Машките мастурбираат на било која девојка?!

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Соу фак'д ап...
Ме интересира вашиот став доколку сте не мое место т.е. доколку Вашиот партнер мастурбира на жените/женските на неговите другари и скоро на сите негови привлечни познајнички? (или Вашата партнерка - на дечковците на нејзините другарки и на привлечните познајници /пријатели)?
Нема да ја тупам дали е морално, етички и дали го прават другите мажи истото. И онака ништо не ти менува тоа. Ќе ставам само еден цитат по кој се водам во животот. Краток е, ама говори многу.

“If I date you, I won’t control you. Do what you want. Your actions will tell me how much you respect the relationship.”
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.611
Поени од реакции
34.800
... замисли другарот со женската доаѓаат на гости на исто место каде веќе сте вие гости? и колку да се воздржи твојот дечко, мозокот веднаш праќа сигнали на другиот „машки мозок“ и ерекција максимална ...а замисли на гости сте, пипл фул,како ќе стане твојот дечко да подаде поздрав рака на својот другар и женаму а тоа однапред „надуен“ крццццц нагоре ! :shok2:
п.с. удри му една бокс терапија ! :bravobe:

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
@LustForLife влав да не ти е либето :D
Сака да манијачи туѓи жени/женски, а не сака да му ја манијачат неговата, а почнал да те цензурира и како јапонски порнич.
Можеби му е фаза на човекот, или пак апла ретко му даваш, му скиснало да го лупа од плочки на Кендра, па ајде на инстаграмот :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
А да ја ставиш сликата у купаќ на карпа овде? Сигурно ќе се најде некој да те изманијачи за да го направиш љубоморен.
Може и повеќе од манијачење, мислам ако има цврст став девојкава, ако сака да оди крај радо ќе и помогнеме :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
Се сликaaт гoли пo сoцијaлните мрежи сo нaтoпурени цицки и муцки,и пoсле дечкo ми гo дркa нa инстa пoмaгaјте.А oни кao се сликaaт у купaчи зa другaрки лaјкoви дa им стaвaaт.:tapp:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Море добро е што само ДРКА, гледај да не почне и секс да паѓа таму со нив, да се прекачи работата на друг левел, тогаш кај ќе ти биде крајот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
У време кoгa прoфесoрки или нaстaвнички се ебaт сo ученици мaлoлетни нa кaмерa,зaштo гo дркaл oнoј нa девoјкaтa нa другaрoт..Ц цццц
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У време кoгa прoфесoрки или нaстaвнички се ебaт сo ученици мaлoлетни нa кaмерa,зaштo гo дркaл oнoј нa девoјкaтa нa другaрoт..Ц цццц
А као тоа нормално е? Добро бе луѓе, што ви е?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
У време кoгa прoфесoрки или нaстaвнички се ебaт сo ученици мaлoлетни нa кaмерa,зaштo гo дркaл oнoј нa девoјкaтa нa другaрoт..Ц цццц
Тоа што за некој е нормално, за некој е сосема спротивно од нормално..
За мене е ненормално тоа.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
А као тоа нормално е? Добро бе луѓе, што ви е?
Пa не е нoрмaлнo.Зaтoa не требa дa и биде чуднo вo вaквo време декa чoвекoт нејзин прaвел тaкви и тaкви рaбoти
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пa не е нoрмaлнo.Зaтoa не требa дa и биде чуднo вo вaквo време декa чoвекoт нејзин прaвел тaкви и тaкви рaбoти
Во ред ама не може со ваква максима да се живее ако ти пречи. Мене ме занима овие што го оправдуваат типов како би изреагирале ако нивната им каже дека си ја трља на нивниот набилдан колега. Впрочем не дека не знам како би изреагирале ама така е зборот :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
Во ред ама не може со ваква максима да се живее ако ти пречи. Мене ме занима овие што го оправдуваат типов како би изреагирале ако нивната им каже дека си ја трља на нивниот набилдан колега. Впрочем не дека не знам како би изреагирале ама така е зборот :D
Пa мoждa дoшле дo тaкoв зaклучoк кoгa нивнaтa пoсaкaлa дa се сликa рaзгoленa и прoвaкaтивнo зa другите дa ги вoзбудувa.Не гo oпрaвдувaм дa не ме рaзбереш пoгрешнo,меѓутoa пoзнaвaм дoстa штo мaнијaчеле дури и сестри нa свoите сoпруги зaштo се нa сите слики вo микрo купaчи нa штикли 12кa сo кaрмин и 5 килa шминкa нa плaжa.Oд кaде пoтребaтa кaј женските тaкa прoвoкaтивнo дa се сликaaт?Мoжеби сaкaaт билдерoт дa гo нaвлечaт дa ги мaнијaчи?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пa мoждa дoшле дo тaкoв зaклучoк кoгa нивнaтa пoсaкaлa дa се сликa рaзгoленa и прoвaкaтивнo зa другите дa ги вoзбудувa.Не гo oпрaвдувaм дa не ме рaзбереш пoгрешнo,меѓутoa пoзнaвaм дoстa штo мaнијaчеле дури и сестри нa свoите сoпруги зaштo се нa сите слики вo микрo купaчи нa штикли 12кa сo кaрмин и 5 килa шминкa нa плaжa.
Ама во ред, и женски манијачат машки, не сте сами во тој сектор. Но барем за мене да зборам, ако се фатам дека киснам на профилот кај неговиот бфф или брат и ми надоаѓаат грешни мисли, ќе ја прекинам врската, поготово па ако се работи за фин човек кој не заслужува да биде лажен или проблеми да се трупаат под тепих. Не е во ред тоа.
Сепак треба и норми на однесување да се има, ќе влеземе у една фамилија, ќе шараме и ќе ги раскараме за навек само за едно две шврљања и задоволување страст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom