).

Латински sacramentum :)

Кафаната ја преиначи Скоро-мистична кафана :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.584
Поени од реакции
11.597
говинда темава ја отворил побрзо да им ги банираат профилите, смарт тинкинг говинда:coffee:
Неиницирани кои се заморуваат со мистерии, претежно страдаат едни од други кога ќе се соберат на едно место, не дека сакаат да си наштетат, туку бидејќи не ги разбираат суптилните нешта што го туркаат универзумот и животот :)

А фини дечки се, некако злобни ми стојат, да можат ќе ти наштетат во приватниот живот, како да нивната акција не раѓа реакција...
Чудни луѓе, повеќе кафански, отколку мистични...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Никогаш ништо не очекувате, затоа е така како што е... :)
Terion е бенд од Шведска, претежно прават песни поврзани со кабала и Телема и општо мистерии... :)

Отвараш теми со наслови чие значение не го знаеш, се ти е смешки...

μυστήριον - misterion
mustérion: a mystery or secret doctrine
Original Word: μυστήριον, ου, τό
Definition: a mystery or secret doctrine

This is from Greek mystērion (usually in plural mysteria) "secret rite or doctrine (known and practiced by certain initiated persons only), consisting of purifications, sacrificial offerings, processions, songs, etc.," from mystēs "one who has been initiated," from myein "to close, shut"; perhaps referring to the lips (in secrecy) or to the eyes (only initiates were allowed to see the sacred rites).

Латински sacramentum :)

Кафаната ја преиначи Скоро-мистична кафана :)
Хепта бе тамн помислих дека ке се напиеш нешо, коа ти и тука за телемите.
У кафана се пие, не се сере (ке ми простеш на изразо).
Туку изрази желба ( со скоро слободната воља) шо ќе се напиеш ?

говинда темава ја отворил побрзо да им ги банираат профилите, смарт тинкинг говинда:coffee:
Рони сине пшшшшт, потифко. :cautious:
Треба ли да ти нацртам дека сум дубле ајџент? :свиркам:
Шо ке се напиеш?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.412
Неиницирани кои се заморуваат со мистерии, претежно страдаат едни од други кога ќе се соберат на едно место, не дека сакаат да си наштетат, туку бидејќи не ги разбираат суптилните нешта што го туркаат универзумот и животот :)

А фини дечки се, некако злобни ми стојат, да можат ќе ти наштетат во приватниот живот, како да нивната акција не раѓа реакција...
Чудни луѓе, повеќе кафански, отколку мистични...
Дај бе Хепта душо, олабави, опушти се, премногу си озбилен ....
Краток е животот....забавувај се малку без телема и други озбилни моабети.
Џабе ти е ако имаш безброј книги прочитано, мозок полн со знаење, џабе ти е штом си толку ладен, самобендисан. :icon_lol:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Океј....мистичари...мистици дрн дрн дрн....
Објаснете ми го.....
Марфиевиот закон.
Не што и како значи....туку зошто?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.584
Поени од реакции
11.597
Уште сме кај r=infinity positive, и докажување на паралелен универзум... нормално, уште маки со сингуларитет и event horizon :)
Автоматски споено мислење:

Ти си таа која што се жали дека е под стресови, животот ваков онаков... јас не :)
Океј....мистичари...мистици дрн дрн дрн....
Објаснете ми го.....
Марфиевиот закон.
Не што и како значи....туку зошто?
„зашто постои чинител бесконечен и непознат“ , затоа :)
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2021
Мислења
24
Поени од реакции
52
Уште сме кај r=infinity positive, и докажување на паралелен универзум... нормално, уште маки со сингуларитет и event horizon :)
Некој што ја знае материјата, пријатно сум изненаден.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Океј....мистичари...мистици дрн дрн дрн....
Објаснете ми го.....
Марфиевиот закон.
Не што и како значи....туку зошто?
Само и only for love енд љубав. :angel:
Автоматски споено мислење:


Ти си таа која што се жали дека е под стресови, животот ваков онаков... јас не :)

„зашто постои чинител бесконечен и непознат“ , затоа :)
Хепта седи кец. Дрмни 2-3 ракии на екс па после продужи со маабет.

rakija.gif
 

Kajgana Shop

На врв Bottom