Место за тренирање...

Mariusz

biohemija
Член од
22 октомври 2014
Мислења
149
Поени од реакции
46
Решив да одам во теретана...:D
Ама незнам која :toe:,ако некој знае некоја добра која се наоѓа во скопје и е само за жени нека пише :
-како се вика
-кај се наоѓа
- и колку се плаќа за еден месец
...:rolleyes:
Фала однапред.:oleee:
Imas Magnus na Juzen bulevar samo za zeni ili perfect body cetnter vo kapistec karsi stariot trgovski ne e komplet samo za zeni no imaat posebna sala samo za zeni.
Pobaraj gi na fb kje najdes informacii i tel ☺
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.059
Теретана во која е дозволено да се трча на патеките, само да не биде прескапа. Во Гладијатор на Зафиров дозволено е да се трча?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
Теретана во која е дозволено да се трча на патеките, само да не биде прескапа. Во Гладијатор на Зафиров дозволено е да се трча?
не е дозволено во Гладијатор трчање, а и ако успееш и за тоа да фатиш трака :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
i can't even
малце офтопик ама
зошто не е дозволено трчање на траките за “трчање“ ? o_O
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.059
Можеби зашто имаат премногу кварови :)
Па нормално е да има дефекти, што сакаат тие... И не ја разбирам целта на "газдите" да ставаат ленти за трчање, а да не се трча на нив. Тоа ти е исто да имаш кола и да не ја возиш оти дефекти се јавуваат.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Секоја теретана си има политика за користење на справите.
Како што велат толку пари толку музика.
Имаш надвор да трчаш, не знам што толку си запнал :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.059
Стефчо не пишувам за да ми мудруваш што како. Лимитиран сум со време и навечер сум слободен. А за трчање не ми збори што како, доволно си знам, не ми требаат совети од "фитнес тренери".
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ти си знаеш, јас ти дадов совет не ти мудрувам.
Со природа надвор ти си се затвараш.
Ако имаш проблем со мојата стручност, тоа е твој проблем не е мој.
 

Mariusz

biohemija
Член од
22 октомври 2014
Мислења
149
Поени од реакции
46
Па нормално е да има дефекти, што сакаат тие... И не ја разбирам целта на "газдите" да ставаат ленти за трчање, а да не се трча на нив. Тоа ти е исто да имаш кола и да не ја возиш оти дефекти се јавуваат.
Toa e i celta kolku pari tolku muzika za 1200 denari inaku drugoto e skapo .
Kakva kola takva voznja toa e toa.
I ne razbiram. Od edna strana imase polemika za istoto. Skapi bile clanarinite. Se bara eftino a luksuzno .
Epa toa neka kaze nekoj ako ima i ja ke odam☺
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Искрено тешко да најдеш добра теретана со добро проветрување и високи тавани. Поради ниските тавани брзо стануваат загушни т.е доволно е со тебе да вежбаат уште 2-3-ца и во рок од 30 минути нема да има воздух. Тоа е затоа што се нема стандарди за тоа како да изгледа теретана. Најдобра варијанта ти е надвор или да се запишеш на некој спорт што се тренира во спортска сала.
Пробана ми е само теретаната во Капитол (што ми е посочено дека е една од подобрите во Скопје) и многу е тешко да трчаш на траките повеќе од 30-тина минути бидејќи се потиш како да трчиш на 30+ летно време.
Бидејќи си во адолесценција за тебе добри спортови (за добро тело) ти се, одбојка (најди само слики од одбојкарки :) ), пливање, трчање велосипед.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.059
Тренирав 6 години ракомет, доволно е а и плус повеќе време одзема тоа, а време немам многу вишок. Инаку, јасно најдобро е некој спорт у сала ама тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom