Мирко (Cro Cop) Филиповиќ

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Педерска не педерска победа си е :)

Ударот во око, или гребаницата како сакате јас мислам дека не беше намерен. Се виде од почетокот дека Мирко влезе паметно, едноставно чекаше поволен момент за напад. Мустафа се исфорсира малце. Многу агресивно почна според мене.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Рутински, лежерно, искусно. Мирко виде дека Мустафа форсира и само чекаше момент на невнимание за да го нападне. Другото што се случуваше понатаму е историја:).
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Тачно дека не му бегаше пораз, али од кај знаеш што можеше да се случи, така да за мене ова е неферска победа, макар ударот беше несакајќи.
Podobro sto mu brcna vo oko odkolku da mu zdrvese cisto krose:)
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Pobedata na Mirko si bese sosema zasluzena.A toa sto Al-turk bese glup i ne znaese kako da izreagira vo situacija koga e povreden e druga rabota.Mirko koa mu brca u oko (nesakajki) Al-turk samo trebase da krene raka u vozduh i borbata ke bese prekinata od sudijata i ke mu se ukazese pomos, po sto sleduva odmor od 5 min za borecot da se oporavi. A i uste edna rabota ako zabelezite na borbata ima edna mnogu nesportska rabota od strana na Al-turk, imeno celo vreme go mavase Crocop po operiranoto koleno. Over and out
 
Член од
6 август 2008
Мислења
46
Поени од реакции
21
Fedor Emelianenko taj e bez konkurekcija 31 pobeda samo 2 porazi i tava prviot poraz oti ne mozea da mu soprat krvaranje a vtoriot poraz cisto na nesakajki :) :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Многу глеам го сакаат и Федор..Али според мене Cro Cop e најдобар без разлика шо изгуби од него..Али и Федор не е лош,мозокот му работи 300 :) Тоа ми се свиѓа кај него иде на техника и не се фура како другите и еден по еден си ги шлапа :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Многу глеам го сакаат и Федор..Али според мене Cro Cop e најдобар без разлика шо изгуби од него..Али и Федор не е лош,мозокот му работи 300 :) Тоа ми се свиѓа кај него иде на техника и не се фура како другите и еден по еден си ги шлапа :)
федор го јади мирко во секој момент
федор е самбо мајстор и боксер, нема шанси да некој да го победи во граунд фајт
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Опасна борба се ближит ево уште 2 недели, поточно на 25 Септември УФЦ 119 Мирко Кро Коп - Франк Мир ( за оние кои не го знаат тој е бивши двоен првак во УФЦ). Мирко е уште опасен, брз и има јаки удари со нога особено има добар хај кик но Франк Мир исто така е добар во стоечка техника, јака страна му е борење или партер техика зато што е бразилско џиу џицу. Очекувам добра и интересна борба за гледање
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Каде може да ја најдам последната борба на мирко?
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Опасна борба се ближит ево уште 2 недели, поточно на 25 Септември УФЦ 119 Мирко Кро Коп - Франк Мир ( за оние кои не го знаат тој е бивши двоен првак во УФЦ). Мирко е уште опасен, брз и има јаки удари со нога особено има добар хај кик но Франк Мир исто така е добар во стоечка техника, јака страна му е борење или партер техика зато што е бразилско џиу џицу. Очекувам добра и интересна борба за гледање


eve http://www.ufc.com/event/UFC119
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Каде може да ја најдам последната борба на мирко?
Последна борба УФЦ 115 Кро Коп - Пет Бери досега на интернет немам сретнато некој што ја уплоадирал цела борба :S
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.804
Поени од реакции
15.877
Последна борба УФЦ 115 Кро Коп - Пет Бери досега на интернет немам сретнато некој што ја уплоадирал цела борба :S
Torent ke ti pratam po privatna poraka. ;)
Ama vo nego se site borbi taa vecer sto se odrzaa, pa i Mirko so Pet Beri.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
дечки во сабота е последната борба на овај ММА великан, мирко изјавил дека не е спремен за ама дека ќе се бори против мир
очекувам од вас да најдите стрима да ја гледаме во живо борбата
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
дечки во сабота е последната борба на овај ММА великан, мирко изјавил дека не е спремен за ама дека ќе се бори против мир
очекувам од вас да најдите стрима да ја гледаме во живо борбата
ако имаш кејблтел дигитален ја има во живо на show sport 4 sabota vo 3 posle polnok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom