Машински Факултет

Член од
31 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали на машински даваат стипендии за ново запишаните студенти?
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, se zapishav na proizvodno inzenerstvo bash denes. Nekoi soveti ima li nekoj? Isto i za knigi dali moze da se zemat od nekade fotokopii za da ne davam mogu pari?
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Zdravo, se zapishav na proizvodno inzenerstvo bash denes. Nekoi soveti ima li nekoj? Isto i za knigi dali moze da se zemat od nekade fotokopii za da ne davam mogu pari?
Скоро сите книги ги купуваш копирани. Во првиот семестар само Инженерска графика ќе си ја купиш оригинал, бидејќи со копија не даваат да одиш на полагање, околу 500 денари е.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Дали на машински даваат стипендии за ново запишаните студенти?
Секако, ако си бил 5.0 во средно, и ако имаш дипломи од натпревари по математика и физика. Лани доделија 8 дипломи.(ослободен од школарина/плакање.)

Zdravo se zapisav na IIM.Nekoi soveti ako moze okolu profesorite i nastavata.
Со помин. ИИМ ти е економски смер. Не се запишуваат многу, и тие што ќе се запишат во втора година се префлуваат на друг семестар.
Јас ти посакувам успех, и само десетки. Немој да ме сватиш погрешно, но економистите од еконски факултет имаат дупло повеќе знаење. А тебе ти останува звањето машински инженер, а машинство слабо.

Ви посакувам успех на сите ново запишани, и сите презапишани. :D
 
Член од
16 септември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Секако, ако си бил 5.0 во средно, и ако имаш дипломи од натпревари по математика и физика. Лани доделија 8 дипломи.(ослободен од школарина/плакање.)


Со помин. ИИМ ти е економски смер. Не се запишуваат многу, и тие што ќе се запишат во втора година се префлуваат на друг семестар.
Јас ти посакувам успех, и само десетки. Немој да ме сватиш погрешно, но економистите од еконски факултет имаат дупло повеќе знаење. А тебе ти останува звањето машински инженер, а машинство слабо.

Ви посакувам успех на сите ново запишани, и сите презапишани. :D
Moze li posle 1 god da se prefrli na drug smer ima li takvi uslovi ??
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Moze li posle 1 god da se prefrli na drug smer ima li takvi uslovi ??
Може. Незнам дали може и одма од втор семестар за тоа не сум сигурен а за наредна година може. Се поднесува само молба мислам, ама мислам дека ако си во државна преминуваш во приватна квота.
 
Член од
31 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали тие што се запишавте на машински ви стигна меил за промена на лозинка,за да можете да се најавите на iknow?
 
Член од
21 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo itno mi treba edna kniga Zbirka zadaci po mehanizmi oscilacii I dinamika na masinite od E. Vetadzokovska I Ljubica Adzievska. Nekoj da mi pomogne kade mozam da ja najdam
 
Член од
31 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Има некој кој ќе оди на подготвителна настава по математика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom