Машки бодибилдинг и фитнес модели и натпреварувачи

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Ryan Terry
возраст 24
висина 5'11" (180cm)
натпреварувачка тежина 174lbs (79kg)
започнал да вежба на негови 13 години, повеќе за него и неговиот живот тука,
1111.jpg 111113.jpg 1112.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Ryan Terry
возраст 24
висина 5'11" (180cm)
натпреварувачка тежина 174lbs (79kg)
започнал да вежба на негови 13 години, повеќе за него и неговиот живот тука,
Прегледај го приврзокот 82710Прегледај го приврзокот 82711Прегледај го приврзокот 82712
4 дена пред натпревар во Мајами, малиот се изделкал упм :vozbud:
Ryan Terry.jpg
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Markus Ruhl роден 1972 година, некрунисан на главните про натпреварувања, иако е помеѓу најмасивните чудовишта во бб.
Висина 177цм, тежина вон сезона преку 150кг, натпреварувачка форма од 124-130кг.
За достигнувањата негови има тука
Не поставувам слики, да ви доловам за каков ѕвер се работи, повелете видео :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.607
јас мислам дека двајца тројца се во врвот во оваа ај да ја наречам категорија, Sergi Constance, Ulisses Williams и Jaco de Bruyn.. долго време "фаворит" ми беше Sergi, ама во последно време Ulisses го ставам на прво место, неколку празни места па Sergi... другиве се многу поназад :) овде не го ставам Лазар зашо долго време го нема никаде да го видиме како е со форма, читав нешо имал проблеми со рамото и дека правел операција или допрва ќе прави така нешо.. последно во очи на инстаграм ми паднa Simeon Panda... каков грб има дечково, то чудо некое.. ама пусти црнци ај шо кљукаат се шо ќе стигнат и генетика страшна имаат, крв им ебем :)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
јас мислам дека двајца тројца се во врвот во оваа ај да ја наречам категорија, Sergi Constance, Ulisses Williams и Jaco de Bruyn.. долго време "фаворит" ми беше Sergi, ама во последно време Ulisses го ставам на прво место, неколку празни места па Sergi... другиве се многу поназад :) овде не го ставам Лазар зашо долго време го нема никаде да го видиме како е со форма, читав нешо имал проблеми со рамото и дека правел операција или допрва ќе прави така нешо.. последно во очи на инстаграм ми паднa Simeon Panda... каков грб има дечково, то чудо некое.. ама пусти црнци ај шо кљукаат се шо ќе стигнат и генетика страшна имаат, крв им ебем :)

Лазар Ангелов направи 3 операции со ред, рамото и лактите, ќе го нема минимум една година.
Симеон Панда има специфична генетика, малку чудна симетрија има дечкото, нозете му се малку подолги, краток труп, големи гради, добар грб и раце како орките на wow.
Доста симетричен и како фитнес модел ти е рајан тери, но во моментов посебно во оваа категорија ги има еден куп, таму има силна конкуренција, погледни видео од споредбата на последните 10 годинава и ќе ти стане јасно :)
Улисес Доподколенко ти е чудо на природата, ако добро загледаш позади таквото можеби ќе видиш и нозе, пола метро во ладна вода :D
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
јас мислам дека двајца тројца се во врвот во оваа ај да ја наречам категорија, Sergi Constance, Ulisses Williams и Jaco de Bruyn.. долго време "фаворит" ми беше Sergi, ама во последно време Ulisses го ставам на прво место, неколку празни места па Sergi... другиве се многу поназад :) овде не го ставам Лазар зашо долго време го нема никаде да го видиме како е со форма, читав нешо имал проблеми со рамото и дека правел операција или допрва ќе прави така нешо.. последно во очи на инстаграм ми паднa Simeon Panda... каков грб има дечково, то чудо некое.. ама пусти црнци ај шо кљукаат се шо ќе стигнат и генетика страшна имаат, крв им ебем :)
Лазар Ангелов направи 3 операции со ред, рамото и лактите, ќе го нема минимум една година.
Симеон Панда има специфична генетика, малку чудна симетрија има дечкото, нозете му се малку подолги, краток труп, големи гради, добар грб и раце како орките на wow.
Доста симетричен и како фитнес модел ти е рајан тери, но во моментов посебно во оваа категорија ги има еден куп, таму има силна конкуренција, погледни видео од споредбата на последните 10 годинава и ќе ти стане јасно :)
Улисес Доподколенко ти е чудо на природата, ако добро загледаш позади таквото можеби ќе видиш и нозе, пола метро во ладна вода :D
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Flex Lewis или популарно наречениот The Welsh Dragon


Висина 166цм, тежина вон сезона околу 110кг, натпреварувачка околу 95кг, 33 години, малиот е речиси недостижен во негова класа.


Flex.jpg x7157-flex-lewis-123_final.jpg.pagespeed.ic.7QuA6su5vt.jpg
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Бидејќи очекувам оваа година да биде најдобрата Mr.Olympia ќе ги постирам потенцијалните ѕверови за годинава (а ги има многу).

Прв од листата на „природни батки“ со одлична генетика, популарно наречениот "The Gift" еден и единствен Phil Heath.
Вилипче 5 пати лапна Мр. Олимпија, минатата му беше најлесна, али за оваа година ќе биде интересно. Еве едно сликче од пред месец дена, ќе прсне бицепсот. PHil.jpg [DOUBLEPOST=1470067047][/DOUBLEPOST]Dexter "The Blade" Jackson
„младото“ момченце надарено со можеби едно од најсиметричните тела во историјата на бодибилдингот, човекот е елеганција, еве неколку слики од Prague Pro.
Dexter.jpg Dexter1.jpg [DOUBLEPOST=1470067396][/DOUBLEPOST]Kai Greene, еден од најконтраверзните бодибилдери, предаторот би требало да е една од најголемите закани на Фил Kai Greene.jpg Kai Greene1.jpg [DOUBLEPOST=1470067990][/DOUBLEPOST]Kevin Levrone, најголемото изненадување и очекување за оваа година, човекот има одлична генетика која мнооогу добро го служеше како помлад, иако никогаш не успеа да биде крунисан на најпрестижното натпреварување во бодибилдинг, се имаше подготвувано за настапи можеби за најкраток период од сите билдери. Потекнува од една малку поразлична генерација, колку ќе успее да стави мускул на свои 52 години за толку краток период ќе видиме и колку ќе успее да му парира на останатите кои освен Декстер можат да му бидат деца :unsure:
Еве неколку слики од она што го има поставено на инстаграм. KEVIN.jpg KEVIN1.jpg
KEVIN 2.jpg
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Vol.2

Mamdouh Elssbiay aka "Big Ramy" бааги одран доста пред мр. Олимпија, но ќе видиме како ќе биде финалната вечер, обично малиот се зезнуваше предходните години последните часови.

Rami.jpg Big Rammy.jpg

Shawn Rhoden aka Flexatron
SHAWN FLEXATRON RHODEN.jpg
Стандарден некако и годинава, си вежба со Чарлс Глас.

SHAWN.jpg


Roelly Winklaar ќе прсне годинава посебно горе, рацете му се од друга планета, трицепсот грми како и секогаш :)
Roelly.jpg Roelly1.jpg
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
David Kimmerle

човек со инзворедна трансформација, самиот опишува дека пред да стане ова што е бил дебел и си дошле со дебелината стандард проблеми...за повеќе инфо тука. Човек кој може да служи како мотивација за сите кои сакаат да променат нешто во нивните животи.
Прегледај го приврзокот 80455
Прегледај го приврзокот 80456
За жал пред неколку денови почина David, сеуште не сум сретнал инфо која е причината за смртта, мислам дека беше 41 година.
https://www.facebook.com/David.Kimmerle.Official/posts/2094765217303445
 
На врв Bottom