Мерка единица за...

Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Прдеж - мерка единица за блискост меѓу пријатели/ки - партнери/ки :)
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
8
се посрав- мерка единица за страв (или можеби дека си јадела нешто расипано, кујзнае) :cool:
 
И

Име И Презиме

Гостин
Tапа - мерна единица за глуп(а), досадна атмосвера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom