Меркел: Германија ќе стане исламска држава

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Нацртај го Мохамед на .. фејбук да речеме, и доле напиши си свое име и презиме и адреса.
Плис.
Немој. CIA може да го скине, за да ги набеди чесните Талибани.

--- надополнето ---

Може да појасниш на што точно мислеше со ова “миљарда муслимански екстремисти“, бидејќи тука некаде е и бројот на муслимани во светот, нешто повеќе можеби...
Случајност.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Трагично на шо спадна форумов...
Заедно со модераторите на него...

Аааааааа боли а боли ли хахааааааааааааа е ако модераторите што сакаат нека ми направат ако мислат дека сум крив јас :toe: нека ме банираат за секогаш нека ме хакнат и незнам што таму ама јас само си го бранам своети исто како што ти мене ме нарече '' kaur'' исто и јас ти вратив со албанец па колку сум крив јас 3 пати повеќе си крив ти бидејки ти ме навреди прв мене а не јас тебе ти ако не ме наречеше така нема јас да те речам албанец толку од мене кој што сака нека мисли ама како ти на мене така и јас на тебе а форумов не е заличил на ништо таков си е каков што си е најдобар форум во Македонија и пошироко само ттакви некои како тебе од време на време знаат така да ја дигнат атмосферата што се случуваат непожелни работи !
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Нацртај го Мохамед на .. фејбук да речеме, и доле напиши си свое име и презиме и адреса.
Плис.
Во крајна линија во право си.
Оние кои се перцепираат преку некој религиозен модел треба и да уживаат во плодовите на истите.
Некој ќе пали дански амбасади, некој ќе се, некој чува флора и фауна во зулуфите и не чува месо и млеко во ист фрижидер... за секого има по нешто затоа религијата е толку забавна.

Немој. CIA може да го скине, за да ги набеди чесните Талибани.

--- надополнето ---


Случајност.
Не, ЦИА е тука за да не брани од светската закана на тероризмот...:pos2:
А НАТО едно време замисли беше чувар на “човекови права“ и масакрираше по Београд и ближој и даљој околини али јеби га...случајно...:)
А на прашањето не одговори како и обично...

и шо викаш ти ивил бети, ќе изнедри Германија некој јунак од калиброт на Аркан и Цеца да ги спаси од претстојната исламизација или земјата германска не раѓа такви подвижни реклами за абортус сеуште...

Аааааааа боли а боли ли хахааааааааааааа е ако модераторите што сакаат нека ми направат ако мислат дека сум крив јас :toe: нека ме банираат за секогаш нека ме хакнат и незнам што таму ама јас само си го бранам своети исто како што ти мене ме нарече '' kaur'' исто и јас ти вратив со албанец па колку сум крив јас 3 пати повеќе си крив ти бидејки ти ме навреди прв мене а не јас тебе ти ако не ме наречеше така нема јас да те речам албанец толку од мене кој што сака нека мисли ама како ти на мене така и јас на тебе а форумов не е заличил на ништо таков си е каков што си е најдобар форум во Македонија и пошироко само ттакви некои како тебе од време на време знаат така да ја дигнат атмосферата што се случуваат непожелни работи !
Како успеа некој да напише вакво нешто се уште не ми е јасно...:pos2:
Shock & Owe шо би рекол Буш џуниор...
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Во крајна линија во право си.
Оние кои се перцепираат преку некој религиозен модел треба и да уживаат во плодовите на истите.
Некој ќе пали дански амбасади, некој ќе се, некој чува флора и фауна во зулуфите и не чува месо и млеко во ист фрижидер... за секого има по нешто затоа религијата е толку забавна.






Не, ЦИА е тука за да не брани од светската закана на тероризмот...:pos2:
А НАТО едно време замисли беше чувар на “човекови права“ и масакрираше по Београд и ближој и даљој околини али јеби га...случајно...:)
А на прашањето не одговори како и обично...

и шо викаш ти ивил бети, ќе изнедри Германија некој јунак од калиброт на Аркан и Цеца да ги спаси од претстојната исламизација или земјата германска не раѓа такви подвижни реклами за абортус сеуште...



Како успеа некој да напише вакво нешто се уште не ми е јасно...:pos2:
Shock & Owe шо би рекол Буш џуниор...
Зашто да не бе не ми е тешко ти само пролжи да дробиш и пак ќе ти пишувам кога јас прв ќе те навредам тогаш би требало да делуваат админите или модератрите а се додета ми ставаш тапи не би требало никој ништо да ми рече :toe:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Нацртај го Мохамед на .. фејбук да речеме, и доле напиши си свое име и презиме и адреса.
Плис.
Toлку големи верски фанатици сте...толку сте побожни..една од фејк идеите на радикалниот ислам е тоа, една од причините за да се започне конфликт или војна со хистијаните
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Новиот Министер за внатрешни, Ханс Петар Фридрих, вели нема место за исламот во Германија.

Just three days into the job, Germany's new interior minister is already causing his government a headache after wading into a highly delicate debate about multiculturalism and claiming Islam was not a key part of the German way of life. "Islam in Germany is not something supported by history at any point," Hans-Peter Friedrich told journalists on his first day as Thomas de Maiziere's replacement on Thursday.

http://www.haaretz.com/print-edition/news/new-german-minister-islam-does-not-belong-in-germany-1.347329
 
B

Borg_Drone

Гостин
Прво зачестениве изјави на Германците, Британците и Французите се главно поради случувањата што се во арапскиот свет.Им фуфка сега да не им дојде некој Алах Акбар на власт, на тоа што јас се надевам цело време.Камерон реков, после падот на Мубарак одма отиде во Каиро....Се знае и зошто. Ако застанат на челото на овие исламски држави организации како што им е тоа братството во Египет на пример, за 4-5 години истите тие ќе иницираат да има бомбашки напади внатре во Европа.Има самата Европа да стане калакурница.Ама веќе им е премногу доцна, ги примија на нивна територија се надевам дека тоа што го мислеа за „мултикултурно општество“ конечно ќе им се удри по глава.Да, може да се живее во таква држава ама само со многумалку, со луѓе кои навистина имаат разбирање за работите а има такви и од нивна страна но факт е дека 95% воопшто не се такви.Па јботе, немаат ни ренесанса тие племиња блискоисточни доживеано, немаат ни граѓанска реформација доживеано, уште живеат во некаков си средновековен исламски свет и сакаат со нив да градат соживот.Неможеш со сите, има добри и кај нив, ама не се сите мнозинството размислува уште на средовековен начин.
Не се отидени напред ама во никаков случај, ни технолошки, ни со размислување, ни со право на слобода ама баш ништо....
И сакаат со тие да прават мултикултурно општество..Чекај, кочница....
Уште се она што беше Европа до пред 1945 година, воени нации..
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Меркел: Германија ќе стане исламска држава


да бе, како што за малце ќе станеше еврејска држава
абе ај ви се молам ако сакаат за 24 часа нема еден да остане (т.е. уште не им е приоритет, нека се порадуваат малце исламиствие)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Разбирате дека после она што се случи после војната Германија мораше да ја сменија државната политика,таа веќе не се ни осмелува да води политика на асимилација и денационализација.Гледате дека кога увиделе дека Турците се мачат со герм.јазик решиле они да учат Турски,тоа е еден плус повеќе за нив(не размислуваат како нас)но скриено Европските велесили водат политика за истребување на муслиманите барем од Европа,бидејќи како што кажавте преставуваат опасност за историјата,традицијата и културата.
 

Pro

Член од
4 февруари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
1
Арно вели...
Da i ovoj arno veli za makedoncite... :tv:


Соренсен и понатаму го избегнува уставното име на Македонија

07.03.2011 - 16:30 |

Првата работна недела во Македонија новиот евроамбасадор, Питер Соренсен ја почна со средба со првиот човек на Собранието Трајко Вељаноски.

Протоколарно запознавање, куртуазни честитки за новата функција. Ова е трето негово појавување пред јавноста и повторно заобиколување на новинарите.
Како и на свеченото предавање на акредитивите кај претседателот Иванов, Соренсен и овој пат во законодавниот дом ниту еднаш не го споменал уставното име на Македонија.
Утре попладне евроамбaсадорот се среќава со Премиерот Никола Груевски.
Да се надеваме дека таму ќе ги удостои медиумите со изјава и образложение зошто го избегнува уставното име на Македонија.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/sorensen-i-ponatamu-go-izbegnuva-ustavnoto-ime-na-makedonija


Bravo EU, so vas sme:smir:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Da i ovoj arno veli za makedoncite... :tv:


Соренсен и понатаму го избегнува уставното име на Македонија

07.03.2011 - 16:30 |

Првата работна недела во Македонија новиот евроамбасадор, Питер Соренсен ја почна со средба со првиот човек на Собранието Трајко Вељаноски.

Протоколарно запознавање, куртуазни честитки за новата функција. Ова е трето негово појавување пред јавноста и повторно заобиколување на новинарите.
Како и на свеченото предавање на акредитивите кај претседателот Иванов, Соренсен и овој пат во законодавниот дом ниту еднаш не го споменал уставното име на Македонија.
Утре попладне евроамбaсадорот се среќава со Премиерот Никола Груевски.
Да се надеваме дека таму ќе ги удостои медиумите со изјава и образложение зошто го избегнува уставното име на Македонија.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/sorensen-i-ponatamu-go-izbegnuva-ustavnoto-ime-na-makedonija


Bravo EU, so vas sme:smir:
За џабе провоцираш кога сите знаат дека и вас и нас ни е даден газот под кирија и како што ќе свират така ќе играме ако не куршум вчело(атентат) и збогум мајко
Така да нема што да му се лутиме и неи на овај што не може да го каже името на државата во која претстојува и пази уште тука му се родени децата во скопје кој знае што му е финатата на овај но едно е сигурно дека уште некое врем ќе го толерираат оти не зазема страна со партиите како наци-французинот фуере а после ако ен изговри Македониај ќе го јадат жив :vozbud:

ps.вие сте со еу ама прашњето е таа дали е со вас :tapp:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.046
Поени од реакции
4.700
Da i ovoj arno veli za makedoncite... :tv:


Соренсен и понатаму го избегнува уставното име на Македонија
Соренсен не одлучува какво ќе и биде името на Македонија, додека Ханс Петар Фридрих одлучува дали ќе има или ќе мема муслимани во Германија.
Изгледа ќе нема....
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Jas neznam sto ke im fali na Germanija ako bide muslimanska zemja, neli treba cel svet da bide oaza na mir, razbiranje sex droga i alkohol.
 

Pro

Член од
4 февруари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
1
Соренсен не одлучува какво ќе и биде името на Македонија, додека Ханс Петар Фридрих одлучува дали ќе има или ќе мема муслимани во Германија.
Изгледа ќе нема
....
Znaci vie ste protiv Turcite??? Kako be taka?? pa neli vie makedoncite bevte prijateli so Turcite??? zosto loso im posakuvate na vasite prijateli i sojuznici??? A sega slusam deka i protiv Amerikancite ste bile:tv:

Tipicna makedonska rabota, da se raduva so nesrekata ili da pozeluva nesreka na nekomu... tu tu tu tu ne cini ova,zaradi toa nemate prijateli vo megunarodna politka, za vas nikoj ne vi cini, protiv cel svet ste..:tapp: Nekoj vas so lep ke vi pomogne,a vie so kamen ke mu frlate...

Ete vakov narod ste vie..:tapp:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom