Мебел од Фејдом

Член од
29 април 2012
Мислења
360
Поени од реакции
238
сакам да ја сменам гарнитурата во дневна соба па ми се допаднаа гарнитурите од фејдом поточно Гемини а па би сакал некој да ми каже искуства, цена квалитет?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ко Лего коцки се. Џемини имаат едни пријатели, a ja купив BonBon S ( не во таа боја ко во линкот), пред месец дена.
Најбоље ти е да ги почекаш коа има саем за мебел, даваат попуст (или барем така беше прошли пут). Мене не ми се чекаше.
Но, ќе почекам саем за докупување нешто ситно, можда Q6, или онаква табуретка за постелнина.
Сеа за сеа добро е. За да кажам колку е квалитетно, сепак треба подолго време да помине.
 
Член од
29 април 2012
Мислења
360
Поени од реакции
238
da znam deka na saem imaat popusti edno 10 do 20 procenti saemot za mebel e mislam vo mart?
imaat transport ili sam moram da se kilaem do doma?
cena neso da ne znaes?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
da znam deka na saem imaat popusti edno 10 do 20 procenti saemot za mebel e mislam vo mart?
imaat transport ili sam moram da se kilaem do doma?
cena neso da ne znaes?
1000 денари, до дома и ти ги местат или 0 денари, сам си ги зимаш.
ова ја што го земав беше околу 35.000
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ко Лего коцки се. Џемини имаат едни пријатели, a ja купив BonBon S ( не во таа боја ко во линкот), пред месец дена.
Најбоље ти е да ги почекаш коа има саем за мебел, даваат попуст (или барем така беше прошли пут). Мене не ми се чекаше.
Но, ќе почекам саем за докупување нешто ситно, можда Q6, или онаква табуретка за постелнина.
Сеа за сеа добро е. За да кажам колку е квалитетно, сепак треба подолго време да помине.
Не се одделуваат лесно деловите па да пречи во употреба? Инаку јака работа ова, ептен практично (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Не се одделуваат лесно деловите па да пречи во употреба? Инаку јака работа ова, ептен практично (y)
Не, не.
Се заглавуваат.
(барем е така за тоа што јас го имам)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Добро е за седење преку ден. Не е за спиење. Многу е тврдо. Може да се мести во разни комбинации, како што ти одговара, ама не секојдневно тоа да го правиш.
Вака, сега за сега, квалитетно личи. Штофот посебно.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Добро е за седење преку ден. Не е за спиење. Многу е тврдо. Може да се мести во разни комбинации, како што ти одговара, ама не секојдневно тоа да го правиш.
Вака, сега за сега, квалитетно личи. Штофот посебно.
ај сега импресии ако може...
 
Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
9
Сериозно размислуваме за гарнитура од Фејдом, по нет каде што успеав да најдам, видов доста задоволни луѓе.

Прво ни се свиѓаат што има интересни дизајни, разни бои и како бонус му иде она што можеш да ја пренамениш седечката положба.

Искрено мислам дека многу ретко некој би ја менуваш формата на гарнитурата, барем јас вака кога ќе размислам можеби само во некои крајни случаи.
Па уште еднаш би прашал околу квалитетот, дали се правиот избори итн :)
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Како се движат цените во Фејдом? Пр за гарнитура 3м х 2 м колку би била?
 
Член од
22 април 2020
Мислења
17
Поени од реакции
8
Како се движат цените во Фејдом? Пр за гарнитура 3м х 2 м колку би била?
Прати ги на https://www.facebook.com/feydom, и почекај некоја распродажба ако не ти се брза, имаат цени за различни материјали и модели, најдобро да си одиш кај нив да прашаш
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Моментално ја имам Гемини А, следно ја одбрав оваа од линкот. Многу ми се функционални и удобни.
гарнитура
 

Kajgana Shop

На врв Bottom