Машински Факултет

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Има некој на ИНД прва година на форумот ? :))
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ај некој помош со WORD цртање на цртежи за статика ?
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Ај некој помош со WORD цртање на цртежи за статика ?
Па обидисе да го нацрташ во autocad, па да го вметнеш во word...просто ко грав..а ако не знаеш како обиди се да најдеш помош на youtube......камо ли да имаше јас кога студирав...........
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
а и некој цртежи можеш и рачно со линијар&шестар, зависи сега ако ептен ти бараат компјутерски ...
Асистентот ни бара ја бара задачата со целосни цртежи на печатена форма Word , а ко демек дополнителни цртежи не ги прифаќал ...
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Јас ги нацртав во Word, Insert > Shapes и си имаш таму линии, стрелки... Претпоставувам закаснив малку со одговорот, ние денес ја однесовме првата задача по Статика, кај Марјан Џидров.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Мене Гоце ми беше асистент, кај него можеше да се искуца домашната на компјутер, а за цртежот да се остави празно место, и после да се нацрта со молив, али јас кога имав време ги цртав во корел цртежите
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
В година сакам машински да се запишам е сега незнам кој интерни предмети да ги запишам. Помош некој :)
 
Член од
18 март 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Matemarika 1 mi predava Aleksa. Znae nekoj kakvi prashanja teorija i zadachi dava na prv kolok.? Fala odnapred :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Не си ги продавај тие Книги .....Јас железни опинци искинав додека ги најдов..... Вистина Вредат!!!!!!!!11
Барај некој што ги сака книгиве,сега ги качив дома.Скоро нови.
4-големи,црвени книги се РАД-београд по 100 х 4=400 денари
може и за утре,одам во град па ако сака некој да ги понесам.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Барај некој што ги сака книгиве,сега ги качив дома.Скоро нови.
4-големи,црвени книги се РАД-београд по 100 х 4=400 денари
може и за утре,одам во град па ако сака некој да ги понесам.
Овој оглас за продажба на книги земете го со резерва...И да се договорите да му ги купите нема да ви ги донесе...Паталец, не гаталец.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom