Механизмот од Антикитера

Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Па имате пласирано тука еден куп реконструкции од моја страна врз база на модерната технологија во вид на слики и видеоматеријали, а тоа што Вие и покрај нив одбирате да останете слеп при очи, е исклучиво Ваш проблем!

Всушност, освен употребата на терминот „скаламуции“, античко шарлатанство и во најново време претпоставена „лажност“ на моите контрааргументи, не видов дека нешто научно успеавте да ме побиете, а Ви цитирав и многу кредибилни извори како „Википедија“ и списанието „Смитсонијан“, меѓу другите.

Ако Ви е целта дебанкирање на нешто што реално не умеете да го дебанкирате научно, Ве молам заобиколете ме!

Поздрав.
Не успеав да ве дебункирам научно?!?
Па вие еден доказ не постиравте! Тоа што за вас Википедија и научно-популарни статии се доказ,е само потврда на моите аргументи. Јутјуб видеа на симулација и замисла на "шта би било-кад би било" исто не се рачунаат за докази последен пат кога проверив!
Па самиот да земам во АутоКад ќе го (до)проектирам механизмот да покажува што сакаш! Проблемот е што за тоа не сум платен...а,за разлика од другиве што си прават видеа или реплики.

Кај се постовите од вистинскиот механизам? Кај се рентгентските снимки? Кај се сликите од грчките натписи на него? Или тие не се баш репрезентативни?! Тешко иде продажбата тогаш,а?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Не успеав да ве дебункирам научно?!?
Па вие еден доказ не постиравте! Тоа што за вас Википедија и научно-популарни статии се доказ,е само потврда на моите аргументи. Јутјуб видеа на симулација и замисла на "шта би било-кад би било" исто не се рачунаат за докази последен пат кога проверив!
Па самиот да земам во АутоКад ќе го (до)проектирам механизмот да покажува што сакаш! Проблемот е што за тоа не сум платен...а,за разлика од другиве што си прават видеа или реплики.

Кај се постовите од вистинскиот механизам? Кај се рентгентските снимки? Кај се сликите од грчките натписи на него? Или тие не се баш репрезентативни?! Тешко иде продажбата тогаш,а?
Да, сега ме разоткривте, јас сум платена со дебел капитал од страна на грчките националисти, ФБИ шпионите, Илуминатите, вонземјаните и пропагаторите на новиот светски поредок, спонзориран од еврејското лоби, а кои преку мене тука се обидуваат да се инфилтрираат во Македонија.

Смешен сте, но повеќе трагичен, и додека јас Ви пласирав, па дури и се помачив да Ви преведам и пренесам на тацна и статија од Смитсонијан и еден куп други кредибилни научни анализи, фотографии и видеоматеријали, Вие ме прогласивте за платеник кој работи во името на некои смешни каузи. Ќе се обидам да извадам и некоја карбонска анализа која точно би го датирала механизмот, ако е тоа воопшто возможно, но само за свој ќеф, а не да ги демантирам вашите сулуди тврдења тука.

И понатаму сум во исчекување на солиден научен контрааргумент и доказ против сè погореизнесено од мене од Ваша страна, а бидејќи знам дека нема да го добијам и ова ќе остане само на база на банални детски навреди, онака, нашки кажано „ариведерчи“ и не ми се обраќајте веќе во меѓувреме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom