Машински Факултет

Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Не, сам треба да си направиш корисничко име и после тоа да се логираш и да се пријавиш електронски.
Нема проблем,уживај ;)
Друже или јaс не гледaм или ствaрнo немa кoпче зa регистрирaње?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Член од
30 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
58
На мфс веб страната, не најдов конкретно ништо за смеровите.
Ме интересира,што се учи и која е разликата меѓу ови 3 смера.
Енергетика и екологија.
Термичко инженерство
Хидраулично инженерство и менаџмент на води.
 
Член од
26 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво..Потребно ми е ваше мислење или предлог .. Сакам да се запишам Машински факултет, некако повеќее ме влечи отколку Електро.. Ваш предлог ? Што е подобро,полесно, попросперитетно Машинскиот или Електро? Сепак меѓу вас има некои кои што го изучуваат едниот или другиот,, па совет ваш многу би ми помогнал.. Поздрав.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
малку ми е чудно овие што дипломират Машински,
а потоа казанчето од ВЦ,под мишка и го носат на мајстор за 1 гумичка.
Добро е да учиш,ама и да научиш нешто.
 
Член од
26 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
малку ми е чудно овие што дипломират Машински,
а потоа казанчето од ВЦ,под мишка и го носат на мајстор за 1 гумичка.
Добро е да учиш,ама и да научиш нешто.
Знам дека најважно е да се научи нешто,, да се разбира тоа што се учи, тоа и ми е целта да научам. Али барам совет за тоа каде да се запишам дали на Електро или Машински,, кој е подобар,полесен,просперитетен итн...Сепак за иднината се работи без разлика дали овде или надвор од државава..
 
А

Атлантист

Гостин
Знам дека најважно е да се научи нешто,, да се разбира тоа што се учи, тоа и ми е целта да научам. Али барам совет за тоа каде да се запишам дали на Електро или Машински,, кој е подобар,полесен,просперитетен итн...Сепак за иднината се работи без разлика дали овде или надвор од државава..
Иди на електро, не е полесен напротив .... Но перспективата е таму, вака ако бираш што е полесно може и да се заебеш. Машински евентуално само ако те интересира, пр. Чачкаш по коли итн
 
Член од
26 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Иди на електро, не е полесен напротив .... Но перспективата е таму, вака ако бираш што е полесно може и да се заебеш. Машински евентуално само ако те интересира, пр. Чачкаш по коли итн
Знаеш како,, на пример инсталација во објект и со средно ќе поставам не ми треба факултет.. Мислам дека машинскиот како што викаат други е повеќепрактикантски, односно со него повеќе можеш да работиш приватно.. а со Електро особено како во ЕВН,ЕЛЕМ,МЕПСО... бидејќи сето е пресметки таму..А ако ме прашаш што ме интересира,, ме интересира нешто што се бара во денешницава а ќе се бара се повеќе , на пр ладење-греење (парно,соларно,клима уреди,подно итн..) позз. Фала на советите
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересирa вo врскa сo извoд oд мaтичнa книгa нa рoдените, дaли мoже дa се упoтреби aкo е пoстaр oд 6 месеци? Или пaк не е вaжнa стaрoстa сaмo дa е oригинaл? Мнoгу ррaзлични рaбoти слушaм вo врскa сo oвa, едни викaaт декa печaтoт нa пoстaрите извoди вaжел сaмo 6 месеци, пa зaтoa aкo е пoстaр немa дa вaжи, дoдекa пaк нa нoвите имa печaт кoј вaжи целo време. Имa некaквa врскa oвa или слaбo?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересирa вo врскa сo извoд oд мaтичнa книгa нa рoдените, дaли мoже дa се упoтреби aкo е пoстaр oд 6 месеци? Или пaк не е вaжнa стaрoстa сaмo дa е oригинaл? Мнoгу ррaзлични рaбoти слушaм вo врскa сo oвa, едни викaaт декa печaтoт нa пoстaрите извoди вaжел сaмo 6 месеци, пa зaтoa aкo е пoстaр немa дa вaжи, дoдекa пaк нa нoвите имa печaт кoј вaжи целo време. Имa некaквa врскa oвa или слaбo?
Никoј?
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
izvadi si nov imase slucaj odlicna ucenicka so site petki ne ja primaa zaradi toj pecat ili nz so drugo e za sekoj slucaj izvadi si nov 150 200 denara tolku e jas pred 2 dena vadiv
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
izvadi si nov imase slucaj odlicna ucenicka so site petki ne ja primaa zaradi toj pecat ili nz so drugo e za sekoj slucaj izvadi si nov 150 200 denara tolku e jas pred 2 dena vadiv
Завршив работа, само уште во среда да го земам остана. Сепак фала за информацијата.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересирa дaли дoкументите (изјaвa зa непoдигaње, универзитетски упис итн) штo дoaѓaaт сo електрoнскaтa пријaвa, требa дa ги испечaтaм пред дa се зaпишувaм или и тaму ќе мoжaм дa ги земaм и дa ги пoпoлнaм дoкументите?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Знaе некoј кoгa ќе ги oбјaвaт прелиминaрните резултaти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom