Мигрантите низ Македонија

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
neznam kako ama ete slucajno se najdov ssssss i evo mene ispred begalskih kriza sa ciniom i ekipom blindiram jifon a moze istorija da vi drzum za kamon 59 pa na vaki jej pitajte patilo a ne starilo od 2015 na zeleznicka do kamp vinojuk za podetalni informacii prakam vo inboh
Автоматски споено мислење:

i za zahvlanos dobive od teite podo;goto
Автоматски споено мислење:

SE POFTORUVAM SI BIL SI BIL SI BIDEL ???? JAS POMEGU NIV BEV ,NE MI DRZI PREDAVANJE KOGA VIDOV STO VE LAZAT EJ POLOVINA OD NIV GO PROPIJA KORIDONOT OVDDE VTIE OD EU POLISE
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.521
Поени од реакции
26.012
Мало потсетување за сите, се разбира овде многумина нема да разберат, но тоа е очекувано од нација која не ги сакаше ниту Егејците кои идеа овде.

Инаку има овде многу серковци кои потсетуваат дека историјата не треба да се заборави, за да не се повтори.

Среќа историјата поготово таа малку поблиската ни кажува како изгледаат бегалците...






А како изгледа наезда на луѓе:







Ама ете не секој има способност и капацитет да размислува и да донесува заклучоци со своја глава па ете полесно му е да се препушти на познатата пропаганда на ЛИБТАРДИТЕ. А вистината му е пред очи... повеќе од 3/4 од луѓето не се од Сирија.... 4/5 од луѓето се возрасни мажи... Ако се ова бегалци и бегаат од нешто... вакви кукавици што оставаат дома жени и деца, не го заслужиле воздухот што го дишат...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Abe drugari zosto ne prasate nekoj sto pominal niz taa golgota. Po 12 iljadi migranti da im cistis zdravstveno da im davas hrana da gi sproveduvas, toa dobro go znaat i ebr i pepp. Ako sakate mozam da vi napisam roman za ova kako bese vo 2015 a kade e @bijons ili koga se igra na otkrien pasius site sme anonimni.Jas sakam da mi se plati za pretrpen strav i izlozenost na migrantska kriza i mesanje vo nepredvidliva tolpa. Koj moze so mene sto pominav tri godini megju niv neka me replicira. Se izvinuvam ako nekogo navrediv.
Автоматски споено мислење:

jas skojdnevno bev tamu prasajta
Автоматски споено мислење:

2C0B0D9200000578-3224896-image-a-3_1441627808759.jpg
Автоматски споено мислење:

SO NEMOJ NIKOJ NA OVAAAA TEMA DADOV NNOGU A DOBIV JAJCA AJO MSI BIL DEPAEIRAJ MAKK BESEBI STI NE OCEKUVAV
Автоматски споено мислење:

Pa ne mu kazuvaj prikaski na nekoj sto e bil tamu ucestvuval i dal del od zivotot. 2015 pa natamu. Jas mozam odman da vi ja prognoziram sudbinata kako kje bide samo nemoj trolovi bar za ovaa tema. Bev so meseci, godini se pocna niz gradot pa zeleznickata pa da se otvori prifatniot kamp vino jug pa tranzitniot centar. Ma koi specijalci ako ne bevme nie gradot kje se usmrdese dnevno pominuvaa po 12 iljadi imigranti. Ako za nesto ne si informiran i ne si ucestvuval nemoj da debatirate, a nemoj nekoj da stavate sol na bol sto bil i ucestvuval na vakov ili onakov nacin vo imigrantskata kriza 2015. pozz
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584


баба Мркелка, еве ти ги, носете си ги дома :icon_mrgr:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
bi ve narekol pizdi moze kje zarabotam ban no toa e eftin ban od nekoj nepoznat, dodeka nie se spravuvavme so begalskata kriza kade se slikite bbc,cnn.. aldzezeira . mislite deka nekoj e smotan vie stavate sol na bol @Ilijailko
Автоматски споено мислење:

ne e ova 2001 se sekjavame za nasite brakja drugari revanz se vrakja
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Среќа историјата поготово таа малку поблиската ни кажува како изгледаат бегалците...






А како изгледа наезда на луѓе:







Ама ете не секој има способност и капацитет да размислува и да донесува заклучоци со своја глава па ете полесно му е да се препушти на познатата пропаганда на ЛИБТАРДИТЕ. А вистината му е пред очи... повеќе од 3/4 од луѓето не се од Сирија.... 4/5 од луѓето се возрасни мажи... Ако се ова бегалци и бегаат од нешто... вакви кукавици што оставаат дома жени и деца, не го заслужиле воздухот што го дишат...
Ах бе, и јас сум бил спинер :facepalm:

Има и други слики од бегалциве, ама ај гревота е да се постираат.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
;[gasegone ne se btojat mirtvitr
OBEDINERI KAKO NIKOKAS DOSEGA
72602803_2334694143308621_4555400995999318016_n.jpg
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
AKO SME MALKU DA POJACAME
69002011_2414296935318524_1470150155616387072_n.jpg
Автоматски споено мислење:

DODELA JAS SE S]TASVUVAV SO NOV /A VIR GI MZALEVTE VI SE ISPOSTRAA NA GLAVATA ,NRM[K GA ME RCKAS ZA NESTO TO GO ZNAM I DEZUVAL
Автоматски споено мислење:

Курс по нинџицу да не организирате?
E.......SE DETIDTE JAW GINRN ZA EVPJATA SLOBODA PA NEKA FOBIE B RANIRTEL BAN
Автоматски споено мислење:

Курс по нинџицу да не организирате?
KOKA JAS SE SPRAVUVAV SI O EMIGRANTI TI BSE I TATINA MUDA
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Da, se krenaa peski od Makedonija do Germanija i Svedska bez licni dokumenti za da zemaat socijalna pomos. Uste edna ocigledna razlika sto ne mozes da ja napravis, legalna vs. ilegalna migracija.
Види ај одлучи се оти ми се вртиш во круг, дали овие тргнати пешки се економски емигранти или бегалци.

Инаку веќе ако навлегуваме во темата на економска емиграција, то е надолго и нашироко.

Либералниот капитализам си го уништува сопственето население и населението во државите од третиот свет, и се во име на некој процентен поен повредна берза.

Така да миграцијава никогаш нема да има крај, и не знам што се секирате што ќе му се случи на европјаниве.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Види ај одлучи се оти ми се вртиш во круг, дали овие тргнати пешки се економски емигранти или бегалци.

Инаку веќе ако навлегуваме во темата на економска емиграција, то е надолго и нашироко.

Либералниот капитализам си го уништува сопственето население и населението во државите од третиот свет, и се во име на некој процентен поен повредна берза.

Така да миграцијава никогаш нема да има крај, и не знам што се секирате што ќе му се случи на европјаниве.
Илегални економски мигранти, никаде не сум кажал нешто поинаку :) Ме засега пошто сум европјанин, ти ако се сметаш азијат твој избор е тоа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
Илегални економски мигранти, никаде не сум кажал нешто поинаку :) Ме засега пошто сум европјанин, ти ако се сметаш азијат твој избор е тоа.
Ние сме европско гето наречено Балкан, а како викаат, ти можеш да заминеш од таму, ама тоа нема да замине од тебе :D

Впрочем ако бевме европјани, мигрантиве ќе сакаа да останат тука.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Види ај одлучи се оти ми се вртиш во круг, дали овие тргнати пешки се економски емигранти или бегалци.

Инаку веќе ако навлегуваме во темата на економска емиграција, то е надолго и нашироко.

Либералниот капитализам си го уништува сопственето население и населението во државите од третиот свет, и се во име на некој процентен поен повредна берза.

Така да миграцијава никогаш нема да има крај, и не знам што се секирате што ќе му се случи на европјаниве.
JAS BEV IZVRSITEL A DOBIVAV DUPLA KONZERVA MOZAM DA TI KAZAM KOJ I KOLKU NAPLATUVAAA U KUKI NAPTRAVIJA A KAS DOBIV MUDA IAKO GP VRSEV NAJVALKANIOT EL I MOZAM DA VI KAZAM DEKA OVOJ BRAN DTO VEKE E OVDE E PO OPASEN BEDEN EEN I GLADEN BILIVMI
Автоматски споено мислење:

Илегални економски мигранти, никаде не сум кажал нешто поинаку :) Ме засега пошто сум европјанин, ти ако се сметаш азијат твој избор е тоа.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.914
JAS BEV IZVRSITEL A DOBIVAV DUPLA KONZERVA MOZAM DA TI KAZAM KOJ I KOLKU NAPLATUVAAA U KUKI NAPTRAVIJA A KAS DOBIV MUDA IAKO GP VRSEV NAJVALKANIOT EL I MOZAM DA VI KAZAM DEKA OVOJ BRAN DTO VEKE E OVDE E PO OPASEN BEDEN EEN I GLADEN BILIVMI
Автоматски споено мислење:
Пријател ти верувам во се што кажуваш, само утре ќе ми кажеш малце појасно.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Илегални економски мигранти, никаде не сум кажал нешто поинаку :) Ме засега пошто сум европјанин, ти ако се сметаш азијат твој избор е тоа.
MAL SI USTE I NR I PTOZIVEAL DA CIKA VELJO BONA
Автоматски споено мислење:

[RVO DA SE IZVINAM KON ADMINISTRATORITE I MODELATORITE VTORO SO ZNAAT OVIE SO DISKUTIRAAT KOGA NE SE PTOVELE NI DEEEE]N NA 59 -KA NITU NIZ IMIGRANRIRE JA S KRVEREV SO 10 KOLEGI NA UDARNA NETA ZAEDNO SO TIGRITE,VOLCITE OEO SEGA NE CEJKA NAOPASEN BRAN MOZAM STORIJ DA OISAM
Автоматски споено мислење:

Пријател ти верувам во се што кажуваш, само утре ќе ми кажеш малце појасно.
IN BOX PRIJATELE A TOJ SRE STVIL STIKER BESE VI JORGAN PLANINA DIDEKA JAS SE SORAVUVAV SO GNASIVE ZA OIO[ SOK O DVA MESNI NAREZIKA POZZZZZZZZZZZZZ SEIZVUNUVAN MR POGODI SEKAVANJA
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom