Месојади (Carnivore Diet)

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ка ци ти чад4е? :icon_lol:


Де постирај резултат од твојот Т?

Еве чичо да ти помогне пошто знам дека ќе се збуниш, еве ти конверзија

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не го догледувајте, нема nip slip.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545

Кралевите на анегдотите и "мажественоста" debunked од истите анегдоти :icon_lol:
Поверојатно постот му спуштил тестостерон него ли изборот на храна. 6 недели терал 35% калориски дефицит.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Поверојатно постот му спуштил тестостерон него ли изборот на храна. 6 недели терал 35% калориски дефицит.
Не. Има многу вакви случаи, и на оној изродот Shawn Baker му беше у долни нивоа.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270

Не збориме тука за кој се најзаостанати и напредни. Мене не ме интересира колку се глупи овие битно ми е нивниот генетски макеап и психофизичка состојба и како се хранат.
Дарлинг ајде да видиме ти како изгледаш
Прегледај го приврзокот 280033
Брат што сакаш да кажеш со сликава не разбрав, дека вака изгледаш поради карнивор диетата? Оди во темата за моментална физичка состојба и види ја мојата форма, месо јадам само во два оброка неделно и тоа еднаш стек и еднаш ослиќ. На било која диета да си можеш да се издефинираш вака ако внесуваш помалку калории од што трошиш.

Карнивор диета не е нешто што треба да се практикува долгорочно, а тоа сами ќе го сфатите порано или покасно.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
318
Искрено не ми се збори за тоа како серам али очигледно тука се ве интересира па ќе ви кажам. Серам еднас во 2-3 дена храната што ја јадам не ми ствара многу waste и телото ми ја акумулира голем ден од неа ама затоа кога серам е да речеме Hard Core сосема спротивност од diarrhea, голем и многу цврст waste.

Darling заборави да постираш the good од карнивори не само the 'bad'.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Nema dobro vo karnivor dietata, nema da postiram dobri raboti.
Da ne izleguvas vo toalet 3 dena e medicinski ne zdravo. Ne treba toa kako falba da go kazuvas.
Hronicen zapek imas.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Nema dobro vo karnivor dietata, nema da postiram dobri raboti.
Da ne izleguvas vo toalet 3 dena e medicinski ne zdravo. Ne treba toa kako falba da go kazuvas.
Hronicen zapek imas.
"Карнивори" не веруваат во медицина, наука, или било што, така да барај друг аргумент XD
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.564
Nema dobro vo karnivor dietata, nema da postiram dobri raboti.
Da ne izleguvas vo toalet 3 dena e medicinski ne zdravo. Ne treba toa kako falba da go kazuvas.
Hronicen zapek imas.
Нормалното е од 3 пати дневно до 3 пати неделно.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
318
1612167564164.png
Автоматски споено мислење:

Најголем показател дека нешто ви недостига во исхраната и не е како што треба е тоа што најголемите хејтери и тие што учествуваат во темава се Вегани.
Зошто е потребата толку да се докажувате ако диетата ви ги задоволува потребите. Ова е тема за Карнивори не за Вегани потребата да се докажувате ви е како утеха и рефлекција дека сте на права диета кога длабоко во себе имате сомнежи. Joe Rogan се осеќа посреќно и балансирано на оваа диета кој има право тука да го контрира тоа, никаква наука, хјемија или теорија не знае повеќе од нашето тело и природа за тоа што е најдобро за нас.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Серам еднас во 2-3 дена храната што ја јадам не ми ствара многу waste и телото ми ја акумулира голем ден од неа
Yeah, that's just like, sooo unhealthy, man.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom