Места достапни со автобус во околина на Скопје, со почист воздух?

Член од
15 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Па јас одев на факултет до машински пешки, во зима навечер. Закачив добар бронхит и се лечев месец ипол од тоа.
Дишење нечист воздух не те кали и не те прави супермен. ;)
I ti se samo diagnosticirase deka e od vozduhot
 
Член од
28 август 2009
Мислења
902
Поени од реакции
1.105
I ti se samo diagnosticirase deka e od vozduhot
Не бе, психа е се...
Ново Лисиче/Лисиче.


ПМ10 - 1066 микрограми


Свесен си која болест е ова или? Постари луѓе се многу, многу поосетливи, заразлика од 17 годишен средношколец.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
219
Поени од реакции
145
Не знам колку се користат кај нас уште автомобили со дизел мотори. Горење дизел ослободува NOx, или нитритен кислород, што е отровен за дишење. Иако дизелите испушаат помалку јагледроден диоксид, за разлика од бензинците, дизелите троа поотровни се D:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom