Машко заљубување - на кој начин и како ?

Член од
17 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
3
Здраво!
Јас сум нова на форумот и доаѓам со се проблем и мака.
Би сакала да дознаам повеќе мислења како едно машко вистински ја сака неговата девојка т.е по кои постапки и на кој начин.
Јас сум во врска 1 година и 2 месеци и плус 1 година што комунициравме. Јас до сега ниту еднаш не сум навредена од негова страна,почитувана сум,разберена,ислушана и тогаш кога сум претерувала,има целосна доверба во мене,запознаена сум и со неговата фамилија.Не се караме ниту со навреди критикуваме,само смирен разговор се решава проблемот и продолжуваме напред.
Имам дилема поголем период дали тој ме сака бидејќи е малку поладен тип за искажување љубов.Јас живеам во друга држава веќе 2 месеци.Проблемот е тоа што има периоди кога сум многу среќна но и такви кога мислам дека тој е заљубен во неговата бивша т.е девојка што само се гледал на тајни места или не знам како да ги наречам,со која потоа се раздели кога таа го изневери со негов прв братучед.Тој оди на факултет а и бившата му е во истиот град и признавам многу сум љубоморна. Од кога живеам тука некако ми е топло-ладно и многу ми е тешко заради тоа. Многу пати го прашувам да нема проблем но тој упорно тврди дека нема ништо од негова страна,ми дава совети и дека тоа ми се случува бидејќи сега немам никакви обврски и мислам на се и сешто.А во мене продолжува да го има тоа големо чувство како да е подруг,поладен спрема мене во последните 3 недели и страв ми е да не бидам повредена . Ве замолувам за совет од ваша страна и однапред благодарам многу. Поздрав
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Никица, тоа е проблем ама заедно се одреден период и може да се надмине ако направат муабет за иднината, дали планираат заедно нешто во иднина. Можеби ќе каже некој „млади се, има време“ ама па и не е баш така. Не знаеме девојчево дали ќе се враќа во формер југослав или ќе останува за навек. Ако останува за навек а братов нема абер од доаѓање, потешко дека ќе биде нешто...
 
Член од
17 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
3
. Не знаеме девојчево дали ќе се враќа во формер југослав или ќе останува за навек. Ако останува за навек а братов нема абер од доаѓање, потешко дека ќе биде нешто...
Ќе си одам за Нова Година т.е ќе си одам на секои 4 месеци,така ми е во план па здравје понатаму
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.335
Поени од реакции
4.123
@кејти

Врските на далечина си имаат дополнителни проблеми, не за џабе викаат далеку од очи далеку од срце.

Тоа дека со бившата ќе направи нешто чисто се сомневам. Ако е стварно како што опишуваш не верувам дека егото му е толку ниско да иде пак со девојка со која раскинал на тој начин.

П.С Ваква врска си бара сериозен муабет и посветеност од двете страни и статистички врски на далечина немаат некој голем успех што не значи дека од ова правило нема исклучоци.

П.С2 Најдобро некој што веќе го поминал ова од искуство да сподели на што се треба да бидеш подготвена.
 
Член од
17 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
3
@кејти

П.С Ваква врска си бара сериозен муабет и посветеност од двете страни и статистички врски да далечина немаат некој голем успех што не значи дека од ова правило нема исклучоци.
За разговор и пред тоа имаме зборувано на вакви теми во врска со нас но пред да се разделиме ми рече: Има многу што се вака, ќе издржиме во тоа,ќе биде се во ред и тоа што не го очекував од него е кога виде дека почнав да плачам и нему му стана тешко и солзи му потекоа,што дури ми рече и дека трепери (а поладен тип е).
Не знам се ми е некако испомешано,некогаш мислам дека ме сака а некогаш не и тоа ми е проблемот па затоа го пишав и овде и побарав совет бидејќи не сакам да дојде крај во нашата врска и да му создавам нон стоп притисок за тоа.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
664
Девојче, врски на далечина не функционираат во пракса, теоретски сѐ може да функционира. Кога тогаш ќе пукне, биди реална, со 3 гледања во годината не бидува врска. Расчистете си ги тие работи за да не си губите време еден со друг и да не се мачите.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.298
Поени од реакции
12.296
Абе ви еем, не го декуражирајте девојчево уште од старт...:D
Сеа за сеа им е ок, типот е прорачунлив, ако и она остане таква, можно е да се истера работава. Утре може ќе се смени работава на подобро, ете поттик плус за некој од нив да поработи малку повеќе на себе за да се гледаат почесто во годината. Ќе видиме, рано е да се каже крај.

(ми еба работа оптимизмов, шо да праам...)
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Здраво!
Јас сум нова на форумот и доаѓам со се проблем и мака.
Би сакала да дознаам повеќе мислења како едно машко вистински ја сака неговата девојка т.е по кои постапки и на кој начин.
Јас сум во врска 1 година и 2 месеци и плус 1 година што комунициравме. Јас до сега ниту еднаш не сум навредена од негова страна,почитувана сум,разберена,ислушана и тогаш кога сум претерувала,има целосна доверба во мене,запознаена сум и со неговата фамилија.Не се караме ниту со навреди критикуваме,само смирен разговор се решава проблемот и продолжуваме напред.
Имам дилема поголем период дали тој ме сака бидејќи е малку поладен тип за искажување љубов.Јас живеам во друга држава веќе 2 месеци.Проблемот е тоа што има периоди кога сум многу среќна но и такви кога мислам дека тој е заљубен во неговата бивша т.е девојка што само се гледал на тајни места или не знам како да ги наречам,со која потоа се раздели кога таа го изневери со негов прв братучед.Тој оди на факултет а и бившата му е во истиот град и признавам многу сум љубоморна. Од кога живеам тука некако ми е топло-ладно и многу ми е тешко заради тоа. Многу пати го прашувам да нема проблем но тој упорно тврди дека нема ништо од негова страна,ми дава совети и дека тоа ми се случува бидејќи сега немам никакви обврски и мислам на се и сешто.А во мене продолжува да го има тоа големо чувство како да е подруг,поладен спрема мене во последните 3 недели и страв ми е да не бидам повредена . Ве замолувам за совет од ваша страна и однапред благодарам многу. Поздрав
Ако е таков каков што го опишуваш чувај си го и немој да се замараш во кој е заљубен во кој не е. Па тој не да те сака, чим е таков каков што викаш... срце е. :D
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Не се надевај, тој веќе си има друга чим 2месеци веќе не си у МК


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.478
Поени од реакции
21.076
Кејти, не ја слушај дечурлаанава! Сѐ зависи од вашата возраст, вашите планови во иднина и вашите карактери. Така да одговорот не го барај по форуми, туку анализирај ги овие работи и седни на здрав муабет со момакот. И можна е врска на далечина, нека не те лажат, особено денес со оваа развиена технологија, но само ако работите што ги набројав погоре се цврсти и сигурни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom