Минал 8000 километри за да ја пронајде жената со која само кратко разговарал

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Сенди Крокер следните четири седмици ќе ја пребарува Ирска во потрага по својата црвенокоса убавица која накратко ја запознал минатата година во едно кафуле. Иако со неа разговарал само накратко, сакал повторно да ја види. Ја забележал како заминува и ја запрашал како да стигне до едно одредено место во Ирска. Следниот ден ја напуштал Ирска, така да не гледал причина да разменува контакти со неа. Но, откако заминала, одлучил дека сепак тоа требало да го стори. Тој и неговиот брат започнале да ја бараат. Го пребарувале градот еден или два часа и не можеле да ја пронајдат. Подоцна истата ноќ се вратиле и повторно на барале, но без успех. Откако се вратил дома во Канада, Сенди, кој по занимање бил заболекар, не можел да престане да мисли на девојката. Минатиот месец одлучил да се врати во Ирска на еден месец како би се обидел да ја пронајде.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.727
Поени од реакции
9.837
Ќе ти удри корпа бе,џабе ќе се млатиш по Ирска да ја бараш..кога ќе и кажеш што си направил,ќе те смета за будала.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Е ова ти се вика вистинска љубов.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Живи глупости.
Ако му требало до Канада да иде за да му текне дека се заљубил малце спор е со мозокот.
За тие што викате вистинска љубов ако од еден муабет може да препознае вистинска љубов немаше по 2 години + врски да има одма ќе се венчаа луѓево.
Јас со мене живеам цел живот па одвреме навреме се изненадувам ,а не пак друга личност која штотуку сум ја запознал.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Со тоа Real love се зезав ............... лично сметам дека типацов(Сенди Крокер) е тежок морон, а темава е хумор ! :love::love::LOL::P
 
P

Princ

Гостин
Е ова ти се вика вистинска љубов.
Ова се вика вистинска будалаштија. Да сакала и таа да биде со него ќе му дала некаков сигнал и немало да дојде до ова.
Сигурно сакала само добар провод (курвање јас го викам тоа) и ништо повеќе. Ама ај, нека му биде. Пали патиките.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ова се вика вистинска будалаштија. Да сакала и таа да биде со него ќе му дала некаков сигнал и немало да дојде до ова.
Сигурно сакала само добар провод (курвање јас го викам тоа) и ништо повеќе. Ама ај, нека му биде. Пали патиките.
Хахахаха модераторче мое мило, сакаш пак да влезам со тебе во дискусија и да изгубам контрола за да ми дадеш "казнени поени''.

Можда е добар провод, али типов го прави тоа од љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom