Мемориски картички: Совети, помош и се во врска со нив!

iveco_mkd

Газда
Член од
27 јуни 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
На апаратот имам мемориска картичка Micro како за телефон од 4 гига. е сега дали може да се вртатат податоцте (сликте) од истата, пошто еден другар несакајки ги избриша сите 230 слики ?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Генерално може
Само не ја форматирај и не се обидувај да сликаш и да ставаш други податоци
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Да, не сум нешто експерт за ова ама затоа google е секогаш тука.

Еве види тука нешто ..
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
На апаратот имам мемориска картичка Micro како за телефон од 4 гига. е сега дали може да се вртатат податоцте (сликте) од истата, пошто еден другар несакајки ги избриша сите 230 слики ?
имаш ли на комјутерот читач за картички?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Стави ја картичката во лаптопот или во читачот, симни некоја од препорачаниве програми http://pcsupport.about.com/od/filerecovery/tp/free-file-recovery-programs.htm и со нивна помош ќе ги вратиш фајловите - битно не ја форматирај картичката поново и не ставај нови слики, како напомена - некои од сликите кои ќе се повратат ќе бидат оштетени, но добри 95% ќе ти се вратат
 

iveco_mkd

Газда
Член од
27 јуни 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Ајде ке пробам ама има внесувано податоци и после па дали ке биде незнам
 
S

staycalm

Гостин
На апаратот можам да ги гледам сите слики, а на компјутерот кога пробувам да ги изгледам, го нема фолдерот што е со слики и пишува This folder is empty a всушност на Removable disk пишува колку има фри а колку зафатен простор. На почетокот фолдерот го имаше а не се отвараше а сега го нема воопшто.
 
S

staycalm

Гостин
show hidden folders
Нема, ама се сеќавам дека кога го отворив фолдерот кај мене дома (бидејки пред тоа беше на друг компјутер) нешто се појави од антивирусот и изгледа го избриша фолдерот
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
На апаратот можам да ги гледам сите слики, а на компјутерот кога пробувам да ги изгледам, го нема фолдерот што е со слики и пишува This folder is empty a всушност на Removable disk пишува колку има фри а колку зафатен простор. На почетокот фолдерот го имаше а не се отвараше а сега го нема воопшто.
SD или microSD и која класа е ? од кога не ти е форматирана ? Јас имам сличен проблем, копирам фајлови и после не ми ги покажува, тоа е од што толку е квалитетна мемориската, а кај тебе ако е исто, освен ако не ти е скриен фолдерот
 
S

staycalm

Гостин
Кој е тоа
--- надополнето: 20 април 2013 во 20:13 ---
SD или microSD и која класа е ? од кога не ти е форматирана ? Јас имам сличен проблем, копирам фајлови и после не ми ги покажува, тоа е од што толку е квалитетна мемориската, а кај тебе ако е исто, освен ако не ти е скриен фолдерот
microSD e и никогаш несум ја форматирал а сега имам над 300 слики мн важни :( баш сега најде да и биде нешто уфф
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Нема, ама се сеќавам дека кога го отворив фолдерот кај мене дома (бидејки пред тоа беше на друг компјутер) нешто се појави од антивирусот и изгледа го избриша фолдерот
$recycle bin si zakacil sto posto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom