Машински Факултет

Член од
7 октомври 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дали има некој запишан на Транспорт механизација и логистика...и ако може информации за тој смер подетално..
И дали од 2ра година може да се префрлеш на друг смер? FALAA
 
Член од
7 октомври 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дали има некој запишан на Транспорт механизација и логистика...и ако може информации за тој смер подетално..
И дали од 2ра година може да се префрлеш на друг смер i kolku pari cini toa? FALAA
ILI za energetika i ekologija
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
10
Поени од реакции
3
Слабо изгледа Машински годинава.. барем на форумот
 
Ф

Флеш

Гостин
Слабо изгледа Машински годинава.. барем на форумот
Добар е факултетот искрено,има навистина добри струки, со кои после може одма да најдеш добро платена работа во Македонија,а богами и далеку подобро платена во странство .... е сега можеби повеќето ги избегаваат техничките факултети како Машински,Електро поради фобијата од математика ... но се исплатува искрено за трудот ..... сите се сконцентрирани и опседнати со Економски и Правен .... ама дали може одма да најдат добро платена работа во Македонија,бидејќи врие од конкуренција на економисти и правници ... сеа стисни лајк ако сум во право .... :) )))
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
10
Поени од реакции
3
Добар е факултетот искрено,има навистина добри струки, со кои после може одма да најдеш добро платена работа во Македонија,а богами и далеку подобро платена во странство .... е сега можеби повеќето ги избегаваат техничките факултети како Машински,Електро поради фобијата од математика ... но се исплатува искрено за трудот ..... сите се сконцентрирани и опседнати со Економски и Правен .... ама дали може одма да најдат добро платена работа во Македонија,бидејќи врие од конкуренција на економисти и правници ... сеа стисни лајк ако сум во право .... :) )))

Јас веке се одлучив за Производно Инженерство. Што би ми кажал за ова насока?
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
24
Поени од реакции
13
Ги објавија резултати од средно на машински.Дефинитивно повеќе конкуренција и заинтересираност за разлика од лани на смерот Енергетика и Екологија но ќе се снајдеме некако.Со среќа на сите идни колеги и колешки :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Добар е факултетот искрено,има навистина добри струки, со кои после може одма да најдеш добро платена работа во Македонија,а богами и далеку подобро платена во странство .... е сега можеби повеќето ги избегаваат техничките факултети како Машински,Електро поради фобијата од математика ... но се исплатува искрено за трудот ..... сите се сконцентрирани и опседнати со Економски и Правен .... ама дали може одма да најдат добро платена работа во Македонија,бидејќи врие од конкуренција на економисти и правници ... сеа стисни лајк ако сум во право .... :) )))
стварно е добар факултетот, ама професорите се ужас Поповски, Костиќ, Трајковски, Марков, Лазареска и компанија, па асистентите ко Бабунски, Заев,
да ги олиш бе за да полагаш, да ги молиш за потпис да ги молиш да дојдат на предавања
АБЕ деца немојте на флуидно и автоматика да се запишувате, освен ако не сакате по 10 години да студирате и да попуштите со нервите
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Можам ли да најдам резултати од испит негде на интернет, дали имате некој портал или некоја група каде ви објавуваат резултати? Конкретно ме интереситра за предметот математика 1 што се полагаше во петокот. Благодарам однапред :)
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Дали на производна математика секоа година има математика или само во прва??
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Дали на производна математика секоа година има математика или само во прва??
Не трескајте зелени....кога ги научи буквите во прво одделение, понатаму до сега дали ги користеше.....Па нормално дека има математика....Скоро 75 % од испитите на машински факултет се со задачи, каде што МАТЕМАТИКА мораш да употребиш ...
 
Ф

Флеш

Гостин
Колкава е вкупната бројка , оваа година што се запишаа студенти на Машински и популарност на судиските студии .... постирајте бројка на запишани студенти по студиска програма ... фала колеги ;)
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Колкава е вкупната бројка , оваа година што се запишаа студенти на Машински и популарност на судиските студии .... постирајте бројка на запишани студенти по студиска програма ... фала колеги ;)
http://www.mf.edu.mk/soopstenija_za_studenti

broj gi, na energetika i ekologija se vkupno 27 za drugite ne vidov :)
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Значи вака денес ги објавија резултатите од Машински факултет,па сакам да се запишам на инсдустриски дизајн,но не ме примија.Ставив плус 2 други смера.После тоа видов дека сум примен на смерот Моторни возила,дали постои можност да се префрлам на друг смер каде што има слободни места ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom