Машински Факултет

Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Значи вака денес ги објавија резултатите од Машински факултет,па сакам да се запишам на инсдустриски дизајн,но не ме примија.Ставив плус 2 други смера.После тоа видов дека сум примен на смерот Моторни возила,дали постои можност да се префрлам на друг смер каде што има слободни места ?
Постои нешто што се вика СТУДЕНТСКА СЛУЖБА.....ова прашање тие можат да ти го одговорат најточно......Прашај си таму!!!
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Постои нешто што се вика СТУДЕНТСКА СЛУЖБА.....ова прашање тие можат да ти го одговорат најточно......Прашај си таму!!!
Па не сум од Скопје...Како и да е ми ги разјаснија работите позз
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Значи вака денес ги објавија резултатите од Машински факултет,па сакам да се запишам на инсдустриски дизајн,но не ме примија.Ставив плус 2 други смера.После тоа видов дека сум примен на смерот Моторни возила,дали постои можност да се префрлам на друг смер каде што има слободни места ?
Постои можност за префрлање. Правец на студентски прашања и бабите ке ти објаснат.
Инаку ја завршив на Индустриски Дизајн минатата година и мислам дека смерот е добар, поготово откако сега ја усовршија програмата (променија некои предмети). Штета што не те примиле.
Генерално што и да запишеш на Машински нема да згрешиш,секој смер си има своја тежина.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
стварно е добар факултетот, ама професорите се ужас Поповски, Костиќ, Трајковски, Марков, Лазареска и компанија, па асистентите ко Бабунски, Заев,
да ги олиш бе за да полагаш, да ги молиш за потпис да ги молиш да дојдат на предавања
АБЕ деца немојте на флуидно и автоматика да се запишувате, освен ако не сакате по 10 години да студирате и да попуштите со нервите
Нека е со помин, мене таму ме примија :D
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
јас избрав правец моторни возила за државна квота но штиклирав и други предмети после него, на моторни возила не ме примиле но ме примиле во автоматика, па сега се мислам дали да се запишам сега на автоматика па после година две да се префрлам во моторни возила, пошто нели 2 години сите смерови исти предмети учат. Што мислите дали е можно ова?
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Луѓе треба ли државна матура за машински или примаат и со училишна.
 
Ф

Флеш

Гостин
Transport mehanika i logistika , kakov smer e neka pisi nekoj podetalno kako e sto .
- индустрија, мали и средни претпријатија од областа на транспортни средста, механизација и нивни уреди и опрема,
- експлоатација и одржување на транспортни средства и механизациони машини,
- инспекциски служби од областа на транспортните системи и механизацијата,
- трговија од областа на транспортните системи, механизацијата и нивните резервни делови,
- осигурителни компании,
- јавни и проектански установи,
- армијата,
- образовни институции

- познавање на градбата и перформансите на транспортните системи,
- познавање на градбата и перформансите на механизационите машини,
- проектирање и конструирање на транспортните системи и складишта,
- проектирање и конструирање на механизационите машини,
- експлоатација и одржување на транспортни уреди и механизациони машини,
- прописи и испитувања,
- експертизи и вештачења во областа на транспортните уреди и механизацијата,
- менаџирање на трговски, транспортни и сервисни организации
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Транспорт организација и логистика, (УГД). Ваљда прв од кајганава
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
јас избрав правец моторни возила за државна квота но штиклирав и други предмети после него, на моторни возила не ме примиле но ме примиле во автоматика, па сега се мислам дали да се запишам сега на автоматика па после година две да се префрлам во моторни возила, пошто нели 2 години сите смерови исти предмети учат. Што мислите дали е можно ова?
Како да не учат исти. Уште првиот семестар префрли се, најкасно вториот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom