Медицински и стоматолошки факултет

Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Ако имаш желба и воља за тоа колку и тоа време што ќе го трошиш ќе биде потрошено со љубов ;)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Ако си општа се 500 евра, ако си специјализант се 800,
а ако отвориш приватно растат нагоре. Да, според мене се исплаќа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Јас на едниот лист заокружив доктор по стоматологија, а на таа пријавата ми рекоа да напишам доктор по дентална медицина. Има разлика?
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Јас на едниот лист заокружив доктор по стоматологија, а на таа пријавата ми рекоа да напишам доктор по дентална медицина. Има разлика?
кој ти рекол да напишеш доктор по дентална медицина??!! Ако е стручно лице нема зашто да те лаже!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
кој ти рекол да напишеш доктор по дентална медицина??!! Ако е стручно лице нема зашто да те лаже!
Јас додека пополнував татко ми отиде да праша, и тие го прашале дали за техничар или дентална медицина аплицира, и татко ми мислел дека ваљда тоа е тоа, дентална медицина = стоматологија, и дојде и ми рече да напишам дентална медицина.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Хм епа тогаш незнам како да ти помогнам оди до факултетот и прашај ги ...ако не живиш блиску до факултетот прати им студенско прашање ќе ти одговорат :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Вака сега добив информација дека немало во скопје мн заинтересирано оваа година за упис ама ова е неофицијално ке замолам некој ако може да ископа информација отприлика колку има запишано за општа медицина ???
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Вака сега добив информација дека немало во скопје мн заинтересирано оваа година за упис ама ова е неофицијално ке замолам некој ако може да ископа информација отприлика колку има запишано за општа медицина ???
Јас мислам дека имаше многуу со саати се чекаше ред!! Но ако имаш добри поени нема зашто да се секираш ;)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Јас мислам дека имаше многуу со саати се чекаше ред!! Но ако имаш добри поени нема зашто да се секираш
koga imashe redica jas bef v4era kaj 12 pa se do 1 4asot i nemashe i4 redica odma podadov dokumenti a redica nevidof
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
Јас додека пополнував татко ми отиде да праша, и тие го прашале дали за техничар или дентална медицина аплицира, и татко ми мислел дека ваљда тоа е тоа, дентална медицина = стоматологија, и дојде и ми рече да напишам дентална медицина.
Vidov povekje sto imaa taka napisano, a i jas taka napisav. Na tie drugite listovi za popolnuvanje imase samo doktori po stomatologija, proteticari i sestri taka da bi trebalo doktor po dentalna medicina i doktor po stomatologija da e isto. I mislam deka koga gi pregleduvaa dokumentite ke kazaa ako nesto ne bese vo red. :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Вака сега добив информација дека немало во скопје мн заинтересирано оваа година за упис ама ова е неофицијално ке замолам некој ако може да ископа информација отприлика колку има запишано за општа медицина ???
има веќе објавена статистика за општа медицина се пријавени 277 ученици од кои 102 се машки 175 се женски. Од нив околу 200 се македонци а има околу 70 80 од друга националниост.
--- надополнето: Aug 18, 2011 10:37 AM ---
Јас на едниот лист заокружив доктор по стоматологија, а на таа пријавата ми рекоа да напишам доктор по дентална медицина. Има разлика?
И да е грешка, банална е. Нема да ја земат во предвид, сепак луѓе се во комисиите, да беше компјутерски да се нервираш како требало. :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
a za ovie shto se od dr nacionalnost posebna lista ima ili i tie se vo ovie 60 vo drzavna i 130 so kofinansiranje
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
има веќе објавена статистика за општа медицина се пријавени 277 ученици од кои 102 се машки 175 се женски. Од нив околу 200 се македонци а има околу 70 80 од друга националниост.
--- надополнето: Aug 18, 2011 10:37 AM ---
:)
Изманипулиран е резултато, имаше 277, од кои 107 машки, 170 женски, а сега се 285 со 91 машко и 191 женско
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
a za ovie shto se od dr nacionalnost posebna lista ima ili i tie se vo ovie 60 vo drzavna i 130 so kofinansiranje
тие имаат посебни квоти :) само Албанците мислам дека се со нашава квота. Не сум сигурна.
--- надополнето: Aug 18, 2011 12:49 PM ---
Изманипулиран е резултато, имаше 277, од кои 107 машки, 170 женски, а сега се 285 со 91 машко и 191 женско
Да да и јас тоа забележав. Мислиш има мештајки?
--- надополнето: Aug 18, 2011 12:53 PM ---
Сега па 90 машки.. во инстинкција се.. :D и дај за општа медицина кога се пријавувавте електронски на оние места за 2ки 3ки 4ки пишувавте 0 или остававте празно?
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
А на која страна виде колку се запишани???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom