Менување име на facebook страни

Статус
Затворена за нови мислења.

outTake

Psychonautic
Член од
2 септември 2009
Мислења
140
Поени од реакции
118
Дали некој има искуство со менување на име на фејсбук фан страни и дали воопшто има шанса некако со барање да се овозможи опција за менување на името откако веќе има добиено над 200 лајкови?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Доколку има околу стотина допаѓања да. доколку нема....нема....
 

outTake

Psychonautic
Член од
2 септември 2009
Мислења
140
Поени од реакции
118
Доколку има околу стотина допаѓања да. доколку нема....нема....
Има 10 илјади фанови и малце е глупо името, иначе на едно другарче е страната. Никако не можам да најдам начин да се смени името..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Има 10 илјади фанови и малце е глупо името, иначе на едно другарче е страната. Никако не можам да најдам начин да се смени името..
имаме страна со две форумџивки со преку 15к. Порано сакав да сменам име, ама не се менува. Тогаш правилото беше до стотина допаѓања, и можеш да смениш.

 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Неможеш доколку страната има над 200 фанови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom