Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 220 51,0%
  • Не

    Гласови: 211 49,0%

  • Вкупно гласачи
    431
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Еми вака сеа.......Јас мислам дека е вистина .и тоа од една проста причина.
Во времето на студената воња,во цела таа претстава ,што ја приредувале САД и СССР,цела таа трка во научни достигнувања,и покажување кој е посупериорен,русите не би дозволиле,да се деси таква измама,со која САД се покажува посупериорна.
Па имало бе луѓе телескопи,сигурно СССР-овците го набљудубале тоа нешто,а сигурно и од поблиска истанца,т.е,гарамт се најдувало и некое шпиунче,сите знаеме дека тогаш ги имало со лпшата да ги риниш.......:pos2:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Ами,би пошл пак зошто да не,само прашање е што интересно имаат најдено таму,ако најделе нешто доволно интересно(да не речам и доходовно) досега би биле веке таму со база :vozbud:.
Ама има и др. проекти со кои се зафатени ,а сето тоа кошта пари.
Ќе дојде редот и за тоа!!!!!
 

OffLine

Worminkle UniversitY
Член од
27 септември 2007
Мислења
161
Поени од реакции
0
едно прашење ако на месечината нема атмосфера зошто американското знаме се вееше? а има и други примери мака ми е да пишам.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Milsenjata se povtoruvaat..sekogas ke dojde nekoj nov i op isto prasanje zosto pak ne odat i zosto se veelo znameto... :tapp:
citajte barem krajnite 10 posta i ke vidite kolku se povtoruvate a da ne recam cela tema..
on topic -Otisle ama ne vo 69..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе ништо не верувам дури не видам. Уствари ќе поверувам јас кога ќе стапнам :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
pa 60% od lugeto uste se ponasaat ko majmuni..:)
Tuku gi gledav i toa videota i citav, se poveke i poveke mi lici na nekoja propaganda ..toa e se izmislici samo da se lazi narodot i nekoi nenormalni da zarabotat nekoja para.
 

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
sto se tie gluposti deka ne postoela mesecinata be?
mesecinata postoi ama ja veruvam deka ne sme stapnale na nea
sve e toa namesteno
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
LOL mislis uopste ne sme stapnale na nea? cc.. svasta!
Ne veruvam deka toa bilo u 69..tuku posle toa.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Па ако во тоа време USA се качиле на месечината зошто оттогаш па до ден денес никој друг не го направил тоа??Зарем денес технологијата е позаостаната од тогашната?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Па ако во тоа време USA се качиле на месечината зошто оттогаш па до ден денес никој друг не го направил тоа??Зарем денес технологијата е позаостаната од тогашната?
А зошто да фрлаат милијарди долари само за да прошетаат по Месечината? Немаат никаква корист од тоа, а дефинитивно не би се качиле за да му докажат на народот дека е возможно. Така да, ако не се качиле оттогаш, не мора да значи дека не се качиле во 1969. ;)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па немат потреба да се качат видоја дека нема ништо вредно , сега имат дури детални мапи од месечината кај се наоѓа секое камче. Следно знам дека ќе се прават таму бази некој за освојување на Марс.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
да уште тоа остана "вредно" за посетување ... кое фајде од месечината ? досега од месечината сме добиле повеќе негативни работи од позитивни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom