Министер Магистер во регуларно време

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Ова што го направи Оливерчето е многу нехумано и не докажува ништо. Имено, на студентите однапред ќе им бидат дадени прашањата за државниот испит и ќе имаат време да се подготват. А таа на министеров сакаше да го фати на препад: „што е тоа петрологија?“. Ни скрипта со прашања пред емисија ни ништо. Од кај да знае човекот?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ова што го направи Оливерчето е многу нехумано и не докажува ништо. Имено, на студентите однапред ќе им бидат дадени прашањата за државниот испит и ќе имаат време да се подготват. А таа на министеров сакаше да го фати на препад: „што е тоа петрологија?“. Ни скрипта со прашања пред емисија ни ништо. Од кај да знае човекот?
Pa i sega ni gi davaat odnapred prasanjata, i nemu mu gi imale dadeno.
Se vika toa kniga. :D

Ova ko nekoj pravnik da go prasaat sto e zakon da ne znae...

Ne go prasa fusnota muabeti od nekoja pod tocka na lekcija
 
D

Daedalus

Гостин
реков, ќе полагам екстерно само ако министеров напише писмена за 5ка :icon_lol:
Или ако научи разлика измеѓу сегашно и минато определено свршено време.

Среќа не и' се напна што го трола...
Ја пишам море хеј, не ми се прави маафијаш, шка петрологија, чка мендеЉ таблици та чин петрологоија мооо пашазот каурин ец паак ец паак оо ти ааа ааа (и онаа фората кога праат лажњак со нога доле демек да те удрат и дур глеаш доле ти мава шамарче).
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Го требал да научи пред да го дојде во емисијата бе о љооч, ја фатија магистерот неспремен, бар да му го кажеле да го изброел колку букви ја има азбуката, да не го брука министерската фотеља!

Можам да замислам да беше гостин во Шител, прашања од типот : "како сте по дома?", "од колку до колку ви е работно време?", "во врска со стипендиите..." мислим прашања општи што би го можел да ги одговори министер оти знаат дека шкип министерит е малу (поче) неписмен.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го требал да научи пред да го дојде во емисијата бе о љооч, ја фатија магистерот неспремен, бар да му го кажеле да го изброел колку букви ја има азбуката, да не го брука министерската фотеља!

Можам да замислам да беше гостин во Шител, прашања од типот : "како сте по дома?", "од колку до колку ви е работно време?", "во врска со стипендиите..." мислим прашања општи што би го можел да ги одговори министер оти знаат дека шкип министерит е малу (поче) неписмен.
Да беше кај Јанко ќе си ги лижеа саат време :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom