Мигрантите низ Македонија

Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Море на клоци и мигранти и се по ред... Ние сами не можеме крајот да си го најдеме не па и нив да ги мислиме
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
А кои сме ние во споредба со ЕУ? Светска сила сме па ќе поставуваме правила? Ако ни кажат да прибереме милион мигранти, ќе прибереме и ќе ќутиме.
Може, кај тебе дома.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Господинот Курц е пријател на господинот Груевски и со тоа најголем подржувач на Македонија. Не смееме така со ретките пријатели на Македонија.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Може, кај тебе дома.
Сигурен си? Ај ти не си бот ко оној сунѓерон, кажи кој фактор сме ние да кажуваме кај да одат мигрантите? Па самиот Курц сака тука да се изградат кампови. Кои сме ние?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Сигурен си? Ај ти не си бот ко оној сунѓерон, кажи кој фактор сме ние да кажуваме кај да одат мигрантите? Па самиот Курц сака тука да се изградат кампови. Кои сме ние?
Подобро запрашај се себеси: "Кој сум јас?"
И не се обидувај да го наметнеш твоето чувство на инфериорност кон останатите.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Подобро запрашај се себеси: "Кој сум јас?"
И не се обидувај да го наметнеш твоето чувство на инфериорност кон останатите.
Не глуми убаво те прашувам. Кои сме ние како држава да поставуваме услови каде да одат мигрантите?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не глуми убаво те прашувам. Кои сме ние како држава да поставуваме услови каде да одат мигрантите?
А кои сме ние како држава да не даваме мандат на кутриот напатен Заев,
и покрај хорските закани и изјави на усмрдените Брисељаци?
Ете тие сме.

Ти бе другар имаш проблем со самопочитта, што да дебатирам понатака со тебе?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
сега кога ја спукаа Ердоган со Холандија и бабаМинаретовска има да не преплават со мигранти .. па јасна ми е и шемата на бабаМинаретовска, кога ќе ја албанизираат власта кај нас, масовно ќе бегаат од тука способни и млади деца, а вакумот ќе го пополнат со муслимански мигранти ... ионаака има вишок станови, ако треба поред Сауди Араабијаа и ЕУ ќе им фрли некое евро, само да ги тргне од кај нив..
единствен проблем е што миграните повеќе сакаат во Германија, Шведска,... ем појке пари ем има матерјал за рапување повеќе...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Пред да ги пратат овде некак им ја објаснат ситуацијата во државата. Сигурно ќе одберат да се вратат назад..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom