Мендух Тачи соработник на српските служби

Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
vest15.11 напиша:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Во текот на вчерашната расправа по интерпелацијата[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]за работата на Рефет Елмази, заменик-министер за внатрешни работи[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif], ДПА тврдеше дека СДСМ работи во дослух со српските служби за да ја дестабилизираат Македонија, со цел да наштетат на решавањето на косовското прашање. Страстите пламнаа кога СДСМ врати дека ВМРО-ДПМНЕ не ја води Никола Груевски туку војводата Мендух Тачи.
Навреден што СДСМ го нарече војвода, Тачи ги обвини поранешното и сегашното раководство на СДСМ дека се четници.
"Нарекувањето на претседателот на ДПА војвода го сметам за навреда на етнички план. Ќе се согласам со тоа, ако вие се прашате кои сте - мали четничиња. Водникот Манасијевски, стариот водник Радмила Шеќеринска, стари водник прве класе Бранко Црвенковски и Киро Глигоров. Вие сте мали четничиња, затоа што јас сум војводата", рече Тачи.
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Ако имате аргументи и докази за поврзаност на СДСМ со српските структури, тогаш апсете, во спротивно, извинете се, реагираше пратеникот на СДСМ Игор Ивановски на тврдењата на Тачи. Ивановски индиректно го посочи Тачи како соработник на српските служби додека студирал во Приштина. "Проверете ги архивите во МВР, ќе најдете кој соработува со српските служби", рече Ивановски.
Прв тезата дека српски служби стојат зад настаните во Бродец ја промовираше заменик-министерот за полиција Рефет Елмази. Тој, обидувајќи се да се амнестира за клоцањето на пратеникот Азиз Положани во Собрание, поради што му е поднесена интерпелацијата, рече дека од акцијата на полицијата во Бродец не се задоволни само СДСМ, ДУИ и Борис Тадиќ.
[/FONT]
не сум некој голем љубител на Киро Глигоров но некако ми е преку глава од овој тачи
не признава фунцијата на Б Ц како претседател но Киро( кој е носите на фукции од формирањето на оваја држава 1945)
зарем има нешто поважно од самиот тачи


П.С [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Додека Тачи се распука со опозицијата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и спикерот Љубиша Георгиевски стоеја настрана[/FONT]



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
И што сега да правиме,особено со темава што нема никаква врска со тоа што го постираше...или ова беше од лични побуди према Тачи па му ја посвети темава?
"Рекол Ивановски" :tapp:
Досега подобар кандидат за КАНТА од темава немало!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
I jas mislam deka dnevnata doza gluposti na relacija SDSM-DPA - e za KANTA.
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
канта

само сакав да дадам акцент на плукањето и газењето на Киро

Глигоров (човек од современата мак. историја )

со среќа држава уставари он е србо-бугар<---- за ова барем имам

подршка од (не)пријателите на Македонија
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
kiro=sitkac Pa se sekavate deka starceto ni go sitna znameto!!! gz mu majcin!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
inace nema so pratenicite da ja vojuvaat vojnata na taci pa da se mesaat!! taci go provociraat, taci neka vraka!!

p.s. TEMAVA E DEFINITIVNO ZA U KANTA!!!
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Мендух Тачи и неговата ДПА во момент е најголемиот стабилизатор на состојбите во Македонија. Тој покажа и на дело дека сака да живее во РМ.
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Temava e za u kanta - ne mozam da te razberam sto sakas da kazes
Pozicia Opozicia sekogas se prepukuvale na toj nacin pa ne gledam nesto novo

Kolku za Menduh Taci bi rekol - podobro on odkolku Ali Ahmeti
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
BloodyAlboz mi ostavas vpecatok kako da edvaj cekas so nekogo da se prepucavas za politika pa duri i za ali ahmeti sto za mene e smesno bidejki e daleku od Politicar
Ostavam so tolku bidejki nemam namera da se raspravam za luge kako ali ahmeti
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
2
hehehe

A shto imash protiv Ali Ahmeti
BloodyAlboz mi ostavas vpecatok kako da edvaj cekas so nekogo da se prepucavas za politika pa duri i za ali ahmeti sto za mene e smesno bidejki e daleku od Politicar
Ostavam so tolraspravam za luge kako ali ahmeti
ku bidejki nemam namera da se
eeeeeee sega koj e ali ahmeti!!!1 site nie znaeme koje e ali ahmeti ikolku e silen negoviot zbor kaj albanskiot narod.sepak normalno deka vi odgovra taci..si igra kako sto ke sviri gruevski:drk: pa po cena i da likvidira albanci.....neli? epa toa ne e stil na ali ahmeti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom