Машките мастурбираат на било која девојка?!

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Да, затоа шо ќе го ебам брат му и ќе испаднам на купаќи у град следниот ден.


Не брзај да осудуваш народ.
Кој и да те заебе у животот така, да знаеш ја сум му братот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Ама во ред, и женски манијачат машки, не сте сами во тој сектор. Но барем за мене да зборам, ако се фатам дека киснам на профилот кај неговиот бфф или брат и ми надоаѓаат грешни мисли, ќе ја прекинам врската, поготово па ако се работи за фин човек кој не заслужува да биде лажен или проблеми да се трупаат под тепих. Не е во ред тоа.
Сепак треба и норми на однесување да се има, ќе влеземе у една фамилија, ќе шараме и ќе ги раскараме за навек само за едно две шврљања и задоволување страст.
Муaбетoт беше декa се е збеснaтo,пoдеднaквo и мaжи и жени,a пoсебнo среднoшкoлките.Живеaм блиску дo aвтoбускa пoстoјкa и пoнекoгaш не ми се верувa девoјчињa вo кaквa oблекa излaгaaт oд aвтoбус.Имaше и нa телевизијa гoстинкa психoлoг кoјa гoвoреше зa кoдекс нa oблекувaње и oднесувaње пo училиштaтa и сoцијaлните мрежи и бaш истaкнa декa зa тaквoтo oднесувaње нa мaжите се пoдеднaквo криви и дел oд женскaтa пoпулaцијa сo светo прoвoкaтивнo oднесувaње
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Муaбетoт беше декa се е збеснaтo,пoдеднaквo и мaжи и жени,a пoсебнo среднoшкoлките.Живеaм блиску дo aвтoбускa пoстoјкa и пoнекoгaш не ми се верувa девoјчињa вo кaквa oблекa излaгaaт oд aвтoбус.Имaше и нa телевизијa гoстинкa психoлoг кoјa гoвoреше зa кoдекс нa oблекувaње и oднесувaње пo училиштaтa и сoцијaлните мрежи и бaш истaкнa декa зa тaквoтo oднесувaње нa мaжите се пoдеднaквo криви и дел oд женскaтa пoпулaцијa сo светo прoвoкaтивнo oднесувaње
Забегавме од темата ама ај - криви се само институциите што не го почитуваат пропишаниот кодекс, ако воопшто и го пропишале. Врати ги дома, залепи им неоправдани па ќе видиш како ќе доаѓаат на школо.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Има разлика од тоа да ти се дигнал курот на некоја рандом небитна што си ја видел на улица до тоа да дркаш на другарки.
Отвори порнхуб и гледај ги категории, имаш од групњак до инцест видеа, разни фетиши од типот друг да ти ја работи девојката.Сите овие се гледани од машки со или без женски. И сеа дркањето на другарки е екстремно.
Единствениот екстремен потег е што и кажал нешто што ретко кој би го прифатил, и е премногу интимна работа. Или е морон или намерно и кажал за да си проба среќа да му ги исполни желбите:icon_lol:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Муaбетoт беше декa се е збеснaтo,пoдеднaквo и мaжи и жени,a пoсебнo среднoшкoлките.Живеaм блиску дo aвтoбускa пoстoјкa и пoнекoгaш не ми се верувa девoјчињa вo кaквa oблекa излaгaaт oд aвтoбус.Имaше и нa телевизијa гoстинкa психoлoг кoјa гoвoреше зa кoдекс нa oблекувaње и oднесувaње пo училиштaтa и сoцијaлните мрежи и бaш истaкнa декa зa тaквoтo oднесувaње нa мaжите се пoдеднaквo криви и дел oд женскaтa пoпулaцијa сo светo прoвoкaтивнo oднесувaње
Абе друже, верувај дека по патиштата сум гледал такви гнасотилаци, да ти се преврти стомакот со се цревата внатре..
Во Смедерево, на Ниш Петрол огромна бензинска, каде што пробаа да ме пљачкаат,не нафта, или од приколката, абе апла ќе ми влезеа внатре, но за тоа во друга прилика ќе кажам, девојчиња по 15-16 години влегуваат во Турски камиони, со Турски возачи и тоа реденката е внатре во камионите, по сред бел ден, за 15 евра.. Што да кажам повеќе.. Лично сум ги гледал тие работи со НЕВЕРУВАЊЕ, па си викам дали е можно ова, но ете, сум со некои си морални вредности, и тоа за мене е ДАЛЕКУ ОД НОРМАЛНО..
Тешко на нивните родители. Тоа ќе кажам јас.
Од секое лошо има полошо, ама и од секое арно има и поарно, да знаеш.

(да не забегувам од темата, оти админите немаат баш толеранција за мене)
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Забегавме од темата ама ај - криви се само институциите што не го почитуваат пропишаниот кодекс, ако воопшто и го пропишале. Врати ги дома, залепи им неоправдани па ќе видиш како ќе доаѓаат на школо.
Сaкaв сaмo дa кaжaм зaштo дoaѓa дo вaкви рaбoти кaкo штo ги oпишaлa девoјкaвa
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Забегавме од темата ама ај - криви се само институциите што не го почитуваат пропишаниот кодекс, ако воопшто и го пропишале. Врати ги дома, залепи им неоправдани па ќе видиш како ќе доаѓаат на школо.
Се е до домашното воспитување, и растењето во здрава и нормална средина..
Улогата на родителот е од круцијално значење за однесувањеето на нивните деца.
Ако оставиш на институција детето да ти го воспитува, а родителот здрав прав, си еба мајката се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се е до домашното воспитување, и растењето во здрава и нормална средина..
Улогата на родителот е од круцијално значење за однесувањеето на нивните деца.
Ако оставиш на институција детето да ти го воспитува, а родителот здрав прав, си еба мајката се.
Види имало и такви случаи. Јас бев од последните генерации што го фатија функционалниот систем и имавме и строга учителка и строга класна од 5-8. Имаше во одделениево дете со девијантно однесување, го донесоа во второ одделение, уште не знаеше ни да чита, насилен беше, од дома кој од кој родителите... Ама ете, искочи на прав пат поради учителките што се трудеа околу него и сега го гледам завршил факс, личи на човек, ако имаш функционални инситуции барем ќе се намалат проблемите.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Види имало и такви случаи. Јас бев од последните генерации што го фатија функционалниот систем и имавме и строга учителка и строга класна од 5-8. Имаше во одделениево дете со девијантно однесување, го донесоа во второ одделение, уште не знаеше ни да чита, насилен беше, од дома кој од кој родителите... Ама ете, искочи на прав пат поради учителките што се трудеа околу него и сега го гледам завршил факс, личи на човек, ако имаш функционални инситуции барем ќе се намалат проблемите.
Тоа е уште една приказна со среќен крај.
Ретки случаи се тие да не речам 1 на 50.

Мое мислење е дека на детето мораш да му ја најдеш слабата точка, некој негов интерес и лукаво да го насочуваш према тоа. Ако сака математика, нека вежба, ако сака ликовно купи му боици, ако сака коли, купи му списанија, пушти му Формула итн итн, ме сфати мислам.Ако не го средиш во младоста, кога ќе стигне до тинејџер може ќе биде касно. Јас во трето одделение ги знаев сите марки на коли, сите типови на алати и само јас од класот под ноктите имав црно од моторно масло. :pos:
 
S

staycalm

Гостин
Ова дркањево на блиски луѓе некако weird ми е, па и ти признал. Шознам.. А тоа дека не можел да се контролира, немој да ме јебеш бре. :icon_lol:

Повеќе би се задржал на делот за купачите. Не ми е јасно како можете да трпите у врска партнерот да ви забранува ствари? Ме изненадува што ова е пречесто кај помладиве генерации, врсници мои. Баш имам другарка чиј што дечко и забранува такви банални ствари као шо да облече, каде да одела каде да не одела. Катастрофа бе.
За првиот проблем од другиве членови прочитај, не знам каков совет да ти дадам, ама ова второво не го дозволувај уопште. Дебилно е.
 
Член од
22 март 2017
Мислења
34
Поени од реакции
84
Фала на тие што ми одговорија на прашањето.

До остатокот:
Многу е лесно да се суди кога не се ставаш у туѓа кожа. Не мора да ми одговарате мене, признајте си самите на себе дали би ви било океј вас да ви се случи тоа.

Причината поради која што ја отворив темата, беше да видам дали јас претерувам со моите ограничувања околу опсесивно дркање на жена на другар и сви остали познајнички на инста или пак, е во ред да се има некои граници.
Затоа што ако јас го правам истото на дечковците на моите другарки, или пак на негови другари, знам дека него не би му било сеедно и би изреагирал прилично како што и јас изреагирав.

И не, нема да си го сменам моето мислење, без разлика на одговорите затоа што познавајќи се себеси никогаш не би можела да преминам преку тоа. (Осудувајте колку сакате, ама нели, оупенмајндед глеам сте повеќето, така да прифатете ја идејата дека некој некаде не може да премине преку тоа)

И не, не сум типка шо става провокативни слики по социјални мрежи, затоа што други ми се гледиштата и сфаќањата околу тоа и нели живееме у слободен свет, не судам, кој што сака нека прави и сам нека си ги носи последиците, али нека не ми суди и мене.

Си го барам затоа што некои женски на инста ставаат голи слики? Не сум јас ништо крива за туѓи постапки и начин на живот само поради тоа што сум ист пол со нив.

И до тие шо "се засекираа" дека ќе му се обесам на врат сеа за ова: Не се секирајте, нема да го гњавам до крај на живот. Едноставно е, коа сфаќаш дека не можеш да преминеш преку нешто, го оставаш и продолжуваш со животот.

И не, нема да правам од инат ствари. Не ми треба одмазда, ми треба мирен и среќен живот.

И не, нема да пробам да го разберам некој, што не се потрудил ни малку да сфати како ми е мене.

И не, не кажувам дека ова е машки vs. женски проблем. Како шо можете да прочитате, има и машки на кои ова би му сметало, не го измисливме, ние, жените..

И не, нема да западнам у депресија, а и хипотетички да западнам, не гледам тука нешто за потсмевање (некој погоре се изјасни така), као депресија е само за кукавици? О, вие семоќни, перфектни, незамисливо среќни суштества, што се` имате под контрола.

И на крај, ова ми е прв и последен пат да се отворам на форумов. Зажалив од некои одговори.
Не ми требаше совет што со животот, ми требаше вашата реакција кога би се нашле у ваква ситуација.


П.С. А за купаќите? Нормално дека си ги купив и ги носев на плажа, не планирам со ролка да одам на плажа.

Фала на разбирање.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Фала на тие што ми одговорија на прашањето.

До остатокот:
Многу е лесно да се суди кога не се ставаш у туѓа кожа. Не мора да ми одговарате мене, признајте си самите на себе дали би ви било океј вас да ви се случи тоа.

Причината поради која што ја отворив темата, беше да видам дали јас претерувам со моите ограничувања околу опсесивно дркање на жена на другар и сви остали познајнички на инста или пак, е во ред да се има некои граници.
Затоа што ако јас го правам истото на дечковците на моите другарки, или пак на негови другари, знам дека него не би му било сеедно и би изреагирал прилично како што и јас изреагирав.

И не, нема да си го сменам моето мислење, без разлика на одговорите затоа што познавајќи се себеси никогаш не би можела да преминам преку тоа. (Осудувајте колку сакате, ама нели, оупенмајндед глеам сте повеќето, така да прифатете ја идејата дека некој некаде не може да премине преку тоа)

И не, не сум типка шо става провокативни слики по социјални мрежи, затоа што други ми се гледиштата и сфаќањата околу тоа и нели живееме у слободен свет, не судам, кој што сака нека прави и сам нека си ги носи последиците, али нека не ми суди и мене.

Си го барам затоа што некои женски на инста ставаат голи слики? Не сум јас ништо крива за туѓи постапки и начин на живот само поради тоа што сум ист пол со нив.

И до тие шо "се засекираа" дека ќе му се обесам на врат сеа за ова: Не се секирајте, нема да го гњавам до крај на живот. Едноставно е, коа сфаќаш дека не можеш да преминеш преку нешто, го оставаш и продолжуваш со животот.

И не, нема да правам од инат ствари. Не ми треба одмазда, ми треба мирен и среќен живот.

И не, нема да пробам да го разберам некој, што не се потрудил ни малку да сфати како ми е мене.

И не, не кажувам дека ова е машки vs. женски проблем. Како шо можете да прочитате, има и машки на кои ова би му сметало, не го измисливме, ние, жените..

И не, нема да западнам у депресија, а и хипотетички да западнам, не гледам тука нешто за потсмевање (некој погоре се изјасни така), као депресија е само за кукавици? О, вие семоќни, перфектни, незамисливо среќни суштества, што се` имате под контрола.

И на крај, ова ми е прв и последен пат да се отворам на форумов. Зажалив од некои одговори.
Не ми требаше совет што со животот, ми требаше вашата реакција кога би се нашле у ваква ситуација.


П.С. А за купаќите? Нормално дека си ги купив и ги носев на плажа, не планирам со ролка да одам на плажа.

Фала на разбирање.
Јaс немaв нaмерa дa те прикaжaм кaкo некoјa кoјa се сликa вo прoвoкaтивни издaнијa нa сoцијaлните мрежи,и нoрмaлнo декa пo купaчи нa плaжa ке oдиш.Сaкaв дa кaжaм декa дел oд винaтa зa oднесувaњетo нa твoјoт дечкo имaaт девoјките штo ги oбјaвувaaт тaквите фoтoгрaфии кoи се вo тркa пo лaјкoви и штo пoвеќе следбеници.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Фала на тие што ми одговорија на прашањето.

До остатокот:
Многу е лесно да се суди кога не се ставаш у туѓа кожа. Не мора да ми одговарате мене, признајте си самите на себе дали би ви било океј вас да ви се случи тоа.

Причината поради која што ја отворив темата, беше да видам дали јас претерувам со моите ограничувања околу опсесивно дркање на жена на другар и сви остали познајнички на инста или пак, е во ред да се има некои граници.
Затоа што ако јас го правам истото на дечковците на моите другарки, или пак на негови другари, знам дека него не би му било сеедно и би изреагирал прилично како што и јас изреагирав.

И не, нема да си го сменам моето мислење, без разлика на одговорите затоа што познавајќи се себеси никогаш не би можела да преминам преку тоа. (Осудувајте колку сакате, ама нели, оупенмајндед глеам сте повеќето, така да прифатете ја идејата дека некој некаде не може да премине преку тоа)

И не, не сум типка шо става провокативни слики по социјални мрежи, затоа што други ми се гледиштата и сфаќањата околу тоа и нели живееме у слободен свет, не судам, кој што сака нека прави и сам нека си ги носи последиците, али нека не ми суди и мене.

Си го барам затоа што некои женски на инста ставаат голи слики? Не сум јас ништо крива за туѓи постапки и начин на живот само поради тоа што сум ист пол со нив.

И до тие шо "се засекираа" дека ќе му се обесам на врат сеа за ова: Не се секирајте, нема да го гњавам до крај на живот. Едноставно е, коа сфаќаш дека не можеш да преминеш преку нешто, го оставаш и продолжуваш со животот.

И не, нема да правам од инат ствари. Не ми треба одмазда, ми треба мирен и среќен живот.

И не, нема да пробам да го разберам некој, што не се потрудил ни малку да сфати како ми е мене.

И не, не кажувам дека ова е машки vs. женски проблем. Како шо можете да прочитате, има и машки на кои ова би му сметало, не го измисливме, ние, жените..

И не, нема да западнам у депресија, а и хипотетички да западнам, не гледам тука нешто за потсмевање (некој погоре се изјасни така), као депресија е само за кукавици? О, вие семоќни, перфектни, незамисливо среќни суштества, што се` имате под контрола.

И на крај, ова ми е прв и последен пат да се отворам на форумов. Зажалив од некои одговори.
Не ми требаше совет што со животот, ми требаше вашата реакција кога би се нашле у ваква ситуација.


П.С. А за купаќите? Нормално дека си ги купив и ги носев на плажа, не планирам со ролка да одам на плажа.

Фала на разбирање.
Стварно не ве разбирам ваквите членови. Отвораш тема, некој се заинтересирал и размислил за твојот проблем, пробал да склопи каков таков одговор и ти реплицирал. Некој се потрудил да се стави на твое место или да ти помогне на било кој начин, а сега ти се посра врз тоа. Навредена си гледам. Стварно не разбирам како? Секој пишува врз база на тоа како ја разбрал или сфатил ситуацијата, пробува да ги стави на вага и двете страни не само твојата. Ама очигледно ти како да не сакаш да се става твојата верзија под лупа. Е не може така. Ако отвараш ваква тема, или крај краева било каква, очекувај секакви одговори, и тоа е доброто уствари, што од секаков одговор можеш да извлечеш нешто. Секој има свои сфаќања и искуства па логично е да добиваш различни одговори. Отиде фул контакт со секој одговор, полека малку не ги тепај. Крај краева, се останува на тебе, никој не ти става нож на грло само изразува мислење. Искулирај малку.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Фала на тие што ми одговорија на прашањето.

До остатокот:
Многу е лесно да се суди кога не се ставаш у туѓа кожа. Не мора да ми одговарате мене, признајте си самите на себе дали би ви било океј вас да ви се случи тоа.

Причината поради која што ја отворив темата, беше да видам дали јас претерувам со моите ограничувања околу опсесивно дркање на жена на другар и сви остали познајнички на инста или пак, е во ред да се има некои граници.
Затоа што ако јас го правам истото на дечковците на моите другарки, или пак на негови другари, знам дека него не би му било сеедно и би изреагирал прилично како што и јас изреагирав.

И не, нема да си го сменам моето мислење, без разлика на одговорите затоа што познавајќи се себеси никогаш не би можела да преминам преку тоа. (Осудувајте колку сакате, ама нели, оупенмајндед глеам сте повеќето, така да прифатете ја идејата дека некој некаде не може да премине преку тоа)

И не, не сум типка шо става провокативни слики по социјални мрежи, затоа што други ми се гледиштата и сфаќањата околу тоа и нели живееме у слободен свет, не судам, кој што сака нека прави и сам нека си ги носи последиците, али нека не ми суди и мене.

Си го барам затоа што некои женски на инста ставаат голи слики? Не сум јас ништо крива за туѓи постапки и начин на живот само поради тоа што сум ист пол со нив.

И до тие шо "се засекираа" дека ќе му се обесам на врат сеа за ова: Не се секирајте, нема да го гњавам до крај на живот. Едноставно е, коа сфаќаш дека не можеш да преминеш преку нешто, го оставаш и продолжуваш со животот.

И не, нема да правам од инат ствари. Не ми треба одмазда, ми треба мирен и среќен живот.

И не, нема да пробам да го разберам некој, што не се потрудил ни малку да сфати како ми е мене.

И не, не кажувам дека ова е машки vs. женски проблем. Како шо можете да прочитате, има и машки на кои ова би му сметало, не го измисливме, ние, жените..

И не, нема да западнам у депресија, а и хипотетички да западнам, не гледам тука нешто за потсмевање (некој погоре се изјасни така), као депресија е само за кукавици? О, вие семоќни, перфектни, незамисливо среќни суштества, што се` имате под контрола.

И на крај, ова ми е прв и последен пат да се отворам на форумов. Зажалив од некои одговори.
Не ми требаше совет што со животот, ми требаше вашата реакција кога би се нашле у ваква ситуација.


П.С. А за купаќите? Нормално дека си ги купив и ги носев на плажа, не планирам со ролка да одам на плажа.

Фала на разбирање.
Ако не те интересира туѓо мислење, зошто воопшто пишуваш и прашуваш тука, или помирна ти е совеста за одлуката што ја носиш со ова?
Ако ти пречи, тогаш прекрати ја врската, не е болка за умирање, ќе најдеш ти друг, тој друга кои ќе имат пак други маани, али можеби не толку од оние што ќе ти сметаат. Не постојат луѓе без маани, само прашањето е во кој сегмент од животот и нивната филозофија се истите.
Друга работа е и карактерот на човекот, тој го дрка, ти можеби флертураш со други машки и што уште не, но тоа ти се животински нагони кај човекот, самиот секс ти е на бејзик левел како сајд ефект поради целта за размножување, но со тоа што нуди дополнително уживање го практикуваме и почесто од она што навистина е неговата природна намена. Гледаш и сама какви се девијации и варијации има во тој поглед, на некој му е нормално ова што го прави дечкото твој, на многу од луѓето му е нормална хомосексуалност, анален секс и тн.
Според мене најдобро е да си седнеш во четири очи со него и да си направите сериозен муабет, дали нешто му недостига во вашата врска, зошто го прави тоа што го прави и да стигнете до некој разумен заклучок каде ќе терате и како ќе терате понатаму, тоа на крај е ваша одлука и вие си ја знаете најдобро ситуацијата во која што сте, тука ние ја читаме само твојата страна, ниту ви го знаеме реалниот однос, ниту како сте се запознале, ниту колку време сте заедно, ниту сексуалниот живот, ниту изгледот на двајцата, ниту возраста. Поради х причини, луѓето се променуваат во текот на животот, менуваат ставови, менуваат размислувања, менуваат интереси, тоа е нормално-ненормална карактеристика на нашиот мозок.
Ме интересира дали ти ако дечкото твој имаше некој атрактивен и фит другар некогаш ќе помислиш како би било да се плеснеш со него и дали воопшто ќе си фантазираш или мастурбираш како што сега прави твојот дечко, е пример некој некој ваков или овој, отвораш негов инстаграм и бум тој набилдан со пешкир на интимата? Ако ме излажеш мене, се лажеш и самата себе по ова прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom