Мексиканец во Македонија

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
676
Гајс, дали на мексиканец му треба виза за да влезе во Мк?
Живее во Канада, има статус на ПР, и мексикански пасош..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402
Гајс, дали на мексиканец му треба виза за да влезе во Мк?
Живее во Канада, има статус на ПР, и мексикански пасош..
За државјани на Мексико за влез во РМ не е потребна виза за престој до 3 месеци.

Ако ти требаат повеке информации можеш да се јавиш во МНР 3115266; 3110333.
Поз :)
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Гајс, дали на мексиканец му треба виза за да влезе во Мк?
Живее во Канада, има статус на ПР, и мексикански пасош..
За Канаѓани со канадски пасош им е потребна виза за во Македонија со сигурност. Не знам за мексички пасош.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
676
За државјани на Мексико за влез во РМ не е потребна виза за престој до 3 месеци.

Ако ти требаат повеке информации можеш да се јавиш во МНР 3115266; 3110333.
Поз :)
Фала! а од каде го ископа тоа? :/ он сака да дојде заедно со еден мој другар ( Македонец ) за летово, па незнае дали му треба виза .. :/
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402
Фала! а од каде го ископа тоа? :/ он сака да дојде заедно со еден мој другар ( Македонец ) за летово, па незнае дали му треба виза .. :/
Од еден другар работи во МНР и баш ова ми го кажа што ти го напишав за три месеци нема гајле со Мексикански пасош освен ако нема некој забрани и ограничувања, и кога ке дојде тука знаеш после процедура да се пријави во најблиската ПС итн итн :)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ја па мислев за текила е темава ....ај чао
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
381
Ако доаѓа за да свири шпански песни со гитара на плоштад, мислам дека ке му треба виза и одобрение од градоначалникот на центар
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
945
Фискална можда да бараат ако сака да настапува.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
676
Насловот на темава е ко да сте откриле ново светско чудо. Ко прв пат мексиканец да бил тука.
хах, дечкото незнае дали му треба виза ..затоа таков наслов ставив :P
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.845
Поени од реакции
983
Мислам дека и да му треба,може да си ја извади на граничниот премин на кој ке влезе.Како и да е убаво викат некој пред мене, јави си се во МНР за секој случај.
 
На врв Bottom