Менување пелени

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ова е тема повеке наменета за оженетите колеги од форумот кои имаат мали деца,а и мислења од колешките се добродојдени:

Дали менувате пелени?Дали ве бива?Проблем ви е?

Јас веке навикнав и не ми е воопшто проблем.Малце мирисот некогаш ми пречи ама ке завртам главата и....ке продолжам.
Нуждата те натерува не се.Пред да ми се роди ќерката ми беше страв да држам дете,а сега немам мака со ништо.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Самото преслекување ич не ми е проблем. Проблемот се јавува кога дотичниот терорист ќе скокне, ќе ми се измолкне од раце и така укакан ќе почне да трча низ куќа. Не знам дали сте пробале да бркате укакан двегодишен хиперактивен тип кој се качува по сите можни делови од мебелот...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
spooky напиша:
Самото преслекување ич не ми е проблем. Проблемот се јавува кога дотичниот терорист ќе скокне, ќе ми се измолкне од раце и така укакан ќе почне да трча низ куќа. Не знам дали сте пробале да бркате укакан двегодишен хиперактивен тип кој се качува по сите можни делови од мебелот...
:je: :icon_lol: :icon_lol: Многу ми е позната ситуацијата.
Да не ве лажам ама сигурмно на секоја пелена да ставев по еден евро во каса до сега че бев милонерка...

А ви се има ли случено(Тоа кога беа мали бебулиња)Само шо ке го извадиш од када и да ти се помоча:icon_lol:

Ја вадиш пелената и моча...


Му мениш пелена и после две секунди се покакува...

Абе може роман да напишам:icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Наташа, колку е тоа вистинито!
Преслекуваш, чиста и сува пелена (недајбоже мелна), го замиоваш, онака, ставаш нова, го напудруваш газот, меѓу нозете, бекутан или пенатен, таман да го повиеш моча.
Но, не еднаш мочал, ја стокмен за на работа си велам, ај малкуцка да го подржам, да го повијам па ќе одам и ѕверот со тоа куренцето штрц, цел бербат, па ти трлај, преслекувај се, средувај се за да не закасниш.
Не роман. Ами Роман-река.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе стварно ги заборавив тие заебанции шо Наташа,Спуки и Гарфилд ги спомнаа.И мене ми се случуваат такви работи.А најтрагично е шо кога гола ке ми се помоча,се уплашува и почнува да плаче и неможеш два саати да ја смириш.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ќе видиме коа ке има свои деца дали ке вика бљак:je:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
strumics напиша:
Ке го сакаш повеке од се и нема да е бљак.со сет мерак ке му мениш пелени
Иако мислам(и знам) дека си во право 100% , имам во мене некоја одбивност и нагон за повраќање чим ќе видам бебе да се “унереди“.Ова го кажувам од искуството со моите внуци.Човек,ги обожавам премногу,али ко ќе се направат лом,само шо ќе видам тоа пелената ,одма трчам у WC и повраќам:pov:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
А бе главо ко ќе ти се роди малото ќе ти иде да лижеш бе а не да се гадиш...ај ќе си видиш сам.
Во глобала жена ми ја пресоблекува малата, ама и јас знам често да улетам во комбинација. Јас претежно ја бањам, уживаме заедно со ќерка ми во тој момент:je:
А у право е Наташа...роман се пишува на оваа тема :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
УУУУУУУУУУ
Братучедка ми коа беше бебе пробував да и менувам пелени, али најчесто беше НЕуспешно.
Лелее едвај чекам да имам бебуле, па да му менувам пеленки, да го бањкам, шеткам, ранам, аааа најголем мерак ми праат оние бенкички (мислам се викаат) какви се малечки и цакани:icon_lol: лееее блазесиви на сите што си имате дечиња:icon_lol:
Јес да колку мука ќе видам со бебето тоа нема цел живот да видам после, али еднаш е бебуле и вреди да се изнамачам:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
ThA-BiTcH напиша:
Јес да колку мука ќе видам со бебето тоа нема цел живот да видам после, али еднаш е бебуле и вреди да се изнамачам:icon_lol:
Знам знам дека не е розево.
По подочнаците на нина ми, и отечените нозе и непреспиените ноќи и...:icon_roll
Абе не е битно тоа, битно ќе си иам бебуле:je:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
ThA-BiTcH напиша:
Знам знам дека не е розево.
По подочнаците на нина ми, и отечените нозе и непреспиените ноќи и...:icon_roll
Абе не е битно тоа, битно ќе си иам бебуле:je:
Ај со среќа, големо да расти, па да играме за крштевки... :pos:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Interesna rabota e menuvanje na peleni...kolku peleni imam promeneto na sestra mi dur beshe bebe...mi besehe vo pocetok strav, no majka mi me ohrabri...najinteresno mi beshe koga malku podporasna, godina i pol koga napravi...bidejki mozeshe veke da odi, da skoka i se drugo da pravi...sekogash koga ke zaboravev dali pudrata, ili maramicite...taa mi kidnivashe za sekunda od krevetot ili ke se skrieshe pod krevetot ili brkanica po doma...shto da se pravi...posle poveke rabota imav dur da iscistam... :) abe koj saka peleni na gaze nikoj...jas ja nauciv da mocka i kaka vo nokshirce, ama problem imavme...koga i da trgnev vo wc doagashe po mene...ama morav da ja pominam i taa faza za da ne menuvame peleni i ponatamu...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom