Машките не знаат да почитуваат жена

Член од
3 мај 2019
Мислења
7.233
Поени од реакции
4.257
Приметувам дека овие неколку генерации наназад воопшто не умеат да испочитуваат женско створење, а страв ме фаќа за во иднина:rolleyes:
Зошто е тоа така, кои се причините за такво непочитување кон спротивниот пол?
Прво што приметувам по овие социјалниве мрежи е тоа што машките пристапуваат поведени од физичка потреба пред се или потреба за да му се разгори сексуалната фантазија. бараат веднаш вруќи моабети, да добијат слика од нејзиното голо тело и тд....разбирате што сакам да кажам.
Сакаат без малку труд, грубо и директно, без срам, без почит, да добијат разголена слика:mad:
Што бидна со емоциите, со удварањето, борба за освојување...Кој е виновникот?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.233
Поени од реакции
4.257
Нема веќе љубезни храбри витези со нежно срце, заштитнички настроени,со убави манири, трпеливи, кавалери...Можеби еманципацијата на жената е виновна за вакво однесување или пак социјалниве мрежи каде грубијаните се мангупи и барани фраери:rolleyes:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.352
Поени од реакции
9.490
Приметувам дека овие неколку генерации наназад воопшто не умеат да испочитуваат женско створење, а страв ме фаќа за во иднина:rolleyes:
Зош годто е тоа така, кои се причините за такво непочитување кон спротивниот пол?
Прво што приметувам по овие социјалниве мрежи е тоа што машките пристапуваат поведени од физичка потреба пред се или потреба за да му се разгори сексуалната фантазија. бараат веднаш вруќи моабети, да добијат слика од нејзиното голо тело и тд....разбирате што сакам да кажам.
Сакаат без малку труд, грубо и директно, без срам, без почит, да добијат разголена слика:mad:
Што бидна со емоциите, со удварањето, борба за освојување...Кој е виновникот?
Moжеби затоа што женските тоа го бараат :)
Или пак така ги воспитале мајките.....

Можеби држи вода, генерално земено.....ама се е отидено у курац па и ова :toe:
Еднаш многу одамна....се знаев со девојчето, правам здраво и онака лабаво и ја стискам раката....почна да глуми лудило, демек требало појако да и ја стиснам раката......мислев еден директ да и учукам, партали носот да и го направам.....ама се воздржав.
На 19 год. избега од дома за црногорец.....се врати после 6 месеци, ене ја најде некој клапчо и уште е со него, има дете.

Ти бараш почит и срам кога генерално земено не врши работа туку напротив. Само qr ги интересира.....очи превртуваат кога ќе видат голем qr.....тоа е реалноста :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.981
Поени од реакции
9.878
Нема веќе љубезни храбри витези со нежно срце, заштитнички настроени,со убави манири, трпеливи, кавалери...
Имаше еден ист ваков на времето, ама непара убо помина, многу чотек изеде и многу превари истрпи...

2e7a92699d33771e7a992afd8cbf2e67.jpg
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.218
Поени од реакции
8.730
зошто пак голото тело значи нешто ??
Уште пред 45 години , во ехЈу, на обични плажи, кај што немаше гужва девојките ( словенки и хрватици) се соблекуваа и пред потполно непознати, дури сум се запознавал и комуницирал...
а најголемата ороспија, босаанка што работеше во ресторанот и и праеја групировки куварите и келнерите , на плажа одеше ретко и тоа закопчана до грло, бетер од часните сестри од манастирот што повремено одеа по дивите плажи..
Сега , дебело во 21 век, речиси секој ден во билтени на МВР има дека некое машко уценувало женско со нејзини голи слики, ама уште не сум сретнал обратно, женско да уценува машко:confused:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.858
Поени од реакции
2.670
Нема веќе љубезни храбри витези со нежно срце, заштитнички настроени,со убави манири, трпеливи, кавалери...Можеби еманципацијата на жената е виновна за вакво однесување или пак социјалниве мрежи каде грубијаните се мангупи и барани фраери:rolleyes:
зошто женските таквите ги сметаат за глупи, човек ќе ја испочитува а таа го смета за глуп.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
2.526
Кој рече така дека мажите не ги почитуваат понежниот пол??? Ако има таков што не ја почитуваат жената тој не е човек и ниту животно туку е ѓавол. Впрочем ниедно животно не напаѓаат женките освен некои исклучоци оти таква е природата што се бара ,а за човекот ИЧ да не спомнувам!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
170
Поени од реакции
186
Машките и Женските имаат поинакви приоритети дадени од мајка природа. Машките сакаат нелимитиран секс со нелимитиран број на женски, да ја шират нивната ДНК колку што може повеќе. Женските во спротива имат плодност еднаш во месецот и носат дете 9 месеци каде се ранливи и мора да го најдат витезот и да се осигураат со него дека ќе биде покрај нив. Тоа ствара конфликт на сексуални стратегии, за да едниот ја исполни нивната другиот мора да се откаже од сопствената.

Денес преку социјалните мрежи девојките секој ден добиваат еден тон внимание од машки што се жедни и ги орбитираат по цел ден надевајќи се дека ќе легнат нешто. За женското доволно е да го освои само умот на машкото, за машките не. Неограниченото внимание што го добиваат и допаминот што следи со тоа ги има заситено женските и нивниот пристап кон машките е претежно ладен бидејќи секогаш имаат 10 други, тоа генерира фрустрација кај машките бидејќи неможат да ебат нешо само преку чит-чат и за да се заштитат се формираат превентивни мерки да не бидат фриенд-зоне и само да го даваат нивното внимание без ништо за возврат што е доволно за женските.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.772
Поени од реакции
7.049
Имаше порано еден на форумот што беше романтичен и по удварањето беше еве извадоци:

Ја имам научено напамет некои стихови за романтики и љубови така убај узвишени нешо најдов по весници нешо од филмој, после малце уфрлам муабет “вечно твој, љубов, злато, бла бла бла...“ па ако не оди тогај се обидвам да ја испијанам, ако и то не успеам, ваѓам пари (по 50 евра) и на крај ако сето то не уроди со плод, плачам, солзи пуштам, некои прикаски тужни од детство несреќно, тате шо ме тепал, кучето шо ми го згазнаја, дека сум сам и осамен на овој мрачен свет а судбината ме фрли на карпи каде окенот на маки ги прекршува своите бранови над моето крхко тело и душа... и најчесто ќе ќерам едно клецкање а кај овие поромантичните и пушење (со солзи во очи и велам “ај мори залапај го троа...“)

Еден сограѓанец со Застава 101 на овај првиот (добро тука некаде од Крклино) беше уште по 'романтичен' од овај првиот. Ова некаде пред 30 години ќе викнеше некоја да и кажи нешто преку отворениот прозор на колата и ко ќе ја пикни главата оваа, брзо ќе го затвори колку да може да дише. После романтики и удварање колку сакаш кога нема да можи да бега дамата :pos:
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.183
Поени од реакции
5.085
Растена си у поинакво време затоа го имаш овој став а и некад поише цени што некој е директен одколку да те врти по брда и долини за истата цел
убаво пиша некој погоре дека таквите ги сметаат за глупи и лигави
него памтам другарка еден мувач го ругаше зашто не ја месел


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.772
Поени од реакции
7.049
Машките и Женските имаат поинакви приоритети дадени од мајка природа. Машките сакаат нелимитиран секс со нелимитиран број на женски, да ја шират нивната ДНК колку што може повеќе. Женските во спротива имат плодност еднаш во месецот и носат дете 9 месеци каде се ранливи и мора да го најдат витезот и да се осигураат со него дека ќе биде покрај нив. Тоа ствара конфликт на сексуални стратегии, за да едниот ја исполни нивната другиот мора да се откаже од сопствената.
Од ова што го кажа само едно е точно, дека хормоните на жената го диктираат сексуалниот нагон.

Но, другото тие е грешно, затоа што во зависност хормоните, имаат потреба од различен тип на маж.

Обично кога се плодни бараат погруб, помажествен т.е. алфа мажјак за да ги оплоди, потоа им паѓа либидото, па имаат потреба од понежен, поромантичен кој ќе се грижи за неа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.233
Поени од реакции
4.257
Премногу сложени се машко женските односи, многу разочарувачки стојат работите, со никакви шанси за нивно подобрување:(
Жалосно е што на вакви теми женските членови не реагираат, не го креваат својот глас...а секојдневно гледаме и слушаме како жените се подценети, навредувани, тепани, блудно искористени и отфрлени:(
Доказ се и форумите каде што доминираат повеќе машки членови и можат слободно да те исмејуваат, хејтаат и шутираат!!

Мислам дека секое машко створење кое омаловажува, навредува, грубо и навредливо се однесува кон едно женско суштество, е себичњак кој ја користи неговата предодредена посилна страна и дека во неговото семејство, додека растел, гледал како таткото се однесувал со мајката.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
443
Поени од реакции
691
Ме потсети на Голубович...да једну девојку збаариш, патријархални, то су муке божије биле, хиљду лепих ствари, љубљење руку....и тако даље хахаха
 
На врв Bottom