Мерка единица за...

Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
"Ќе биде" мерка единица за смирување
Милка - единица мерка за кладби во Македонија
Продолжете :)
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
368
Поени од реакции
171
Балкан - мерка единица за...
безгрижност, уште попрецизно - непреклонност, тврдоглавост, со два збора "човек кој НЕ може да се сопре пред ништо. "
I can not keep calm.
Balkan ≠ calmness
 
На врв Bottom