Меркел: Германија ќе стане исламска држава

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836

Ete vakov narod ste vie..:tapp:

Пред 2-3 дена еден косовар застрела двајца Американци, тие што ви ја направија државата и што ги имаш на аватар. Ете таков народ сте вие. :tapp:

На критика треба да е подлежен секој без разлика кој и да е. Турците ако не се однесуваат примерно во Германија нека му ја мислат... а не се само Турците муслимани таму, ве има прилично и вас сега откако ви создадоа држава (во Германија ги утепа инаку тој косоварот Американските војници па чуди се ти после кога некој повикува на бунт против исламот).
 

Pro

Член од
4 февруари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
1
Пред 2-3 дена еден косовар застрела двајца Американци, тие што ви ја направија државата и што ги имаш на аватар. Ете таков народ сте вие. :tapp:

На критика треба да е подлежен секој без разлика кој и да е. Турците ако не се однесуваат примерно во Германија нека му ја мислат... а не се само Турците муслимани таму, ве има прилично и вас сега откако ви создадоа држава (во Германија ги утепа инаку тој косоварот Американските војници па чуди се ти после кога некој повикува на бунт против исламот).
Kako prvo, ne sporeduvaj gi site Albanci zaradi nego, toj ostaj sto umre na lice mesto, plus napadot ednoglasno bese osudeno i od Albanija i od Kosovo.

A kako vtoro, jas kako sto znam,a i Svetoto kako sto znae Turcite barem nikakvi problemi ne pravat vo Germanija, a za arapite vo Evropa neznam kako e i sto e,

A kako treto, Grcija i Bugarija treba da gi iscistat makedoncite tamu sto se,zatoa sto postojano laat protiv zakonite na Grcija i Bugarija..

A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci vo Makedonija,Kosovo,i Albanija, za razlika nie ne sme dojdeni od KARPATITE>.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.242
Поени од реакции
78.862
Nekoj vas so lep ke vi pomogne,a vie so kamen ke mu frlate...

Ete vakov narod ste vie..:tapp:


Да.

- Dritan Duka, 28, Shain Duka, 26, and Eljvir Duka, 23, who were arrested in New Jersey this week in what U.S. authorities said was a bungled scheme to blow up and gun down soldiers at Fort Dix, were born in Debar, a remote town on Macedonia's rugged border with Albania.


- A 21-year-old suspect from Kosovo is said to have been arrested after the shooting in front of Terminal 2 at Europe’s second-biggest airport. Police have told German media it is not clear if it was a terrorist attack.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Kako prvo, ne sporeduvaj gi site Albanci zaradi nego, toj ostaj sto umre na lice mesto, plus napadot ednoglasno bese osudeno i od Albanija i od Kosovo.
Еве јас нема да ги споредувам ама Европа а и Америка виде со кој си има работа, ај еднаш ќе се извините или двапати ама стално ли... а имаше и едни терористи албански од Дебар во Америка ако се сеќаваш.

A kako vtoro, jas kako sto znam,a i Svetoto kako sto znae Turcite barem nikakvi problemi ne pravat vo Germanija, a za arapite vo Evropa neznam kako e i sto e,
Точно е, Турците се најцивилизирани муслимани, но како што кажав не се само тие таму ете тој вашиот косовар е виновен за зголемување на омразата кон исламот а не Турците.

A kako treto, Grcija i Bugarija treba da gi iscistat makedoncite tamu sto se,zatoa sto postojano laat protiv zakonite na Grcija i Bugarija..
Ајде, со чистење ли сега почнавме, тоа да не е нешто како 1999 кога ни дојдовте плачејќи на граница така свежо исчистени?

A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci vo Makedonija,Kosovo,i Albanija, za razlika nie ne sme dojdeni od KARPATITE>.
Аха сега ја гледам јасно поврзаноста со вашите православни собраќа "грците" исти фашисти сте и иста крв....

Македонците и Македонија се како глас на разумот во ова фашистичко опкружување наречено Балкан и ќе продолжат да бидат и понатаму без разлика што еден дојденец од Кавказ како тебе мисли.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
A kako treto, Grcija i Bugarija treba da gi iscistat makedoncite tamu sto se,zatoa sto postojano laat protiv zakonite na Grcija i Bugarija..

A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci vo Makedonija,Kosovo,i Albanija, za razlika nie ne sme dojdeni od KARPATITE>.
да,да само вие смеете да лаете...
ако ние сме од карпатите,тогаш сте вие од зад карпатите а ти служиш како еден пример...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Kako prvo, бла бла ,бла,бла....
A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci vo Makedonija,Kosovo,i Albanija, za razlika nie ne sme dojdeni od KARPATITE>.
Ма какви карпати иди ми дојди ми ,тоа е помодарство за вас....:icon_razz вие сте директно од Хомо Сапиенс и не сте мрднале од него ...
 
V

Vollstandig

Гостин
A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci vo Makedonija,Kosovo,i Albanija, za razlika nie ne sme dojdeni od KARPATITE>.
Не дека ние сме дојдени од карпатите, туку ова го кажуваш колку само да навредиш, се осеќаш силен. Смали ја тензијата..
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.063
Поени од реакции
4.708
A kako cetvroto, nie Albancite sme starosedelci...
Староседелци сте, како не. Веќе 300 000 години се немате сменето. Дивјаци сте биле и ќе си останете...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кога во 2010 излезе книгата на Thilo Sarrazin Deutschland schafft sich ab , книга во која тој зборува за нискиот наталитет на Германците од една страна а од друга страна доселувањето на муслиманите и наталитетот кој тие го имат што сумирано води кон изумирање на Германците и претворување на Германија во муслиманска држава. Зборував дека во Германија нема туку така да помине оваа појава и дека треба на време да се реагира и да му се погледне на проблемот во очи. Тогаш ниту моите пријатели Германци ниту пак политичарите не беа спремни да ја отворат оваа тема, туку едноставно на Сарацин го нарекоа лудак и ја ставија книгата и проблемот да тлее под тепих. И не само тоа тогаш како извинување кон муслиманите излезе и претседателот мислам дека Волф беше и изјави дека Исламот и припаѓа на Германија. Јас тогаш како и денес бев убеден дека обичниот Германец е свесен за опасноста и дека не им е баш сеедно кога во делови од сопствената држава не се осеќат сигурно, кога децата им се претепуват од страна на разноразни Турци, Арапи и компанија. После сето тоа денес ја гледам статистиката и воопшто не сум изненаден, со напомена дека бројката на оние кои мислат дека исламот е закана за Германија од ден на сен само ќе расте.

Мнозинството Германци го сметаат исламот за закана
Објавено од: FOX 08/01/2015



Мнозинството Германци сметаат дека на исламот „не му е местото“ во западниот свет и повеќето од половина од анкетираните оваа религија ја гледаат како закана, покажаа резултатите од истражувањето на јавното мислење, објавени во четврток.



Во истражувањето што беше направено во ноември, многу пред нападот во средата во Париз врз редакцијата на сатиричниот неделник „Шарли ебдо“, во кој беа убиени 12, а ранети 11 лица, 61 отсто од анкетираните Германци кои не се муслимани, рекле дека на исламот не му е местото на Западот.

Повеќе од половината, односно 57 отсто, рекле дека чувствуваат закана од исламот, 40 отсто од испитаниците рекле дека се чувствуваат како „странци во сопствената држава“ заради присуството на муслиманите, додека дури 24 отсто сметаат дека на муслиманите треба да им се забрани да се доселуваат во Германија.

Во Германија живеат околу четири милиони муслимани, а околу три четвртини се со турско потекло. Германија има вкупно 80 милиони жители.

Анкетата ја направи TNS Emnid, независен институт за испитување на јавното мислење, врз примерок од 937 Германци кои не се муслимани.
http://fox.mk/aktuelno/svet/mnozinstvoto-germanci-go-smetaat-islamot-za-zakana/

Еве и текст во германски весник

http://www.focus.de/politik/deutschland/gewalt-macht-positive-entwicklungen-zunichte-trotz-verstaerkter-integration-mehrheit-der-deutschen-fuehlt-sich-vom-islam-bedroht_id_4389922.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook-focus-online-panorama&fbc=facebook-focus-online-panorama&ts=201501081328
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
I preporachuvam na Merkel da "uveze" okolu 2-3 milioni balkanski pravoslavci i Rusi ako saka da ja spasi Dojchland od islamskata naezda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom