Мемориски картички

Член од
14 јануари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Имам k750i со softwer од w800i i 1Gb Memory Stick Pro Duo која можам да ја наполнам само до 512Mb,се што ќе ставам понатаму не работи/се брише,а додека беше мемориската во апарат работеше супер.Може ли некој да ми помогне или да ми даде во замена мемориска од SanDisk?!?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам k750i со softwer од w800i i 1Gb Memory Stick Pro Duo која можам да ја наполнам само до 512Mb,се што ќе ставам понатаму не работи/се брише,а додека беше мемориската во апарат работеше супер.Може ли некој да ми помогне или да ми даде во замена мемориска од SanDisk?!?
формат во фат 16, препорачувам парагон партишн меџиг/менаџер ватевер да користиш.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
micro sd - 8/16гб колку се кај нас и каде?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Иам сони ериксон w610i со мемориска 512...Сакам да турам од гига...Ќе ми поддржи? и ако да која цена се и каде можам да ги најдам...
 

Biker_boy89

Driver
Член од
17 јануари 2009
Мислења
105
Поени од реакции
0
Имам нокиа 6500 слајд и микро сд 1 гб сандиск.Кога пуштам некоја песна од картичка ми се гаси песната и картичката не ја чита некои 10 секунди.Иам пробано и со друга картичка ама сандиск.Дали ако земам нокиа мемориска ќе го имам проблемов или проблемот е до телефонот?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам нокиа 6500 слајд и микро сд 1 гб сандиск.Кога пуштам некоја песна од картичка ми се гаси песната и картичката не ја чита некои 10 секунди.Иам пробано и со друга картичка ама сандиск.Дали ако земам нокиа мемориска ќе го имам проблемов или проблемот е до телефонот?
задното капаче на телефонот има една кука, најверојатно ти е извиткано и нема добар контакт со средницата.
 

Biker_boy89

Driver
Член од
17 јануари 2009
Мислења
105
Поени од реакции
0
Фала за информацијата.Тоа бил проблемот.
 

tooose

Dr_Go_FasT
Член од
26 август 2009
Мислења
55
Поени од реакции
11
Neznam dali naletav na pogresna tema od onaa sto mi treba :toe: ??? posto gledam za memoriski karticki ima samo kupi - prodaj muabet.
Jas imam problem so mojata karticka miniSD. Imam nokia N73 staviv password na memoriskata i se si bese ok na telefonot se dodeka ne go updatnav i sega e beskorisna. :tapp:
Koga ke ja stavam na card reader pise deka e zastitena.
Pa dali ima nekoj so ke mi pomogne da mi kaze nekoja programa da ja haknam da si gi izvadam podatosite od nea ! ! ! !
PLEASE FOR HELP
 
S

Sasha

Гостин
Jas imam Sony Ericsson G502 i mi treba memoriska karticka M2 od 1gb,kolku pari cini taa i od kaj mozam da ja kupam?Pozzz :)))
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Имам Sony Ericsson k770i и сакам да му ставам мемориска картичка од 2GB. Ме интересира дали некој имал користено од 2GB на ваков телефон и дали телефонот кочи при читањето на фајловите (музика, слики, видео.....).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom