Мигрантите низ Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Друже де бе биди реален со ова населување кое го прават ќе го сменат изгледот на Европа.Се тепаат деца по Германија и Скандинавија како добро утро ама они се си паметен народ полека полека ќе си се свестат не е лесно 70 години им ја полнат главата со либерализам и мулти-култи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.591
Поени од реакции
26.100
И ја ова што го зборам е од мое лично искуство со бегалци/мигранти.
Каде, со бегалци од која војна?


И ајде коа више почна со факти и статистики, покажи ги, нека не остане на муабети и теории.
Ако ми покажеш со докази дека се ова што го збориш е точно, ја ќе кажам дека сум згрешил.
Ама под докази стварно докази да има, а не некои налик на оние интевјуана на Ефтов, ако ме сфаќаш шо сакам да ти кажам.
Па види ја физичката антропологија на бегалците. Дали забележа луѓе од црна раса на пример?.
http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php
Еве ти официјален податок за оваа година. 28% се од Сирија.
Само 18% се жени.
Ок ли е?


А колку за споредба еве го и светскиот тренд на бегалци:
http://www.unhcr.org/statistics/unhcrstats/576408cd7/unhcr-global-trends-2015.html

што кажува дека, кога ќе ги споредиме бројките за мигранти во ЕУ и бегалци воопшто, ќе дојдеме до заклучок дека Бегалските кампови полни со Сиријци во Либан и Турција, речиси и да не пуштаат Сиријци во ЕУ.

Се појавува едно логично прашање, како може сите овие бегалци (до сега во 2016 влегле околу 300.000) да има само 75.000 Сиријци, при 4.9 милиони Сиријски бегалци во Либан и Турција. Да не зборам за 2015 каде што се забелжани 1М мигранти, а процентот на Сиријски бегалци е уште помал.
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387


Muslim Man Riding On Bicycle Sees Two European Women,
Pulls Down His Pants And Starts Pleasuring Himself In Front Of Them,
Police Will Not Arrest Him Saying ‘He Did Nothing Wrong’
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.591
Поени од реакции
26.100


Muslim Man Riding On Bicycle Sees Two European Women,
Pulls Down His Pants And Starts Pleasuring Himself In Front Of Them,
Police Will Not Arrest Him Saying ‘He Did Nothing Wrong’
Не зезај, којзнае во какви услови живее, башка и доморотките не му даваат, треба да се мачи да силува.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Каде, со бегалци од која војна?



Па види ја физичката антропологија на бегалците. Дали забележа луѓе од црна раса на пример?.
http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php
Еве ти официјален податок за оваа година. 28% се од Сирија.
Само 18% се жени.
Ок ли е?


А колку за споредба еве го и светскиот тренд на бегалци:
http://www.unhcr.org/statistics/unhcrstats/576408cd7/unhcr-global-trends-2015.html

што кажува дека, кога ќе ги споредиме бројките за мигранти во ЕУ и бегалци воопшто, ќе дојдеме до заклучок дека Бегалските кампови полни со Сиријци во Либан и Турција, речиси и да не пуштаат Сиријци во ЕУ.

Се појавува едно логично прашање, како може сите овие бегалци (до сега во 2016 влегле околу 300.000) да има само 75.000 Сиријци, при 4.9 милиони Сиријски бегалци во Либан и Турција. Да не зборам за 2015 каде што се забелжани 1М мигранти, а процентот на Сиријски бегалци е уште помал.
Со овие што ти сеа ги демонизираш. А твоето искуство со кои е и каде ?

Види ти у претходниот пост кажа дека не знам си кој процент од овие од Сирија што доаѓале биле вклучени во крвави злосторства, дека Франција и Германија баш ради тоа ги затвориле границите, дека не знам колку си христијани биле убиени од сиријски бегалци во Турција... и од се ова ми даде статистика само за тоа дека од сите луѓе што влегуваат дел се од Сирија, а дел се од други држави. (y)
Ја никаде не кажав дека нема мигранти, впрочем и ако приметуваш цело време пишувам „бегалци/мигранти“ зошто има разлика меѓу овие два поими.

И наместо да ми дадеш статистики за се ова шо ми го имаш кажано, ти пак продолжуваш со теории дека тие што не биле сиријци имале сомнителни мотиви итн.
Ја еве пак ќе чекам статистики и податоци за се ова шо го збориш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515


Muslim Man Riding On Bicycle Sees Two European Women,
Pulls Down His Pants And Starts Pleasuring Himself In Front Of Them,
Police Will Not Arrest Him Saying ‘He Did Nothing Wrong’
Двете жени го провоцирале затоа што поминале тука и плус не биле замотани.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.591
Поени од реакции
26.100
Види ти у претходниот пост кажа дека не знам си кој процент од овие од Сирија што доаѓале биле вклучени во крвави злосторства, дека Франција и Германија баш ради тоа ги затвориле границите, дека не знам колку си христијани биле убиени од сиријски бегалци во Турција... и од се ова ми даде статистика само за тоа дека од сите луѓе што влегуваат дел се од Сирија, а дел се од други држави. (y)
Ја никаде не кажав дека нема мигранти, впрочем и ако приметуваш цело време пишувам „бегалци/мигранти“ зошто има разлика меѓу овие два поими.

И наместо да ми дадеш статистики за се ова шо ми го имаш кажано, ти пак продолжуваш со теории дека тие што не биле сиријци имале сомнителни мотиви итн.
Ја еве пак ќе чекам статистики и податоци за се ова шо го збориш.
Не не,
Јас ти кажувам со последните линкови дека демографијата на бегалци од војни од блискиот, средниот исток и северна Африка, не се совпаѓа со демографијата на мигрантите што влегуваат во ЕУ. Зборам за пасоши за бегалци од Сирија во посед на разни терористи фатени (или ликвидирани) во Европа, а кои немаат Сириско потекло. Зборам за терористички напади во Европските земји во кои без исклучок учество земале луѓе кои биле пријавени за бегалци во Грција или Италија. Збориме за неразумни бунтови, во моменти кога им се носи храна и вода.
Имаше најмалку 3 стории за бегалци христијани од Сирија, фрлани во море од страна на своите муслимански сограѓани(или мигранти од разни земји) од кои во една имаше неколку десетици удавени.

Или овие работи не се важат.

Викаш дека не ги негираш проблемите, ама има и напатени души меѓу мигрантите. Точно е. Има. Но тие напатени души се изманипулирани и искористени за некои политички цели. Огромен број од мигрантите што влегуваат во ЕУ системски се радикализираат. Разни исламистички агитпроповци меѓу нив пропагираат висок степен на непријателство против западната цивилизација.

И кога веќе збориме за проценти и статистики, зошто ти на пример не извади статистика, за да го побиеш моето тврдење, за кое и не треба истражување да се донесе како заклучок. Доволно е да прошеташ низ темава и да видиш огромен број документирани случаи кои одат во прилог на тоа што го зборам.

Све на све, мигрантската криза донесе опасни терористи на територија на ЕУ. Но тоа не е најстрашното нешто што се случи. Мигрантската криза донесе муслиманско население, кое разни структури, искористувајќи го нивното тешко патешествие, го радикализираа до алармантни димензии. Разни сомнителни арапски „мецени“ спонзорираат видеа со кои им покажуваат убави разголени Европјанки со цицките на мегдан, а по патот полека сонот се губи и остануваат само фрустрациите од тие патешествија. И такви овие мигранти стануваат лесно подложни на манипулација на Исламските фундаменталисти.

Све додека вакви како тебе низ ЕУ потпаѓаат на финтите со бегалците и ги оправдуваат нивните недела (во кои спаѓаат убиства, силување и тешко насилие), Исламистите ќе гледаат можност и шанса да ја префрлат кризата во Европа. Впрочем и статус кво ситуацијата со мигрантите не е случајна, дел од безбедносните структури на ЕУ ја има согледано опасноста. Но од политички аспект, огромен е притисокот на корумпираните либерали за безусловно прифаќање на бегалците, по цена на штета на сопствената држава.[DOUBLEPOST=1477326962][/DOUBLEPOST]
Со овие што ти сеа ги демонизираш. А твоето искуство со кои е и каде ?
Ти кажав, Македонија нема проблеми со бегалците, Македонија за среќа е само коридор, и се додека приливот и одливот се строго контролирани, нема да имаме проблем со овие луѓе. Јас како што ти кажав зборам од искуство да речеме од старбак, населба во Брисел, до самиот центар на 300 метри од Шератон хотелот. Таму на пример функционира шеријатска милиција. Сите бегалци кои ќе стигнат до Брисел одат на обука во овие населби, Старбек, Моленбек и уште една има не ми текиња како се викаше. Во тие населби навечер да се движиш е рамно на самоубиство, а за женско тоа не смее ни да се помисли. За едно апсење во Моленбек беа потребни 2 батаљони полициски специјалци, притоа не ги бројам обичните полицајци кои беа вклучени во обезбедувањето на теренот и кои беа најмалку 3 пати побројни од специјалците.

Незнам дали си бил во Брисел или Париз, но би ти препорачал да отидеш и да ги посетиш гетоата на бегалците. Сите овие гетоа се изградени и надоградени од „бегалци“ од разни периоди. Речиси сите муслимански мигранти (да речеме над 80%) живеат во тие муслимански гетоа (Пример: Белгија има околу 8% ресидентиални муслимани, а Брисел има над 30%).

Организираниот криминал (трговија со дрога, оружје и органи) е во рацете на овие луѓе. Низок степен на социјализација иако примаат социјална помош од државите во кои што се наоѓаат. Да не зборам за силувањата што се дешаваат...

Ова што го зборам е слика и прилика за еден Европеец кога ќе му спомнеш мигрант. Како што кажав впечатокот го даваат самите они. Ако до сега не успеале милиони мигранти да се социјализираат и сеуште и после неколку генерации се затворени во гетоа и праксираат примитивна култура и сопствени закони, како да очекувам дека од новиве ќе се има некаков бенефит?
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не не,
Јас ти кажувам со последните линкови дека демографијата на бегалци од војни од блискиот, средниот исток и северна Африка, не се совпаѓа со демографијата на мигрантите што влегуваат во ЕУ. Зборам за пасоши за бегалци од Сирија во посед на разни терористи фатени (или ликвидирани) во Европа, а кои немаат Сириско потекло. Зборам за терористички напади во Европските земји во кои без исклучок учество земале луѓе кои биле пријавени за бегалци во Грција или Италија. Збориме за неразумни бунтови, во моменти кога им се носи храна и вода.
Имаше најмалку 3 стории за бегалци христијани од Сирија, фрлани во море од страна на своите муслимански сограѓани(или мигранти од разни земји) од кои во една имаше неколку десетици удавени.

Или овие работи не се важат.

Викаш дека не ги негираш проблемите, ама има и напатени души меѓу мигрантите. Точно е. Има. Но тие напатени души се изманипулирани и искористени за некои политички цели. Огромен број од мигрантите што влегуваат во ЕУ системски се радикализираат. Разни исламистички агитпроповци меѓу нив пропагираат висок степен на непријателство против западната цивилизација.

И кога веќе збориме за проценти и статистики, зошто ти на пример не извади статистика, за да го побиеш моето тврдење, за кое и не треба истражување да се донесе како заклучок. Доволно е да прошеташ низ темава и да видиш огромен број документирани случаи кои одат во прилог на тоа што го зборам.

Све на све, мигрантската криза донесе опасни терористи на територија на ЕУ. Но тоа не е најстрашното нешто што се случи. Мигрантската криза донесе муслиманско население, кое разни структури, искористувајќи го нивното тешко патешествие, го радикализираа до алармантни димензии. Разни сомнителни арапски „мецени“ спонзорираат видеа со кои им покажуваат убави разголени Европјанки со цицките на мегдан, а по патот полека сонот се губи и остануваат само фрустрациите од тие патешествија. И такви овие мигранти стануваат лесно подложни на манипулација на Исламските фундаменталисти.

Све додека вакви како тебе низ ЕУ потпаѓаат на финтите со бегалците и ги оправдуваат нивните недела (во кои спаѓаат убиства, силување и тешко насилие), Исламистите ќе гледаат можност и шанса да ја префрлат кризата во Европа. Впрочем и статус кво ситуацијата со мигрантите не е случајна, дел од безбедносните структури на ЕУ ја има согледано опасноста. Но од политички аспект, огромен е притисокот на корумпираните либерали за безусловно прифаќање на бегалците, по цена на штета на сопствената држава.
И се ова шо го кажуваш на крајот се сведува на муабет од типот на интервјуата на Васко Ефтов кај шо луѓе кажуваат као генијални работи и треба да веруваме ние у тоа.
Мене не ми треба да шетам низ темава, ја иам шетано на други места и знам какви се тие луѓе ти шо ги демонизираш. Дека има „дивјаци“ меѓу нив, има, ама тие се многу малку у споредба со бројката на луѓе што имаат поминато во оваа криза.

Европа беше утопија, не знаевме ние за кражба, убиство, силување, ама дојдоа овие муслиманчиштава и ни го уништија животот...
Супер, ти верувај си у ова ;)[DOUBLEPOST=1477327142][/DOUBLEPOST]Океј глеам нема поента, супер си, ти си у право, ја не знам шо зборам :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дека има „дивјаци“ меѓу нив, има, ама тие се многу малку у споредба со бројката на луѓе што имаат поминато во оваа криза.
Шетан, прошетај низ Шведска и Германија па вади бројки дали биле многу малку такви "дивјаци". Сигурен сум дека жртвите ќе се согласат со тебе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.591
Поени од реакции
26.100
Европа беше утопија, не знаевме ние за кражба, убиство, силување, ама дојдоа овие муслиманчиштава и ни го уништија животот...
Па приказните што ми ги кажувал татко ми и други луѓе за Европа пред 30 години без муслимански гетоа и тие јас што сум ги доживеал не се баш еднакви. Ти по ова што го збориш, не си бил да прошеташ навечер низ Брисел или низ Париз, чисто да видиш како е.

 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Шетан, прошетај низ Шведска и Германија па вади бројки дали биле многу малку такви "дивјаци". Сигурен сум дека жртвите ќе се согласат со тебе.
Ај прашај у штаб дали ќе те пуштат па заедно ќе прошетаме :love:
 
?

..........

Гостин
Он е за “каплс“ со две цефки, џабе трошите време да му сипете нешто во тоа шуплината
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ај прашај у штаб дали ќе те пуштат па заедно ќе прошетаме :love:
Имам дозвола да општам со соросоиди, немај гајле. Немам такви забрани како што на вас ви налагаат кога се работи за општење со десничари :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom