Мистериозниот стелт хеликоптер користен во акцијата на Бин Ладен

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Стелт хеликоптер?А вревата,близината?
 
T

Tetro

Гостин
Стелт хеликоптер?А вревата,близината?
Тоа не е битно, битно дека се испоиспосраа Американциве. Кој ќе ги слуша наредниве 5 години како се радуваат дека убиле човек, кој и не е докажано дека бил жив некогаш.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Со оглед на тоа дека обвивката која што го прави хеликоптерот стелт (ако е истата што се корсти на F117) ќе го направи хеликоптерот доста тромав и ќе биде лесна мета.Не верувам да е користена новата обвивка која ја има на F22 и F35.
 
С

Спенсер

Гостин
Стелт...

"Нисмо знали да је невидљив" :)

Иначе кој го интересира за ова повеќе,нека го посети авијација форумот .
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.108
Поени од реакции
3.359
Најверојатно се работи за модифукувани Блек Хавк хеликоптери, претежно за намалување на бучавата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom