Меден месец

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Не верувам дека има некој кој не би сакал да оди на меден месец. Според вас која е идеалната дестинација и како би изгледал вашиот меден месец од соништата?

Според мене ...
дестинација Акапулко...
а би изгледал вака некако...:)












 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Сликата кажува 1000 зборови

Bora Bora Islands

 
H

^HITMAN^

Гостин
Зацртано ми е во Италија да одам на меден месец уште како дете. Таа желба баш би сакал да ми се оствари, здравје само, рано е уште, да чукнам во дрво да не ми се исполни уште сега.:vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сеедно некое егзотично место Малдиви, Тајланд, Кариби еспешли Куба, Сејшели, може и Дубаи.
Да тоа е желба, ама повеќе само сон :)

Кај нас на прсти можат да се избројат луѓето што имаат ваков меден месец веднаш по свабата. Колку пари само се лупаат околу свадбата тоа е чудо. И на крај медениот месец е воедно и летниот одмор на стандардните туристички места пред се на балканот. Колку толку...
Иако кај нас најчесто свадба се прави ако невестата остане трудничка, па медениот месец се одложува за подобри времиња :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кај нас меден месец е тогаш коа младоженците идат по продавници и ги мењаваат дупликатите од бела техника.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.639
Не би било до мене :)))


Јас би, Венеција, Парис, такви.. отколку на вода.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Според моите пресметки, за време на медениот месец уште ќе ги исплаќам кредитите за специјализацијата.
Инаку што се однесува до воведниот пост:премногу вода, песок, свеќи и ружи.
Јас сакам до Москва, Будимпешта, Прага, натаму некаде.

Не би било до мене :)))


Јас би, Венеција, Парис, такви.. отколку на вода.
Венеција е на вода dumbass
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Само да ве замолам редете помали слики пола час чекам да се отворат.
ИНаче голема грешка правиме што премногу пари се вложуваат за на свадба и не останува ништо за меден месец.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Според моите пресметки, за време на медениот месец уште ќе ги исплаќам кредитите за специјализацијата.
Инаку што се однесува до воведниот пост:премногу вода, песок, свеќи и ружи.
Јас сакам до Москва, Будимпешта, Прага, натаму некаде.



Венеција е на вода dumbass

Мислеше на нешто како на плажа, езготичен остров или нешто слично. Иако Венеција се наоѓа на лагуна на Јадранско море сепак не е до толку езготично во таа смисла.

Инаку сериозно (тоа погоре со трампањето може за 1 ден да се реши) остатокот би сакал Лондон, Санкт-Петербург, некој замок во Романија, Унгарија или пак Швајцарските Алпи во некоја мала планинска куќарка со камин и без технологија...
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Идеална дестинација:снег,снег,снег,куќичка in the middle of nowhere и камин.
Меден месец од соништата:наутро да се тркаламе низ снегот па така замрзнати и румени да си водиме љубов по цееел ден,чат-пат да поткаснеме нешто,да пиеме мнооогу вино,да се топлиме покрај каминот и пак да водиме љубов(не сум толку романтична ама знам дека за меден месец ќе се распекмезам до немајкаде :) ).

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
жал ми е другари али две варијанти имате, или може се опуштите малце па да тркнете до Платамона или Паралиа за викенд, или ко шо рече Дарк Кинг-аутопазар недела сабајле, шиткање на голема количина тостери и фритези.

Оној филм со кола со конзерви на кука и “џаст мерид’’ нема да го видите, пошто со сватоштињето сте на блага ракија вечерта. :)
 
M

marsovka

Гостин
Уф дури и да би имала пари не би одела на класичен меден месец
Зошто знам дека ќе се нафурам , очекувања до небо а, не знам да се опуштам, и само ќе се разочарам.
Бојле шише вотка и ранец на себе па орање ниви и долини и онака има убави скриени позади секој хоринзонт во секое место само ако успееш да ги најдеш.Ако успееш да ги видиш со ширум затоворени очи :smir:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Кај нас меден месец е тогаш коа младоженците идат по продавници и ги мењаваат дупликатите од бела техника.
И за тоа денес има лек - “ Подарокот во плик„ :vozbud::vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
И за тоа денес има лек - “ Подарокот во плик„ :vozbud::vozbud:
И парите ќе ги лупнеш на одмор во Акапулко и кога ќе дојдеш тука ќе имаш бели ѕидови и фрижидер од кумот и микробранова од старосватицсата, ама битно во Акапулко на одмор си бил. Јуху фалење до бескрај.
Премногу гледаме амерички филмови ние и сонуваме до бескрај.

И јас си сонувам за егзотика, мене тоа ме исполнува. И точка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom