Место за роденден

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Kade najcesto gi proslavuvate rodendenite? Koa bi bilo idealno mesto za da si pomines dobar rodenden? Koga veke so tebe se onie koj gi sakas i cenis :) Dali vo kafic, kafana, doma... Baska zatoa sto mi ide i rodendenot za 2 nedeli ne mozam da se odlucam...Pa pomagajte :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Што знам, јас секогаш сум славела во кафичи, пред 2 години во Сити, претходната во Коктел, оваа во Капри...зависи од тоа кои луѓе ги викам, и како сакам да го прославам роденденот. Мислам дека уште година-две ќе терам по кафичи, а потоа ќе славам во кафана со најблиските 10 души, ништо повеќе, сосема доволно за одлична забава:je:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm jas nekolku godini po red go slavev vo coloseum i super si proagjav,praev feshti i slicno...detska radost :)...ovaa godina bev kazneta i moram da gi pokanam najbliskite i taka so nekoi 15-20 dusi ne mi tekinja kolku bea se staivme u sara...a sovet e od mene u kafana so najbliskite ali da ne preterues so pienje i da se zaebes ko mene poso na niso ne se sekjaam :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Родендени обично славам по дома, т.е. ќе викнам некои најблиски другари/другарки и ќе ги почастам, торта, пиво, кафе, ова она со сите ритуали и ќе се измуабетиме уз добро музиче и ондак продолжуваме негде у град, дискотека или ноќен клуб. :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Dosea povekjeto rodendeni mi bile so mnogu pienje,zaebancii i najcesto u park neso taka..ili kaj mene doma najbliskite...ama ovaa godina kje krsham monotonija i kje praam u nekoj kafic samo prashanjeto e koj?(iam use nepoln mesec za odlucuenje ako mi tekne nesho kreativno kje kazam:)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
vodkamixx напиша:
Родендени обично славам по дома, т.е. ќе викнам некои најблиски другари/другарки и ќе ги почастам, торта, пиво, кафе, ова она со сите ритуали и ќе се измуабетиме уз добро музиче и ондак продолжуваме негде у град, дискотека или ноќен клуб. :)
doma-zaebi.:)
se zaebav slavev doma imeneden...:ija: bese haos...
se ispijancevme,koj pagase po skalite nadolu...
Inaku prethodnite godini go slavev niz kafici pa mislev malku da promenam ovaa godina samo ne znam kolku dobra ideja ke e ...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
RODENDEN?????KADE?????


pa kaj mene u kaficot!!!!:star:
 
Член од
24 јануари 2006
Мислења
57
Поени од реакции
0
Ej jako e vo ZEN za rodenden. Pred nekoj den se sobravme na gorniot sprat, edno separe i se napraivme parce!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас го славев роденденот минатата недела во еден кафич во Бисер.Закон!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Од задњиве 4, три на планина еден у стан, а сите во странство.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
би го праел кај мене у соба :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас минатата година го славев во двор кај мене дома, се собравме друштво од 10 души и супер си поминавме. Мислевме дека ќе одиме и на друго место подоцна, ама се заседавме, запивме и не отидовме.

Оваа година не знам кај ќе славам, треба да размислам. Најверојатно на вечера, но овој пат нема да готвам јас како лани:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
Јас минатата година го славев во двор кај мене дома, се собравме друштво од 10 души и супер си поминавме. Мислевме дека ќе одиме и на друго место подоцна, ама се заседавме, запивме и не отидовме.

Оваа година не знам кај ќе славам, треба да размислам. Најверојатно на вечера, но овој пат нема да готвам јас како лани:)
Оф топик: Сега ми текна колку се запивме и пресмеавме тогаш ... леле најубаво си поминавме!!!

Он топик: И јас мојот минатата година го славев дома и мислам дека ако имате услови и ако сте сами поубаво и поопуштено нема никаде да си поминете. Сепак знаеш дека што сакаш правиш од пиење (особено ако се организира караоке шоу!) до играње до јадење ... и до година исто ќе славам сигурно:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom